Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Adapazarı'na Çocuk Hakları Sokağı Geliyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa Zor ve Çocuk Hakları Komitesi üyelerini misafir eden Başkan Mutlu Işıksu, “Adapazarı'mızın çocuk dostu şehir hüviyeti kazanmasını sağlayacak ve Çocuk Hakları Sokağı projemizi çok yakında hayata geçireceğiz.” dedi.

14:56   |   12.06.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa Zor, Müdür Yardımcısı Elif Civan Yüce, Çocuk Hakları Yetişkin Temsilcisi Burcu Başak Kosova ve Çocuk Hakları Komite üyeleri,  "12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü" kapsamında Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu'yu makamında ziyaret etti.


Başkan Işıksu'ya Teşekkür

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa Zor, Başkan Işıksu'nun yakın ilgisinden dolayı duydukları memnuniyeti paylaşarak teşekkür etti. Zor, çocuk işçiliğinin, çocuğun zihinsel, bedensel, ruhsal ve genel olarak sosyal gelişimini olumsuz etkilediğini belirterek, bu konuda il müdürlüğü olarak büyük bir titizlikle çalışma yürüttüklerini söyledi.


Hassasiyetle Çalışıyoruz

Dünyada çalışan milyonlarca çocuğun sorununa dikkat çekmek amacıyla belirlenen 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü'nde yapılan ziyaretin anlamlı olduğuna dair inancını paylaşan Başkan Mutlu Işıksu, "Devletimiz çocuk hakları konusunda gereken hassasiyetini göstererek, çocuk haklarını anayasa ile güvence altına almıştır. Bu haklara göre kimse, yaşına, cinsiyetine ve gücüne uymayan işlerde çalıştırılamaz. Yasal olmayan yollarla çalıştırılan veya dilendirilen çocuklara yönelik Emniyet ve Zabıta Teşkilatları, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlükleri mücadelelerini sürdürüyorlar. Biz de Adapazarı Belediyesi olarak tüm çalışmalarımızda bu hassasiyeti gözetiyoruz." diye konuştu.


