02 Mart 2015 Pazartesi
IMKB 100 : 84.531 %(0,46)
Dolar : 2,5090 TL
Euro : 2,8145 TL
02 Ekim 2012 Salı Saat: 17:12

TÜVASAŞ'a 6 aylığına genel müdür oldu. Çünkü...

TCDD Genel Müdür Yardımcılığından TÜVASAŞ Genel Müdürlüğüne atanan Erol İnal'ın en eski TCDD çalışanlarından birisi.,


MEDYABAR.COM-

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine atanan ve bugün Adapazarına gelerek yeni görevine başlayan TCDD Genel Müdür Yardımcısı Erol İnal'ın emekliliğine 6 ay kaldığı biliniyor..

Yaş haddinden emekliye ayrılacak olan TÜVASAŞ'ın yeni genel Müdürü Erol İnal'ın, emekliliğe ayrılmadan önce Ulaştırma Denizcilik ve Haberleştirme Bakanlığı tarafından, genel müdür olarak emekliye ayrılması için TÜVASAŞ'a atandığı konuşuluyordu..

www.tcdd.gov.tr internet adresinde, TCDD Teşkilat şeması incelendiğinde bu görüş adeta doğrulanıyor..

Çünkü TCDD'nin teşkiyat şemasında, TÜVASAŞ'ın yeni genel müdürü Erol İnal'ın sicil numarasının çok eski olduğu görülüyor..

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ın sicil numarasının 10 426 olarak yer aldığı şemada yer alırken, TÜVASAŞ'ın yeni genel müdürü Erol İnal ise 90013 sicil numarası ile TCDD'nin en eski bürokratı olarak yer alıyor..

Yani TCDD'nin en eski bürokratı olan Erol İnal'ın 2013 yılının ortalarında TÜVASAŞ Genel Müdürlüğünden emekli olması kaçınılmaz...Yayına Veren: Editör

Medyabar.com bugun 96902 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3866 kere okundu
UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. Medyabar Multi medya haber hizmetleri yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir. Suç teşkil edecek, hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Bu habere yapılan yorumlar Yorum Yaz

Sn.Cüneyt Gora 1-Atamanın tek nedeni TÜVASAŞI özelleştirip satmak..Bunuda yaparken itiraz etmicek biri lazım bu kim olabilir..Emekliliğe 6 ay kalan biri ..Geldiği yerdeki ek gösterge 3600 Şu andaki gn.md.ek gösterge 6400 Farkı siz hesaplayın Ayrıca Yön.Kurulu Başkanı Maaşı. 6 ay kadroda kal hak ediyorsun veee 6400 Ek gösterge ile emekli ol kalan ömrünün sonuna kadar senin benim vergilerimle tüyü bitmemiş yetimin hakkıyla emekliliğin keyfini sür ohh ne ala .6 ayda ne verecek sakarya yı ve fabrikadaki personeli işi tanıyana kadar doldu zaten süre..Tüvasaşın özelleşmesine evet diyecekse iş yapıyormuş gibi çalışıyor gibi yapacaksa,kul hakkı milim şaşmaz öbür tarafta gerek yok bu tarafta anayasa mahkemesine Emekli memur olarak açıklayabıldimmi
0 0
ali kemal @ 05.10.2012 03:41:47
SAKARYA ZIPLMA YÜKSELME TAHTASIMI ADAM ZATEM EMEKLİ NE YAPABİLİR SAKARYAYA KADRO YÜKSELTME YERİ SAKARYA.İŞ YAPMAK İÇİN GELMİYOR KİMSE. SAĞLIKTADA BÖYLE OLDU ADAM ALDI KADROYU DOĞRU ANKARA SAKARYA BAŞKALARIN KULLANILMA YERİ OLMAMASI LAZIM. ÇALIŞACAK BÜROKRAT GELMESİ KAZIMÇ. EMEKLİLİK DOLDURMAK İÇİN DEĞİL.SİYASİLER BUNA DİKKAT ETMELİ BENCE.
0 0
BİRİSİ @ 04.10.2012 09:18:55
Sakarya AKP yönetimi neden bir kelam etmiyor bu işe. CHP yönetimi mevzudan aylar önce haberdardı. bakın:

http://medyabar.com/haber/41428/camdag-tuvasasa-dikkat-cekti.aspx

atama kararının cumhurbaşkanlıkta bekletildiği de bilinen bir gerçek bu da yazıyor:

3 dönemdir hem yerelde hem de genelde oylarımızı eksik etmediğimiz AKP Milletvekillerimiz neden bürokratına sahip çıkmıyor hala.

