Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Akademik Yükselme ve Bilim İnsanı Ödülleri Töreni

Sakarya Üniversitesi tarafından çeşitli dallarda başarı gösteren akademisyenlere başarı ödülleri verildi.

17:52   |   26.06.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
 1. Haber Resmi
 2. Haber Resmi
 3. Haber Resmi
 4. Haber Resmi
 5. Haber Resmi
 6. Haber Resmi
 7. Haber Resmi
 8. Haber Resmi
 9. Haber Resmi
 10. Haber Resmi
 11. Haber Resmi
 12. Haber Resmi
 13. Haber Resmi
 14. Haber Resmi
 15. Haber Resmi
 16. Haber Resmi
 17. Haber Resmi
 18. Haber Resmi
 19. Haber Resmi
 20. Haber Resmi
 21. Haber Resmi
 22. Haber Resmi
 23. Haber Resmi
 24. Haber Resmi
 25. Haber Resmi
 26. Haber Resmi
 27. Haber Resmi
 28. Haber Resmi
 29. Haber Resmi
 30. Haber Resmi
 31. Haber Resmi
 32. Haber Resmi
 33. Haber Resmi
 34. Haber Resmi
 35. Haber Resmi
 36. Haber Resmi
 37. Haber Resmi
 38. Haber Resmi
 39. Haber Resmi
 40. Haber Resmi
 41. Haber Resmi

Sakarya Üniversitesi Akademik Yükselme ve Bilim İnsanı Ödülleri Töreni 26 Haziran Çarşamba günü SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi  Prof. Dr. Nevzat Kor Salonu'nda gerçekleştirildi. Törene Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ve Prof. Dr. Nevzat Kor başta olmak üzere çok sayıda akademisyen ve akademisyenlerin aileleri katıldı.


Tören öncesinde Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi Prof. Dr. Nevzat Kor Salonu'nun açılışı gerçekleştirildi. Daha önce görev yaptığı Sakarya Üniversitesi'nde bir salona adının verilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Nevzat Kor, "O günlerden bugünlere önemli gelişmeler oldu. O zamanlarda üniversitenin öğrenci sayısı 700 civarlarındaydı. Sakarya'da öğrenim gören öğrenci sayısı şu anda 80 bini aşmış durumda. Üniversitenin böylesine büyümesi, eğitim ve teknoloji alanlarındaki başarısı beni mutlu ediyor" diye konuştu.


Akademik Yükselme ve Bilim İnsanı Ödülleri Töreni'nin açılış konuşmasını yapan Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, "Üniversitemizin başarıları sonucu düzenlenen bu ödül töreninde beraber olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Üniversitemizi tebrik ediyorum. Bir veda ve kadirşinas örneği olarak kıymetli bilim insanlarımızın isimlerinin bu salonlarda yaşayacak olması, güzel bir örnek teşkil ediyor. Ben buradan akademisyenliğe gönül vermiş hocalarıma teşekkür ediyorum" dedi.

Törenin açılışında bir konuşma yapan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, "Prof. Dr. Nevzat Kor hocamız Sakarya Üniversitesi'nin kurulmasında yoğun çaba gösterdi. O günün şartlarında bu fedakârlıklarda bulunan büyüklerimiz, belli ki memlekete bir eser bırakmayı arzu etmişlerdir. Bize düşen ise onlara hürmetlerimizi sunmak, onları hayırla yâd etmek ve isimlerini üniversitemizde yaşatmaktır. Bu vefa duygusunun asgari bir nişanesi olarak Kültür ve Kongre Merkezimizin salonlarından birine şu anda aramızda bulunan Nevzat Kor hocamızın ismini verdik. Kabul ettiği ve törenimizi teşrif ettiği için kendisine teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.


