Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

58 asker ailelerine erken kavuştu

Yeni yasa ile askerlik süresinin 6 aya düşmesinin ardından Erenler ilçesinde bulunan Jandarma İl Komutanlığı'ndan 58 asker terhis oldu.

19:13   |   26.06.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
 1. Haber Resmi
 2. Haber Resmi
 3. Haber Resmi
 4. Haber Resmi
 5. Haber Resmi
 6. Haber Resmi
 7. Haber Resmi
 8. Haber Resmi
 9. Haber Resmi
 10. Haber Resmi
 11. Haber Resmi
 12. Haber Resmi
 13. Haber Resmi
 14. Haber Resmi
MEDYABAR.COM:-
BETÜL DEMİR/SERHAT YILMAZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı yeni askerlik kanun teklifinin bugün Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından vatani görevini yapmakta olan askerler tezkerelerini almaya başladılar.
 
Erenler ilçesinde bulunan Sakarya İl Jandarma Komutanlığı'nda askerlik görevini yerine getiren 58 asker, terhis belgelerinin imzalanmasının ardından servisler ile otobüs terminaline götürüldü. 
 
Kışla önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Jandarma Er Berke Tarkancı, "10 Aydır vatani görevimizi istekli bir şekilde yerine getiriyordur. Vatani görevimizi yapmaktan mutlu, onurlu ve gururluyduk. Yeni düzenlemeyle birlikte ailelerimize biraz daha erken kavuştuk. Bunun için mutluyuz. Vatanımıza hizmet ettğimiz için onurlu ve gururluyuz. Devletimize milletimizden Allah razı olsun." derken, Jandarma Onbaşı İbrahim Ziyagil ise, "10 aydır askerim. Biz bu yasayı daha erken bekliyorduk ama çok güzel oldu. 50 günüm kalmıştı askerliğimin bitmesine. Sakarya, Hakkari,Tekirdağ olsun vatan bize nerede ihtiyaç duyduysa orada askerliğimizi yaptık. Şanımızla şerefimizle gurur duyuyoruz. 10 ayda 6 ayda 12 ayda yapsak vatan borcudur. Haklarını bütün milletimiz helal etsin, bizler ediyoruz. İhtiyaç anında burdayız." dedi.
Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 26037 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 9659 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Süper b
27.06.2019 07:28
Erkekler bu duyguyu iyi bilir. Orda birgün bir ay gibi gelir.. heleki o şafağın son günleri tam bir stres heyecan hepsi bir arada yaşanır.. birde torunlarına giderken veda konuşması yapmak işte o bambaşka bir duygu.. hepinizin gözü aydın.. ailenizle birlikte sağlıklı mutlu huzurlu bir ömür sizlerin olsun.. VATAN SANA CANIM FEDA.. kalın sağlıcakla..
Hilmi
26.06.2019 22:25
Allah cc razı olsun devletimizden
Online Ziyaretçiler