Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Keşke 9. sınıf çocuğum olsaydı

''1 Temmuz Pazartesi günü Karasu yolundan Adapazarı istikametinde seyahat ederken 15 Temmuz caddesinde bir binadaki tabela dikkatimi çekti... Merak ettim ve aracımı binaya yönlendirdim... Buranın Nuri Demirağ Özel Havacılık Ve Teknoloji Lisesi olduğunu öğrendim. Beni Müdür Yardımcısı olduğunu beyan eden Merve Hanım karşıladı..'

17:58   |   09.07.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
 1. Haber Resmi
 2. Haber Resmi
 3. Haber Resmi
 4. Haber Resmi
 5. Haber Resmi
 6. Haber Resmi
 7. Haber Resmi
 8. Haber Resmi
 9. Haber Resmi
 10. Haber Resmi
 11. Haber Resmi
 12. Haber Resmi
 13. Haber Resmi
 14. Haber Resmi
 15. Haber Resmi
 16. Haber Resmi
 17. Haber Resmi
 18. Haber Resmi
 19. Haber Resmi
 20. Haber Resmi
 21. Haber Resmi

 Merakımı gidermek için Nuri Demirağı ve okulun nasıl bir eğitim verdiğini sordum?
Önce uzun uzun Nuri Demirağı anlattı. Duyduklarımdan sonra böyle bir kişiyi bize nasıl ve niye tanıtmadıklarına üzüldüm. Okulda Uçak Bakım alanı (Uçak Gövde-Motor ve Uçak Elektrik-Elektronik) ile Bilişim Teknolojisi alanı (Ağ İşletmenliği-Siber Güvenlik ve Veritabanı Programcılığı) eğitimlerinin verileceğini söyledi.


Bende buradan mezun olacak öğrencilerin ne olacağını sordum?
Öncelikle hedeflerinin; tüm öğrencilerine üniversite kazandırmak olduğunu ve verdikleri eğitimin üniversitelerde onlara ışık olacağını ifade etti. Hızla büyüyen havacılık ve bilişim sektörlerinin nitelikli insan gücüne çok fazla ihtiyaç olduğunu, iyi derecede İngilizce eğitimi almış geleceğin mesleğini öğrencilerine kazandırmayı amaçladıklarını anlattı.


Gerçekten merak ettiğim için şöyle sordum. Diyelim ki öğrenciniz üniversiteyi kazanamadı ne olacak o zaman?
Ayrıca almış oldukları mesleki eğitim (SHY-66 Hava Aracı Onaylayıcı Personel Yönetmeliği) uluslararası standartlarda verildiği için öğrencilerimiz mezun olduktan sonra isterlerse hemen iş hayatına atılabilirler. Uluslararası ve ulusal, kamu ve özel havacılık bakım onarım merkezlerinde (Sivil Hava Yollarının Teknik Şirketleri, TAI, TEI, HAVELSAN, BAYKAR ve Askeri Hava İkmal Bakım Merkezleri vb. gibi) istihdam imkânını bulabilirler. Türkiye gelir standartları üzerinde yüksek bir ücretle (yaklaşık 1000 dolar) çalışabilirler. Bu ücret "SHY-66 Hava Aracı Bakım Lisansı"nı aldıktan sonra iki-üç kata kadar yükselir.


Tamam, çok güzel anlatıyorsun da iş alanı var mı diye sordum?
Merve Hanım İSTANBUL HAVAALANINA beş yıl içinde 220 bin teknisyene ihtiyaç olduğunu açıkladı. Ayrıca "SHY-66 Hava Aracı Bakım Lisansı" uluslararası bir lisans olduğu için yurtdışında da iş bulunabileceğini belirtti.


Bilişim Teknolojisi Bölümünü sordum.
O kadar güzel şeyler anlattı ki hemen hemen hayatımızın her yerinde var. Ancak en çok Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) gibi devlet kurumlarının kalifiye bilişim uzmanlarına ihtiyaç olduğunu anlattı. Ancak bilişim uzmanlarının banka, borsa, ticari şirketler gibi birçok sektörde de ihtiyaç olduğunu söyledi.


Gerçekten çok etkilendiğim için aklımda kalanları yazdım. İlgi alanınıza giriyorsa çok faydalanabileceğinizi söyleyebilirim. Sayın Müdür Yardımcısı Merve Başar'a teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Yaşam

Medyabar.com bugun 179435 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 16036 kere okundu
YORUMLAR 8 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
mesele
11.07.2019 07:57
Okusan da DİPLOMAN OLSADA işkur görecekmi ki bu diplomayı ... MAKİNİST ALIONIYOR TCDDY ya 35 yaş şartıyla DARBE,YADA Mesleki yeterlilik BELGESİ o BELGESİ bu BELGESİ ad altında yandaş Alamı yapa bilme GAYRETİYLE DİPLOMALARA BİR YENİ DARBE TÜRÜYOR ÜLKEDE.OKUSANDA OKUMASANDA BİŞEY DEĞİŞTİĞİ YOK YANİ DİPLAMAYA DEGER YOK sertifika DEGERLİYMİŞ .NOKTA.(İŞKURA ilanlara bakın inanmıyorsanız.)
Namık doğrucu
10.07.2019 15:51
Para tuzağı teorik eğitimle hiçbirşey yapamazsınız, bu şehirde havalimanı mı var nerede staj yapacak çocuklar organize sanayi de hadi eyv
Serdivan
10.07.2019 12:56
Öncelikle Sakaryamız için böyle bir okul hayırlı olsun. Her meslek alanında olduğu gibi havacılık alanında da iyi yetişmiş ara eleman ihtiyac var. Okulu daha önce telefonla arayıp bilgi almıştım. Keşke okul ara sınav öğrencisi de alsaydı ama sadece 9. Sınıf öğrencisi alacaklarını söylediler. Benim oğlum Sakarya da böyle bir okul olmadığı için il dışında okuyor ne yazık ki, yeni dönem çocukları ve aileleri çok şanslı çünkü evlerinin yanı başında böyle bir okulları var. Umarım eğitim hedeflerini de tuttururlar yolları açık olsun.
faik gülden
10.07.2019 09:28
ALLAH HAYIRLI UĞURLU EYLESİN. VATANA MİLLETE HAYIRLI OLSUN
rıfkı yavrukurt
10.07.2019 08:14
Haber yapıyorsunuz okulun sadece dıştan 1 fotosu var kalanların hepsi internetten toplama ve Ekrem YÜCE'nin fotoğrafları... Madem haber değeri var sınıfları, laboratuarları , atölyeleri çekip yayınlasaydınız ya
Gokhan
10.07.2019 00:26
Okulu gordum harika bence ihtiyaca cevap verecek nitelikte.Bende düşünüyorum çocuğumu kayıt yaptırmayı.cok ciddi bir muessese ve calışanlarının olduğunu duydum.tesekkuler medybar
Yavuz Dağabakan
09.07.2019 22:07
Bir ulkenin gelecegi o ulke insanlarinin alacagi egiteme baglidir. Boyle onemli kurumlarin cogalmasi dilegiyle... ulkemize hayirli olmasini diliyorum
Ali Erdem
09.07.2019 20:37
Evet güzel bir eğitim kurumu olmuş, ama binayı sormamışsın, ne zaman yapıldı, bina kime ait, ne kadar para harcandı, yoksa bedavadan bahanelerle el konulmuş bir bina mı?
Online Ziyaretçiler