Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Büyükşehir encümen gündemini internetten kaldırdı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, uzun zamandır kurumsal web sitesi üzerinden kamuoyuna duyurduğu Belediye Encümen Gündemini kısa süre önce kaldırdı.

17:11   |   24.06.2019
Haber Resmi

Sakarya Büyükşehir Belediyesinin kurumsal web sitesinde, şehrin en önemli gündem maddelerinin görüşüldüğü Belediye Encümeninin gündem maddelerini uzun yıllardan bu yana düzenli olarak yayınlıyordu.

Toplantılar öncesinde gündemle ilgili kamuoyuna duyuru yapılan "Encümen Gündemi" sayfası kısa süre önce kapatıldı.

İlk etapta ana sayfada yer alan "Encümen Gündemi" linkine erişim kısıtlandı. Gündemi öğrenmek için buraya tıklayanlar Meclis Gündemi sayfasına yönlendiriliyordu.

Geçtiğimiz günlerde ise ana sayfada yer alan bu ifade de kaldırıldı.

Geçmiş encümen gündemleri ayrıca kurumsal web sitesinden tamamen kaldırıldı. Encümen Gündemine ulaşmak isteyen kullanıcılar, gündemlere de ulaşamadı.

Yaklaşık 1 ay önce Büyükşehir Belediyesinden konu ile ilgili Adayorum.com Editörlerine yapılan açıklamada, sitedeki iyileştirme çalışmaları kapsamında değişiklik yapıldığı ve kısa süre içinde encümen kararlarının yeniden sitede yer alacağı söylenmişti.

Ancak aradan geçen 1 aylık sürede Encümen Gündemi sitede yer almadığı gibi ana sayfadaki ismi de kaldırıldı.

TÜRKİYE'DE DİĞER BELEDİYELER BU KONUDA NE YAPIYOR?

Türkiye'deki diğer belediyelerin encümen gündemlerini yayınlama konusunda değişiklikler bulunuyor. Bazı belediyeler bu gündemleri siteden ilan ederken bazıları ise ilan etme ihtiyacı hissetmiyor.

Encümen gündemlerini sitelerinden ilan etmeyen Kayseri, Konya, Kocaeli gibi AK Partili belediyeler bunun yerine tüm komisyonların toplantı kararlarını ve meclis karar tutanaklarını sitelerinden kamuoyuna duyuruyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesinde ise kaldırılan Encümen Gündeminin ardından kamuoyuna sadece Meclis Gündemleri duyuruluyor. Diğer belediyelerin aksine meclis karar tutanakları ve komisyon toplantı kararları da resmi sitede yer almıyor.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Arka Kapı

Medyabar.com bugun 187456 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3311 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
sakaryalı
25.06.2019 09:37
HİZMET YOK Kİ SADECE İMAR DEĞİŞİKLİKLERİ VAR ENCÜMEN KARARLARINDA GİZLİ OLSUN KİMSENİN HABERİ OLMASIN
Hasan Tambasan
25.06.2019 01:57
Encümen çocuk oyuncagi değil. Bebelere balon satılan yerlerde değil.Önce encümen olayını çok iyi bilecek kalitede kişilerin olması gerekirdi. Bu işler tabir caizse uncu, doncu, baloncuyla olmaz. Hele hele YEŞİL YEŞİL bakanla hiç olmaz. CEVHERi bitik insanlarla çalışırsan sonuçta CEVHERSİZ kalırsın.Adapazari Belediyesine gelince orda da Hoca Abuzittin Hazretleri nin kerametleri ni herkez konusacak.Ya liyakat yada keramet gerekiyor.Emanet ler ehline verilmedikce Abuzittin ler hiç bitmez.
Online Ziyaretçiler