Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Eski Vali Balkanlıoğlu klarnet şikayeti için ifade verdi

İlimiz eski valisi İrfan Balkanlıoğlu hakaret davası açtığı Mesut Birler'in sözleri üzerine mahkemede şu sözlerle kendini savundu..

21:19   |   11.07.2019
Haber Resmi

İlimizin eski valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun Afyonkarahisar Valisi olduğu 2012 yılında askeri mühimmat deposunda patlama meydana gelmiş, patlamada 2 astsubay, 2 uzman çavuş, 21 erbaş şehit oldu, 9 asker yaralanmıştı. Dönemin Genelkurmay Başkanı Necdet Özel inceleme yapmış için Afyon'a gitmiş, Vali İrfan Balkanlıoğlu, bu acı olay sırasında Necdet Özel'e kilim hediye etmiş ve "Amacımız tanıtım. Emrivaki yapıp eline tutuşturmuşuz" demişti. 25 şehit varken, Vali Balkanlıoğlu'nun bu tavrı tepkilere neden olmuştu.

Balkanlıoğlu, Ordu Valisi olduğu dönemde ise bir atölyeyi ziyaret ederek eline bir klarnet almıştı. Balkanlıoğlu'nun klarnetli fotoğrafı, Mesut Birler isimli vatandaş tarafından, "valinin eline vermişler" diyerek Facebook'ta paylaşıldı. Bu paylaşım sonrasında Vali İrfan Balkanlıoğlu, Mesut Birler hakkında şikayette bulunmuştu.

Devam eden davanın duruşmasında Mesut Birler, Balkanlıoğlu'nun Genelkurmay Başkanı'na "eline tutuşturmuşuz" dediğini, Vali Balkanlıoğlu'nun, "valinin eline vermişler"  paylaşımından ne anladığını gelip anlatmasını istedi.

Bunun üzerine İstanbul Anadolu 54. Asliye Ceza Mahkemesi, eski Ordu Valisi Balkanlıoğlu hakkında zorla getirilme kararı çıkardı. Balkanlıoğlu da 8 Temmuz'da mahkemeye gelerek ifade verdi.

Balkanlıoğlu ifadesinde, "Bu klarneti incelerken iki elimle tuttum ve bu şekilde orada paylaşılınca sanık fotoğraf altına erkek cinsel organına benzetmek suretiyle 'valinin eline vermişler' şeklinde paylaşımda bulunmuş, şahsıma bu şekilde hakaret eden sanık Mesut Birler'den şikayetçiyim" dedi.Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 68212 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 6336 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
İsmet bey
12.07.2019 01:42
Bu valinin Amerika'da çekilmiş bir fotoğrafı var. Basına bugüne kadar yansımadı. Paylaşsam mı diye düşünüyorum... Kardeşi ganiimettir ganimet diye bağırıyordu. Vali kardeşi için de ganimet diyecek miydi acaba? Toprağı bol olsun onun da.
Online Ziyaretçiler