Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Fen Lisesinden resim sergisi

Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi öğrencilerinin yıl boyunca yaptıkları resimler bir avmde düzenlenen resim sergisiyle sanatseverlerle buluştu.

15:32   |   20.06.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi

         

Cevat Ayhan Fen Lisesinde 8 yıldan beri kurulan resim atölyesinde öğrenciler her yıl ortalama 150 adet resim yapıyorlar. Yapılan resimler amatör çabanın ötesinde kalite ve sanatsal nitelik arz ediyor.

 

Bu yıl Görsel Sanatlar Öğretmeni Nur Bahar Temel rehberliğinde üretilen resimlerin sergi açılış töreninde kurdeleyi İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yüksel Hamzaoğlu ve Okul Müdürü Yunus Birincioğlu kesti.

 

Okul Müdürü Yunus Birincioğlu açılışta yaptığı konuşmada görsel sanatların ve bu arada resmin duygu, düşünce ve el becerisini harmanlayan, geliştiren ve kişiye diğer akademik derslerden farklı olarak unutmayacağı bilgiler ve yetenekler kazandıran bir uğraş olduğunu, resmi hem bir ders hem de bir sanat olarak çok önemsediklerini belirtti.

 

Şube Müdürü Yüksel Hamzaoğlu da konuşmasında, beklentilerin ötesinde bir tablo ile karşılaştığını, böylesi kaliteli ve sanat eseri niteliğinde resimleri görmekten çok mutlu olduğunu belirterek öğrencileri kutladı.

 

Hamzaoğlu, günün anısına Görsel Sanatlar Öğretmeni Nur Bahar Temel'e çiçek takdim ett 

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 26021 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1432 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler