Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Sapanca Gölü'ndeki iki farklı uygulamayı yazdı

Gazeteci Ali Eyüboğlu, Sapanca Gölü'ndeki deniz bisikletleriyle ilgili Sakarya ve Kocaeli taraflarındaki iki farklı uygulamaya dikkat çekti

12:45   |   13.06.2019
Haber Resmi

Milliyet Gazetesi köşe yazarı Ali Eyüboğlu, geçtiğimiz günlerde gezdiği Sapanca Gölü çevresindeki iki farklı uygulamayı köşesine taşıdı. 


Eyüboğlu, gölün Sapanca tarafındaki deniz bisikleti kiralayanlara can yeleğinin zorunlu olduğunu ancak Kocaeli tarafında bunun uygulanmadığını yazdı. 


Eyüboğlu'nun yazısı şu şekilde: 


Başta Araplar olmak üzere Sapanca'ya gelenlerin ilgi gösterdiği aktivitelerden biri gölde gezinti. O yüzden aynı anda onlarca deniz bisikletini görürsünüz gölün üstünde... 

Sapanca Gölü'nün Sakarya il sınırı içindeki bölgesinde dört koltuklu bir deniz bisikletini 40 liraya 30 dakikalığına kiralayanların can yeleği takması zorunlu. 


Sapanca merkezde deniz bisikleti kiralayanlar, bu kurala ödünsüz uyuyor. Can yeleği takmayanların gölde gezintiye çıkmasına izin verilmiyor. 


Aynı gölün İzmit il sınırı içindeki batı yakasında da deniz bisikleti kiralamak mümkün. Ancak Sapanca Gölü'nün doğusunda uyulması gereken emniyet tedbirleri burada uygulanmıyor. Araplardan oluşan 20 kişilik grubu getiren rehber, deniz bisikletlerini kiralayandan can yeleği istedi.

Görevli, rehberin ısrarı üzerine 15  20 can yeleğini getirmesine rağmen, "Burası Sapanca'nın içi gibi derin değil, o yüzden takmalarına gerek yok" deyip müşterileri deniz bisikletlerine bindirmeye devam etti. 


Evet; Sapanca Gölü'nün batı yakasında su, ilçe merkezi gibi derin değil, ama sazlık bir bölge. Göldeki su, ilçe merkezindeki gibi berrak değil, bulanık. Yüzme bilmeyen bir çocuk göle düşse, daha da bulanık hale gelir su... 


Allah korusun, yarın öbür gün tatsız bir olay yaşanmadan yetkililer harekete geçmeli ve Sapanca'nın doğusundaki gibi, batısındaki işletmelerin de can güvenliği kurallarını uygulamaya mecbur etmeli. 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 32977 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3209 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Süper b
13.06.2019 15:36
Maalesef ülkemiz bu konularda çok bilgisiz.. normal şartlarda o işverenin müşterisine tüm olanakları sağlaması lazım.. müşteri sıfatındaki kişilerin ise işletmeciden can yeleğini talep etmesi lazım.. işletmede olanaklar yoksa çalışmasına musade etmeyeceksin olanak sağladığı halde müşteri can yeleğini giymiyorsa bindirmeyeceksin.. toplum olarak neden hep geriye gidiyoruz anlamış değilim.. adamlar insanlık adına emniyet kemeri buldu, bizimkiler ne yaptı üşenip takmak yerine emniyet kemeri tokasi buldu yok satti.. yani neresinden tutsanız elinizde kalır... BURASI TÜRKİYE CUMHURIYETI .. bence şaşırmamak lazım.. hatırlatmak isterim: FERRARIYE TÜP TAKANDA TURKLER DEGILMIYDI!!!!...KALIN SAGLICAKLA..
Online Ziyaretçiler