Bir akp gönüldaşı olarak söylüyorum, Sakarya il yönetimimiz buna bir el koysun. Yoksa Sakarya hem tüvasaş'ından olacak şeker fabrikası gibi hem de pek çok sakaryalıya ekmek kapısı açan müteahhit firmalar iğva edilecek, Ankaralı taşeronlar getirilecek.

Lütfen birileri bişeyler yapsın.
0 0
e. merve demir @ 03.10.2012 17:15:38
Arkadaşlar Ertiryaki, resmen makam mevki uğruna üstündekilerin karşısında el pençe divan durmadığından alındı. bakın yine medyabar'dan okuyun:

http://www.medyabar.com/haber/15910/Default.aspx

ve şimdi de son işçi alımı:
http://www.yenisakarya.com/t%C3%BCvasa%C5%9Fta-%C5%9F%C3%A7-krz-haberi-4612.html

yani nasıl sahip çıkmazsınız bürükratınıza, siz nasıl görmezden gelirsiniz bunu. şimdi arkanızı dönüyorsunuz tıpkı gemiyi ilk terkeden fareler gibi. ortalık sakinleşince çıkacaksınız piyasaya.

TÜVASAŞ da gitti artık hayırlı olsun Sakaryalılar. TArım arazilerinizi daire karşılığında müteahhitlere satarak kalkındırırsınız artık sakarya'yı.

Göz göre göre bu cinayete seyirci kalıyorsunuz ya, ama keser döner sap döner ve bu devran da döner..
0 0
harun mutaf yılmazlar @ 03.10.2012 11:57:43
Hak ve adalete uygun ise bu yapılan atama, bu atama için uğraşanlar devletin diğer memurlarının yüksek emekli maaşı alabilmesi için neden çalışmazlar? o zaman bize de 6 aylığına bir yer bulsunlar biz de yüksek emekli maaşı alalım. Bizler Rusyadan gelmedik, başka bir ülkenin memuru da değiliz, bizler de Erol İNAL gibi bu devletin memurlarıyız.
0 0
Kamil @ 03.10.2012 11:44:43
AKP vekilleri TSK'nın Kuzey Irak'a girmesi için Mart tezkeresinin meclisten geçirilmesinde tüm Sakarya halkına ihanet ederek -hem de alanlarda söz verdiğinizin aksine- imza atmanız gibi yine Sakaryalılara hançer saplıyorsunuz.

Ertiryaki'nin her anında yanında olan, birlikte TÜVASAŞ kadrolarının muhkemleştirilmesinde kulis yapan Hasan Ali Çelik neden susuyorsun. 2 ay önce medyabar sayfalarında CHPli Çamdağ'ın Ertiryaki gidecek, son günleri artık açıklamalarına neden sessiz kaldınız. Muhalefet partisinin istihbarat servisi iktidar partsinin haber ağından daha mı fazla geniş?

alın burdan okuyun: http://medyabar.com/haber/41428/camdag-tuvasasa-dikkat-cekti.aspx

Akp'li vekiller "bizim haberimiz yoktu, aa şok olduk" açıklamalarınız mı sırada?
0 0
harun mutaf yılmazlar @ 03.10.2012 11:42:55
Usül budur efendim.Mağdem sicil numarası eski,6 aylığına da olsa o makama getirilip taltif edilmelidir.Atamanın gösterge,katsayı,yüksek emekli maaşı ile en ufak bir ilgisi olmadığına inanıyorum.Varsa bile ödeyeceğiz efendim.Olay budur..İtirazı olanın şahsi fikrimce(Anayasa Fikir açıklama özgürlüğüne binaen ve kimseyi zorlamadan)bölücü olma ihtimali mevcuttur efendim.Nazar etme ne olur,çalış seninde olur.
0 0
Cüneyt Gora @ 03.10.2012 09:34:16
bu müdür boşuna gelmemiştir. adam eski kurt anında koklar ortalığı.
0 2
şemsi kenar @ 03.10.2012 09:03:44
Sn.Genel Müdür basından okuduğumuz kadarı ile sırf genel müdür olarak yaş haddinden emekli olabilmek için buradaki göreve tayin olmuşsunuz...Sizi buraya atama yapan yetkiler ve siz gerçekten bu nedenden gelmişseniz.,Bilinki maaşlarınızı bizim dürüstçe kuruşu kuruşuna ödediğimiz vergilerimizle alıyorsunuz,,UNUTMAYINIZ Kİ Bir gün Bu tarafın birde öbür tarafı var ne size nede sizi gönderenlere hakkımızı helal etmeyiz..
Geliş Niyetiniz sırf altı ay kalıp kadroyu kapıp yaş haddinden emekli olmak ise..
1 0
Ali Kemal @ 03.10.2012 04:00:49
SON YORUMLAR
Online Ziyaretçiler