Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

“Türkiye'ye örnek proje Sakarya'da hayata geçecek”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Kocaali'de Melen İsale Hattı üzerinde hayata geçirilecek Bal Suyu Projesi alanında incelemelerde bulundu.

14:37   |   12.07.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi
  5. Haber Resmi
  6. Haber Resmi
  7. Haber Resmi
  8. Haber Resmi
  9. Haber Resmi
  10. Haber Resmi

Melen İsale Hattı üzerinde hayata geçirilecek Bal Suyu Projesi alanında incelemelerde bulunan Başkan Ekrem Yüce, "İSKİ ile imzaladığımız protokolün ardından çalışmalarımıza hız verdik. Şehrimiz tarımına ve arıcılığa büyük katkı sağlayacak proje kapsamında bölgenin sosyal yaşantısına da katkılar sunacağız. İnşallah ülkemize örnek bir projeyi Sakarya'da hayata geçireceğiz" dedi.


Başkan Ekrem Yüce'ye Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin eşlik ederken; Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genel Sekreteri İlyas Demirci, Karasu Orman Bölge Müdürü Sungur Mehmet Yeni, Sakarya Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Ör ve teknik ekip üyeleri de yer aldı. Başkan Yüce, lavanta, adaçayı, kekik, biberiye ve akasya ekili araziyi inceledi.  Başkan Yüce daha sonra Melen Barajı ve Kocaali Bahçem Parkı ziyaret etti.


Bal Suyu Projesi

Sakarya'nın verimli topraklarını en iyi şekilde değerlendirmek için kolları sıvadıklarını ifade ederek sözlerine başlayan Başkan Ekrem Yüce, "Kocaali Bal Suyu Projesi için gerekli adımlarımızı atıyoruz. İSKİ ile protokolümüzü imzaladık. Protokol ile hem gerekli görüldüğünde Kuzey ilçelerimize su temini hem de hayata geçireceğimiz projenin su ihtiyacını karşılayacağız. Sakaryamızın tarımına ve Sakarya'da arıcılığa büyük katkı sağlayacak projemizde 69 kilometre boyunca lavanta, adaçayı, kekik, biberiye, akasya çiçeklerinin ekimi tamamlandı. İnşallah proje ile Melen İsale Hattının altından su üstünden bal akacak" dedi.


Sosyal hayata katkı sağlayacak proje

Başkan Ekrem Yüce, "Melen Bal Suyu projesi tarım ve arıcılığa değer katacağı gibi aynı zamanda bölgenin sosyal yaşantısını da canlandıracak. Ekili alanların yanında yürüyüş ve bisiklet yollarıyla vatandaşlarımız doğanın içinde gönüllerince dolaşabilme imkânı bulabilecek. Bal üretiminde kullanacağımız çiçeklerin aynı zamanda şehrimiz ekonomisine de katkılar sunacağına inanıyorum. İnşallah şehrimiz tarım politikalarını geliştirmeye, üreticimizin yanında olacak çalışmaları hayata geçirmeye devam edeceğiz" dedi.


Tarımda örnek şehir Sakarya

Tarımda verimi ve kaliteyi daha da arttırmak için gereken özveriyi gösterdiklerini ifade eden Başkan Ekrem Yüce, "69 kilometre ekili alana 1 kilometre aralıklarla arı kovanları yerleştirmeyi hedefliyoruz. Aralıklarla yerleştireceğimiz arı kovanları ve arıların kaliteli bal üretmesini sağlayan çiçekler sayesinde Türkiye'de bal üretimi konusunda öncü olacağız. Bölgemizde arıcılığı sadece bal üretimi ile değil, bal ile birlikte arı sütü, polen, propolis, arı zehri üretimi yapılarak arı ürünlerini arttırıp çiftçimizin gelir seviyesini yükseltmeyi, arı ürünlerini alternatif tedavi yöntemlerinde kullanmayı planlıyoruz. Bu konuda çalışmalara başladık. Sözleşmeli üretim modeliyle arıcılara bal üretimi konusunda belediye olarak gereken desteği sağlayacağız. Üreticilerimizin yanında olacak, onların yararına olacak çalışmalar gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bu konuda hizmetlerimiz her zaman artacak. Allah'ın izniyle Sakarya'yı tarımda örnek şehir haline getireceğiz." dedi.

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 186031 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 6968 kere okundu
YORUMLAR 6 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
yakının
13.07.2019 10:30
bu adama başkanlığı yakıştırmayan bir tek benmiyim? beğeninde sayımızı bilelim
Cafer İşeri
12.07.2019 21:51
Ey insan.... Haddini bil.... Ticaret ehli değilsen dükkan açma.... Hal ehli değilsen ağzını açma.... Büyüklerin olduğu mecliste ahkam kesme.... Körler çarşısında ayna satma.... Ehil olamıyorsan bari edepli ol.... Hz. Pir Mevlana (k.s.) Başka söz gerekmez
Hasan Tambasan
12.07.2019 17:00
Bal suyu projesine sahip cikman fefvkalade guzel.Ancak Orman Genel Müdürlüğünün çok daha kaliteli personelleri dururken Zati Sungurla muhatap olmana üzüldüm doğrusu.Sen amatör lig oyuncusu değilsin. Süper lig oyuncususun.
Nadirbaki
12.07.2019 16:30
Sayın bakanım bırak bal suyunu projeyi şimdi asıl konuya gel bırak orayı Kocaali belediyesi düşünsün. Okadar arazıler kesildi okadar paralar ödendi bu ihaleler neden düzgün yapılmadı bu işler neden çıkarsız yapılmadı neden herşey yarım yangalak neden o barajın seti çatlak. Söyle sayın Erdoğana burları talan etmişler paralar hep havaya gitmiş desene.kesilen yerler bahçeler tekrar büyüdü kesilen araziler olduğu gibi herşey darmadağın duruyor bak gör oraları gez yalandan bilmem ne proje falan filan hikaye yazma orada gerçekleri gör bilgili kültürlü başkan adam gibi başkanlık yap rol yapma orada. Yüzde yetmiş oyla geldin ona göre vur masaya ses getir görelim hadi. HADİİİİİ ARTIK HADİİİİİ
send işçi
12.07.2019 16:01
melen barajı noldu? teslim tarihi ne zamandı gelişme ne düzeyde. kamu zararı var mıdır? varsa kimden hesap soruldu? saygılar
Bir Dost
12.07.2019 14:51
Tocoglu butun marmara bolgesininsu kaynagi olan Sapanca'nin yanibasindaki Sakarya'ya su borusu dosedigini soyleyip baskanligini bitirdi, baska da birsey yok. Buna ragmen Sakarya Turkiye'nin en borclu ilk uc ilinden biri. Yeni baskan da su borusuydu bilmemneydi dise dokunur bisey yapmadan, normal altyapi calismalarini allayip pullayip devam edecek. Yuzde 65 az bile. :)
Online Ziyaretçiler