Çocuk Dostu Adapazarı

Konuşmasında Adapazarı'na bir müjde de veren Başkan Mutlu Işıksu, "Adapazarı Belediyesi olarak tüm kesimlere özellikle çocuklarımıza karşı büyük hassasiyet gösteriyoruz. Çocuk Hakları Sokağı projemizle ilgili tüm çalışmalarımız titizlikle devam ediyor. Çocuk Hakları Sokağı Projesi ile birlikte çocuklarımıza haklarını bilecekleri, güvenli bir sokakta düşlerini gerçekleştirecekleri, hayata daha özgür ve kendine güvenen bireyler olarak hazırlanacakları, ekranla değil akranlarıyla büyüyecekleri bir ortam sağlayacağız ve Adapazarı'mızın çocuk dostu şehir hüviyeti kazandıracağız. Arkadaşlarımız çalışmalarını tamamlamak üzere. En kısa zamanda hayata geçireceğiz. Belirlediğimiz bir sokak, güvenlik tedbirleri alınarak 24 saat gözetim altında olacak ve sokakta bulunan bütün çalışmalar tüm çocuklarımızın ihtiyaçları göz önüne alınarak gerçekleştirilecek." ifadelerini kullandı.Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 204742 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3832 kere okundu
YORUMLAR 11 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
HAVA CİVA
13.06.2019 11:11
AFYONUN NÜFUSU SAKARYANIN ÇOK ALTINDA, GİDİN GÖRÜN BİR SÜRÜ ÇOCUK PARKLARI YAPILMIŞ TELEFERİKLİ , BU ALANLARI KORUMAK İÇİN SAAT 22 DE KAPATIYORLAR, GÜVENLİK VAR VE BAKIMI YAPILIYOR YERDE ASLA ÇÖP YOK,AKARÇAYDAN BİRLEŞTİRME KOCAMAN GÖLET YAPMIŞLAR GEMİYLE TUR ATILIYOR MÜZİK EŞLİĞİNDE ZANNEDERSİN İSTANBULDA BOĞAZDASIN .GELELİM KAMU HASTANESİ YATAK SAYILARINA ; TOLAMDA 3000 YATAKLI KAMU HASTANELERİ VAR AFYONDA , SAKARYANIN İSE TÜM KAMU HASTANELERİ TOPLAM YATAK SAYISI 1500 GEÇMEZ .BU HABERDEKİ PROJE BİLE ÇOK DETAYLI DEĞİL.SAKARYA AFYONU ÖRNEK ALSIN.BU GÜZELİM ŞEHRİ TURİZM MERKEZİ YAPAMADINIZ.ESKİŞER MASAL ŞATOSUYLA ,BAL MUMU MÜZESİYLE HEM TURİST ÇEKİYOR HEMDE GELİR ELDE EDİYOR.UYAN SAKARYA UYAN...
Tahsin Gençoğlları
13.06.2019 09:35
Bu proje şehrimiz için çok iyi olacak.çünkü çocuklarımız bizler için çok önemli.Kimler vesile olduysa Allah (c.c) razı olsun .
Gelin bulun
13.06.2019 08:41
YİNE MÜLTECİLERE BİR OYALANMA YERİ DAHA AÇILIYOR DESENİZE...!
Bayraktutar Ailesi
13.06.2019 01:08
Güvenlik tedbirleri alınmış bir yerde çocuklarımızla rahat eğlenceli vakit geçirmek gerçekten çok güzel olur.Bu projenizin en kısa zamanda hayata geçmesini temenni ediyoruz.Emeği geçen herkese şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz..
Vecdi A.
13.06.2019 01:03
Sayın başkan projenizi destekliyor ve yakından takipçisiyiz..Teşekkürler...
Serkan varol
13.06.2019 00:37
Tebrik ederim... aday gösterildiğinde nekadar doğru tercih olduğunu belirtmiştim, Allah yolunu açık etsin....
Yenigün
12.06.2019 22:18
Hayırlı olsun güzel bı proje çocuklar için sayın başkan ... sokak yada sokaklar düşünün çocuklar sokak köpekleri korkusundan sokakta oynuyamiyor Adapazarı'nda güzel bı barınak eksik
kertenkele
12.06.2019 21:30
ÇOCUK HAKLARI'NIN OLMADIĞI,ÇOCUKLARIN TECAVÜZ'E UĞRADIĞI,ÖLDÜRÜLDÜĞÜ,İŞKENCE GÖRDÜĞÜ BİR ÜLKEDE ÇOCUK HAKLARI SOKAĞI PROJESİ SAMİMİ OLMADIĞI GİBİ KOMİK..SİZ ÖNCE BU KATİLLER,SAPIKLAR İÇİN İDAM CEZASINI ÇIKARIN..O ZAMAN SİZİN SAMİMİYETİNİZE İNANIRIM..ŞİRİN GÖZÜKMEK VE GÖZ BOYAMAK İÇİN YAPILAN SAÇMA SAPAN İÇİ BOŞ BİR GİRİŞİM..VE ŞUNU UNUTMAYIN;BU EL İLE TUTULUR BİR HİZMET DEĞİLDİR..ŞU ANA KADAR DA MÜSPET BİR HİZMETİNİZ YOK..SADECE KOLTUKTA OTURMAK SURETİ İLE BAŞKANLIK OLMAZ..AŞAĞIDA YORUMLARDA BAŞKAN'A TEŞEKKÜR EDEN CAHİLLER..BİR SORUN BAKALIM,ÇOCUKLARINIZIN GÜVENLİĞİ VE GELECEĞİ İÇİN NE GİBİ ÇALIŞMALAR YAPILMIŞ TBMM DE?..ÇOCUĞUNUZU SOKAĞA GÜVEN İÇERİSİNDE ESKİSİ GİBİ OYNAMASI İÇİN SALABİLİYOR MUSUNUZ?..BAŞKAN, PALAVRALARINA KARNIM TOK.!!
Serkan varol
12.06.2019 19:52
Tebrik ederim... aday gösterildiğinde nekadar doğru tercih olduğunu belirtmiştim, Allah yolunu açık etsin....
Hanife
12.06.2019 19:47
Biz anneler ve çocuklarımız için gerçekten çok güzel bir proje.Emeği olan herkese çok teşekkür ederim.
Irmak
12.06.2019 16:31
Çocuklarımız için güzel bir proje teşekkürler ..
Online Ziyaretçiler