Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

FETÖ suçlamasıyla dolandırdılar

Sakarya'da kendilerini polis olarak tanıttıkları yaşlı adama isminin FETÖ soruşturmasına karıştığını söyleyerek 50 bin Türk Lirası, 12 Bin Avustralya Doları ve 6 bin Eurosunu dolandıran iki kişiden biri yakalandı. Dolandırıcıların şahıstan paraları aldığı an KGYS kameralarına da yansıdı

16:02   |   11.07.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi
  7. Haber Resmi
  8. Haber Resmi

MEDYABAR.COM - 

Erhan KAYTANBAY'ın haberi 

Ferizli  Ağacık Mahallesi'nde yaşayan İ.G'nin (70) ev telefonunu arayan kişiler, kendilerini Asayiş Şube Müdürlüğünde görevli komiser olarak tanıttı. İ.G'ye isminin FETÖ soruşturmasına karıştığını ve yakalama kararı olduğunu söyleyen kişiler, "Biz senin masum olduğunu biliyoruz. Ancak operasyonda kullanmak üzere evde ne kadar nakit para varsa bize getirmelisin" ifadelerini kullandı.


BİNLERCE LİRA, DOLAR VE EURO

   Telefondakilerin talimatlarını yerine getiren İ.G, evinde bulunan 50 bin Türk Lirası, 12 Bin Avustralya Doları ve 6 bin Euro'yu şahısların dediği gibi aracıyla Adapazarı Orhan Caminin karşısına getirdi. Yaşlı adam, dolandırıcıların talimatları doğrultusunda park ettiği aracın içine paraları bırakarak ve aracın sağ kapısını da açık bırakarak telefonla uzaklaştı. Daha sonra dolandırıcılardan biri park halindeki araçtan paraları aldıktan sonra uzaklaştı. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan İ.G polise başvurdu.


KGYS GÖRÜNTÜLEDİ 

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Müdürlüğü ekipleri, başvurunun ardından yaptıkları araştırma ve KGYS (Kent Güvenliği Yönetim Sistemi) kameraları incelemesi sonucu A.G isimli şahsı tespit etti. A.G, İstanbul'da yapılan operasyonla yakalanarak Sakarya'ya getirildi.

A.G, Emniyetteki sorgusunda taksici olduğunu, tanımadığı bir kişinin kendisini arkadaşının çantasını almak için Sakarya'ya götürmesini istediğini ve 500 liraya Adapazarı'na getirdiğini söyledi. Savcılık sorgusu tamamlanan A.G, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı. 

Dolandırıcılardan birinin arabadaki parayı alarak uzaklaşması KGYS kameralarınca an be an görüntülendi. 
 


Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 79674 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 5058 kere okundu
YORUMLAR 3 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
anti fetö
12.07.2019 08:10
YAŞLI ADAMIDA SORGULASINLAR FETÖCÜ OLABİLİR.
Port
12.07.2019 08:00
Avustralya doları var hacı abide.yastik altınıza görmüş olduk.maliye bakanı havi abilere ufak bir saka yapsa ekonomi düzelir.
Serge
11.07.2019 17:02
Kameramanın soruları bile amatör yok ya Sakarya basını gibi basın Türkiye de yoktur.. Soruya bak tavsiyeniz varmı. Böle soru mu olur.
Online Ziyaretçiler