Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Kızılay'dan Sakaryalılara kurban bağışı çağrısı

Kızılay Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki, Kızılay tarafından 2019 yılı kurban hisse bağışlarının Pazartesi günü itibari ile başlayacağını belirtti.

15:05   |   12.07.2019
Haber Resmi


Kızılay Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki, yönetim kurulu ve Kızılay gönüllüleri ile birlikte Kızılay'ın 2019 yılı kurban kampanyası hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

       Kızılay'ın ulusal ve uluslararası yardım faaliyetlerini yürüttüğünü söyleyen Başkan Zahit Tiryaki, "Türkiye'nin merhamet eli ve iyilik çınarı olan Kızılay, yine 12 yıldır yürütmüş olduğu kurban vekalet kampanyasını başlattık. Yurt içi kurban bedeli 850 lira, yurt dışı kurban bedeli ise 725 lira olarak belirlendi. Yine kurbanlarımızı amacına uygun bir şekilde yurt içinde İslami kesime uygun şekilde mezbahanelerimizde kesmiş olacağız. Bu kurbanlarımızı 800'er gramlık konserveler halinde yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız" dedi. 


Hisse bağışı toplayacağız 
Dünya'nın Türkiye'de dahil olmak üzere 51 ayrı ülkesinde toplam 180 bin kurban hissesi hedefi ile yola çıktıklarını söyleyen Başkan Tiryaki, "Bu yıl yine ilk defa Güney Afrika ülkeleri ve Amerika Kıtası'nda da kurban kesimi gerçekleştireceğiz. Her geçen yıl ülke sayısını daha da arttıracağız. Hedefimiz 4 buçuk milyon insana ulaşmak. İnsanlarımızın vermiş olduğu vekaletleri yerlerine ulaştırarak bu mutluluğu yaşatacağız. Kredi kartı ile de ödeme imkanı sunacağız. AKM önü, Katlı Pazar önü ve Erenler Yunus Emre Parkı'nda bulunan noktalarımızda da hisse bağışı toplayacağız. İlçelerimizde de temsilciliklerimizde bağış alacağız. Sakarya'mız geçtiğimiz yıl Türkiye'de ilk beş içerisinde yer aldı kurban bağışında. Buradan tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.  

Medyabar Youtube Kanalı

Kategori : Güncel

Medyabar.com bugun 179247 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1500 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Köksal saltık
12.07.2019 18:05
Milletten paraları toplayıp Kızılay?ın ihalelerin yandaşlarınıza peşkeş çekmeyin tuylanmamiş yetimlerin hakkını yetmeyin
Nadirbaki
12.07.2019 15:34
Kan veriyordum artık onu bile vermiyorum. Maaş 100 milyar üstünde olanlar düşünsün. Kimse kimseyi enayi yerine koymasın. Neler oluyor bi araştırın sonra verin
Online Ziyaretçiler