Akademisyenlik bir sevdadır

Akademik yükselmeler konusunun üniversite camiası içinde önemli bir yeri olduğuna dikkat çeken Rektör Savaşan, "Biliyoruz ki akademisyenlik her şeyden önce bir sevdadır. Sizin fedakârlığınızın ne bir maddi karşılığı bulunabilir ne de hakkıyla takdiri mümkündür. Alanında yıllarını harcayan, bilimsel makale başta olmak üzere yayınlar yapan, araştırma projelerinde ter döken, bir anne baba şefkati ile öğrencisini hayata hazırlama gayreti ile fedakârlıklar yapan hocalarımıza teşekkür ederim" dedi.


Yaşayan Kampüs

Konuşmasının devamında Sakarya Üniversitesi'nde hayata geçirilen bazı projelerden bahseden Rektör Savaşan, "Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsünü yaşayan kampüs haline getirmek istiyoruz. Biz istiyoruz ki hem öğrencimiz hem personelimiz kampüste daha çok zaman geçirsin. Doğal güzellik ile yetinmeyelim. Sosyal donatı alanları ile Esentepe Kampüsümüz başta olmak üzere tüm kampüslerimiz 'Yaşayan Kampüs' haline gelsin. Bunun için kütüphanelerin sürekli açık olması, spor alanlarının ve kongre merkezimizin salonlarının faal olması önemlidir ama yeterli değildir. Kantinlerimiz ve kafelerimiz donanımlı olmalı; ders çalışmaya, kitap okumaya, vakit geçirmeye uygun olmalıdırlar. Öğrencilerimiz ve personelimiz aileleri ile kampüste hoşça zaman geçirebilmelidirler. Kampüs dersten sonra hızla uzaklaşılacak bir mekân olmadan çıkarılmalıdır. Bu yönde çalışmalarımıza başladık. Personel lokalini personelimizin çocukları ile gelebilecekleri ortama kavuşturduk. Gelecek dönem başına kadar kampüsümüzün sosyal donatı alanları önemli ölçüde tamamlanmış olacaktır" diye konuştu.


Törenin açılışında da bir konuşma yapan Prof. Dr. Nevzat Kor, "Rektörümüzün ve Valimizin konuşmaları beni çok sevindirdi ve heyecanlandırdı. Yıllarca bu üniversiteye hizmet etmiş birisi olarak, memleketimizin bu seviyeye gelmiş olmasından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Burada bulunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.


Törende, "Bilim/Sanat Ödülleri", "Genç Bilim İnsanı Ödülleri" ve "Dönemsel Başarı Ödülleri" Mühendislik-Fen, Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri ve Sanat Alanları olmak üzere farklı kategorilerdeki ödüller sahiplerini buldu. Törende ayrıca dış kaynaklı projelerde başarı gösteren akademisyenlere de teşekkür belgesi takdim edildi.

Akademik Yükselme ödülleri ise, 2018 yılı itibari ile Doktor Öğretim Üyesi, Doçent ve Profesör unvanı alan akademisyenlere verildi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 26335 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1817 kere okundu
YORUMLAR 5 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
ogrenci
27.06.2019 22:16
diplomalardan aldiginiz cubbelerden aldiginiz paralar nerelere harcaniyor aciklarmisiniz
becdriksizler
27.06.2019 22:13
bay rektor kampus zaten yasiyor sizin oldurmeyin yeter bir yilda ne yaptiniz kadro lari isgal etmekten baska sira kantin ve kafeteryalara gelmis comak sokup karistirmadiginiz bi burasi kalmisti deve kusu misali her yeriniz acikta cok guzel isler yaptiginizi dusunmeniz sasirtici
abmef
27.06.2019 22:05
ne yapilmista devlete ve sehre neyin odulu bu gercekten merak ediliyor olcu ne kriteri ne odulun korler sagirlar birbirini agirlar ,,,
riyakar yuzler
27.06.2019 13:54
kripto fetocular kimseyi kandiramicaksiniz devlet affetmez
ihanet
27.06.2019 13:47
cobanin yalanlari sau yu bltirdiler miras yiyiciler ,,,,,
Online Ziyaretçiler