Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Yeni basın kartlarının rengi artık sarı değil!

Başbakanlık Basın Enformasyon Genel Müdürlüğünün Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına bağlanmasının ardından dağıtımı durdurulan “sarı” basın kartları, gazetecilere verilmeye başlandı. Yeni kartların rengi turkuvaz ve pembe.

12:54   |   01.07.2019
Haber Resmi

Edinilen bilgilere göre, uzun zamandır dağıtılması beklenen "sarı" basın kartları, rengi değişmiş haliyle verilmeye başlandı.

Gazetecilerin uzun zamandır beklediği basın kartları, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından Cumhurbaşkanlığı muhabirlerine dağıtıldı. Yeni basın kartları, önce yabancı basın mensuplarına ardından basın kuruluşlarının Cumhurbaşkanlığı muhabirlerine verildi.

Diğer basın mensuplarına Haziran ayı içerisinde verilmesi beklenen basın kartlarının rengi de değişti. Turkuaz ve pembe rengin kullanıldığı yeni basın kartının rengi konusunda kimi eleştirilerin olduğu, buna karşın Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'un, "Sorumluluk bende. Sarı renk gibi bu renk de kabul görecektir" dediği öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiş ile birlikte basın kartını vermekle görevli olan Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ve medya iletişim alanının düzenleyen bazı kurumlar oldukları haliyle kapatılarak, 10 Temmuz 2018'de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına bağlanmıştı.

Eski basın kartının arka fonunda dünya silueti varken yeni basın kartında iletişim başkanlığı yazısı kullanılıyor.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Medya

Medyabar.com bugun 193577 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1579 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Nurcan
02.07.2019 08:36
Yine aşırı gereksiz cinsiyetci bir durumla karşı karşıyayız. Neden böyle birşey yapılmış acaba kimliklerden kurtulduk basın kartları geldi.
Online Ziyaretçiler