Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Serdivan'da yazık, günah dedirten görüntüler!

Serdivan'da dikilen yüzlerce ağaç, gerekli bakımlarının yapılmaması nedeniyle kurudu. Milli servetin ve yeşilin göz göre göre böylesine yok olmasına izin verilmesi tepkileri beraberinde getirdi.

23:16   |   11.06.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi

Bu görüntüler Serdivan Mehmet Akif Ersoy Caddesi Yazlık kavşağı mevkiinden.. Helikopter pistinin karşısında bulunan yaklaşık 5 dönümlük araziye dikilen yüzlerce ağaç görenlerin içini sızlatıyor.  

 Bundan 6-7 ay önce dikilen yüzlerce kök fidan, bakımsızlık ve ilgisizlik nedeniyle kurudu..

 Ağaçların göz göre göre kurumasına isyan eden vatandaşlar, milli servetin çöpe atıldığını ve yeşilin katledildiğini ifade etti

İstenmeyen görüntülerin kamuflajı amacıyla bu araziye dikildiği öğrenilen ağaçlarla ilgili hiç bir toprak analizi yapılmadığı ve dikimi yapıldığı günden bu yana bakımlarının yapılmadığı söylendi.

Ağaçların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz Mart ayında Sakarya'ya gelmesine bir kaç gün kala dikildiği öğrenildi. Erdoğan'ın helikopteri bu ağaçların tam karşısında bulunan piste inmişti.
 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 22350 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 10494 kere okundu
YORUMLAR 7 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Erhan
13.06.2019 08:40
Çiçek ekmekten başka bir şey yapmayan belediye onuda yapamaya başladı. Üzüldüm.
hatice
12.06.2019 11:23
Bu güyya ağaçlandırma adı altında yapılan seçim öncesi rant içerdiği çok belli olan proje fiyasko ile sonuçlanmıştır.Milli servet çöp olmuştur.Bununla alakalı aradığımızda kurtarılmaya çalışılıyor gibi saçma sebepler söyleniyor.Cumhurbaşkanlığı şikayet hattına da yazdım.Yürüyüş alanı park yapılacağı söylenen yer şimdi arasından insanın bile geçemeyeceği kurumuş fidan olmuştur.Çirkin bir görüntü.Belediyeciliğin çoğu görevi park ve yol çalışmasıdır ama maalesef serdivan belediyesi ve diğer belediyeler bunu bile becerememektedir.Yollar delik desik parklar bakımsız.SAKARYA ya yakışmayan projeler yazık çok yazık....
özçelik
12.06.2019 10:31
Yazık gerçekten çok yazık. Bir ağaç kaç yılda yetişiyor. Geleceği düşünen yok. Avrupa'da yol, okul, hava alanı, hastane vs. tüm yapılar 100-150 yıl düşünülerek planlanıyor. Örnek, camili yolu, yapılırken duble yoldu sözde. Ama 10 yıl içinde anlamını yitirmeye başladı. Yol kenarına inşa edilen okul, iş yeri, ev, cami gibi yapılarla güzergah şehiriçi alan durumunu aldı artık. Çok değil 3-5 yıl sonra kaldırım ihtiyacı kaçınılmaz olacak hatta üst geçit... Fakat kaldırım yapılırsa yol daralacak. Eski şehri yeni kurulan şehre bağlayan bu yol ihtiyacı karşılamayacak. Ne yazık ki yeni yapılan hiç bir şeye pek sevinemiyor insan günü kurtarmak değil de geleceği düşününce. Evet ağaçlar da kurumuş; havasız bir gelecek bizi bekliyor.
send işçi
12.06.2019 00:31
dediğiniz gibi kamuflaj amacıyla dikilseydi bence bakım yapılırdı.
Sopelili
12.06.2019 00:27
Bende zannediyodum ki yatırım amaçlı şahıs tarafindan dikilmiş yazık milli servetin bu hale gelmesine çok üzüldüm vicdanları rahat mıdır sebep olanların
ufuk
11.06.2019 23:50
aynı görüntü 1.cadde de mevut
Gökhan TAVLI
11.06.2019 23:35
O kadar üzülmeyin ya onların kullanma tarihi geçmiştir. yerine yenisi dikilir o kadar dert etmeye gerek yok yanii
Online Ziyaretçiler