Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Bal Suyu projesi için dev adım

İSKİ ile protokol imzaland Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan'la Kocaali, Karasu ve Kaynarca ilçeleri su teminini ve Melen İsale Hattının Sakarya kısmını kapsayan yer tahsisini içeren protokolü imzaladı.

17:15   |   25.06.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi

İSKİ Genel Müdürlüğü'nde imzalanan protokolün hayırlı olmasını temenni eden Başkan Ekrem Yüce, Genel Müdür Turan'a hassasiyetleri için teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.


Hayırlı olsun

Başkan Yüce, imzalanan protokolün ardından değerlendirmelerde bulundu. Yüce, "Büyükşehir Belediyesi olarak Kuzey bölgemizden geçen Melen İsale Hattı üzerinde yeni bir yaşam alanı oluşturacağız. Haziran Meclis Toplantımızda da İSKİ ile Kocaali, Karasu ve Kaynarca ilçeleri su temini ile Melen İsale Hattı üzerinde yapılacak olan Bal Ormanı Projesi için; İSKİ ile protokol imzalayacağımızı açıklamıştık. Bugün ise protokolümüzü imzaladık. Şehrimize hayırlı olsun" dedi.


Melen'den su temini ve Bal Suyu Projesi

Protokolün detaylarına değerlendirmesinde yer veren Başkan Ekrem Yüce, "Melen İsale Hattından, içmesuyu amaçlı günlük 40 bin metreküp ve arıcılık ile bal ormanının sulama ihtiyacı için 3 bin 500 metreküp olmak üzere toplamda 43 bin 500 metreküp ham su kullanımı yer alıyor. Ayrıca bölgenin bal yetiştiriciliğine katkı sunmak için, bal ormanlarının kurulmasını sağlamak, ormanlık alanlarda sabit gezginci arıların konaklamasını ve bölgede bal üretimi yapılmasını desteklemek protokolümüzün içerisinde önemli bir yer tutuyor. İnşallah çok özel bir önem atfettiğimiz çalışmayı kısa süre içerisinde hayata geçireceğiz" dedi.


Proje hazırlıkları hızla tamamlanacak

Proje hazırlıklarını da derhal başlatacaklarını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, "Bölgede hayata geçireceğimiz çalışma örnek bir proje olacak. Bal Suyu Projesi kapsamında bölgeye aromatik bitkilerle güzellik katacak, tarım arazilerinin yanında faydalı faunanın yaşayabileceği doğal yaşam alanları oluşturacağız. İsale hattı güzergahında bisiklet ve yürüyüş yollarıyla sosyal yaşantıya katkı sunacağız. Güzergahı rengarenk bitkilerle donatacağız. Hem bölgenin sosyal yaşantısında nadide bir yere sahip bir çalışma olacak hem de bal üretimini profesyonel bir alana taşıyacağız. Ayrıca teknik olarak da üreticilerimizin yanında olacağız. Desteklerimizle üretime ve üreticiye katkılar sunacak, ihracat ile milli ekonomiye katkı sağlayacağız" dedi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 26656 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3707 kere okundu
YORUMLAR 6 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Ugur
26.06.2019 10:40
2009 da Niğde Üniversitesinden geldi. Ulaşım Daire Başkanı 2009 Genel Sekreter yardımcısı 2011 Bakanlıkta Genel Müdürlük 2014 İSKİ Gn Müdürlük 2016 7 yılda böyle bir kariyer yapan var mı aranızda? Fatih Turan yükselişi diye bişey var bu memlekette. .
Cilveli
25.06.2019 23:49
Bu işi bilen birisiyim. Yahu hadi suyu aldın, neyle arıtacaksın, bitkilere vereceksin. Orman nerde ormannn
Birgülmegeldi
25.06.2019 22:35
Eyvah eyvah bulvarın trafik projesi gibi sonuçlanmaz umarım.
Birgülmegeldi
25.06.2019 22:34
Eyvah eyvah bulvarın trafik projesi gibi sonuçlanmaz umarım.
Felsefikhaylaz
25.06.2019 21:59
Büyükşehir Belediye Başkanı genel müdürün ayağına gider mi
Felsefikhaylaz
25.06.2019 21:48
Büyükşehir Belediye Başkanı genel müdürün ayağına gider mi
Online Ziyaretçiler