27 Ocak 2015 Salı
IMKB 100 : 90.639 %(-0,85)
Dolar : 2,3665 TL
Euro : 2,6835 TL
27 Eylül 2011 Salı Saat: 09:31

Kent Park'taki lojmanlar satılıyor!

Hükümet tarafından şehir merkezinde kalan lojmanların satılma kararı alındı.Bu karar ilimizde Kent Park içinde bulunan Özel İdare Lojmanların satışını da bağlıyor.


Hükümet, arsası, semti ve konumu itibarıyla değeri yüksek olan kamu lojmanlarını satma kararı aldı.

Lojmanların satışı daha önce de gündeme gelmiş ve Tansu Çiller'in başbakanlığı döneminde bir yasa çıkarılmıştı. 12 Mayıs 1994 tarihli bu yasa, dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından veto edildi. Yasada, Ankara?da önceki gün önünde bomba patlayan Namık Kemal Mahallesindeki lojmanların da yer alması ve buranın SİT alanı olduğunun unutulması, veto gerekçeleri arasında yer almıştı.

2010 yılı itibarıyla kamunun elinde 240 bin civarında lojman bulunuyor. Sayı bakımından Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı başı çekiyor. Cumhurbaşkanlığı'nın 367, Başbakanlığın da 643 lojmanı var. Diğer bakanlıklar, KİT'ler, üniversiteler, düzenleyici kurumların da çok sayıda lojmanı bulunuyor.Yayına Veren: Editör

Medyabar.com bugun 166118 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1278 kere okundu
UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. Medyabar Multi medya haber hizmetleri yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir. Suç teşkil edecek, hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Bu habere yapılan yorumlar Yorum Yaz

lojmanların satısı ıyı haber bi o lojmanlar kalmıstı sakaryada bır suru lojman cabuk satılsa barı alacaklarda sakarya dısından olur sımdıye kadar oturanlar hak eden degıldı zaten evı olmayana sırayla lojman cıkardı ama 2 tane evı olanda orada oturuyor lojmanda kendı evını kıraya verıyordu bır sakaryalı olarak sevınmedım dıyemem sımdı cakallar sırada nasıl oralara konarız dıye heyecanla beklıyorlardır
0 0
ugur şenlen @ 27.09.2011 23:48:55
SON YORUMLAR
Online Ziyaretçiler