Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Soykan'a istediği yetkiler verildi

Akyazı Belediye Meclisi olağanüstü yaptığı toplantıda iki gündem maddesini görüşüp karara bağladı.

14:41   |   12.07.2019
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
  1. Haber Resmi
  2. Haber Resmi
  3. Haber Resmi
  4. Haber Resmi

Belediye Başkanı Bilal Soykan tarafından yönetilen toplantıya AK Partiden Mustafa Karahasan, Emrullah Kut, Hümeyra Hikmet Saygıdeğer, Sevinç Özer, MHP'den de Ergün Öztürk mazeretleri nedeniyle katılmadılar.


Gündemin 1. Maddesinde yer alan " Cadde ve Sokakların asfaltlanması, plent altı binder asfalt beton alımı yapım işi için İller Bankasından kredi kullanılması iş ve işlemleri ile ilgili her türlü işlemi yapma konusunda Belediye Başkanına yetki verilmesi" hususuydu. Belediye Başkanı oylamadan önce yaptığı açıklamada alınacak olan borç miktarının 3 milyon 850 bin lira olduğunu söyledi ve borçlanılmak istenen para miktarının karşılığı olarak 9 bin ton asfalt olduğunu belirtti ve asfaltında Karacasu civarı, Batakköy Devlet Hastanesi arası ile şehir merkezinde yapılan çalışmalar sonrası bozulan yollarda kullanılacağını söyledi. Başkanın bu açıklamasının ardından yapılan oylamada gündem maddesi oybirliğiyle kabul edildi ve böylece Belediye Başkanı Bilal Soykan'a İller Bankasından borç alma yetkisi verilmiş oldu.


Gündemin ikinci maddesinde yer alan " Belediyemizin yüzde 99.82 hissesi bulunan Ak Belde İnşaat Taahhüt Yatırım Pazarlama ve Sağlık Hizmetleri  A.Ş. nin Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyelerini atamak için Belediye Başkanına yetki verilmesi" hususuydu. Belediye Başkanı Bilal Soykan'a istediği yetki Meclisin oybirliğiyle verildi.

Alaattin Onur

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 179344 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1102 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler