27 Ocak 2015 Salı
IMKB 100 : 91.150 %(-0,29)
Dolar : 2,3605 TL
Euro : 2,6945 TL
14 Kasım 2012 Çarşamba Saat: 15:45

Atatürk Parkı'nda yıkım sürüyor..

Başkan Toçoğlu; ''Parkın etrafındaki duvarları yıkarak bu bölgeyi halkımızın kullanımına sunacağız'' dedi.


Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir merkezindeki Atatürk Parkı'nda yürütülen çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Zeki Toçoğlu, ''Sakarya'nın tarihi ile özdeşleşmiş bir park olan Atatürk Parkı'nı eski haline dönüştürmek için çalışma yapıyoruz. Çalışmaları hızlı bir şekilde tamamlayarak Sakarya'yı inşallah eskisi gibi Şemsiyeli Park'ına kavuşturacağız.

2012 yılında yürüttüğü çalışmalarla şehri bambaşka bir görünüme kavuşturan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Atatürk Parkı'nda çalışma başlattı. Başkan Zeki Toçoğlu, yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek açıklamalarda bulundu. Sakarya'nın tarihi ile özdeşleşmiş bir park olan Atatürk Parkı'nı eski haline dönüştüreceklerini belirten Başkan Toçoğlu, ''Burada mevcut işletmeleri işleten arkadaşların çalışmalarımıza yaptıkları katkılardan ötürü de kendilerine teşekkür ediyorum. Hiçbir zorluk çıkarmadan buradaki faaliyetlerine son verdiler'' diye konuştu.

Yeşil alanlar muhafaza edilecek
Parkta yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler de veren Başkan Zeki Toçoğlu, ''Atatürk Parkı içerisinde bulunan Burger King, Sucukevi, Şark Kahvesi binaları çalışmalar kapsamında hızlı bir şekilde yıkılıyor. Parkın içerisindeki yeşil alanlar muhafaza edilecek. Parkın etrafındaki duvarları da yıkarak bu bölgeyi halkımızın kullanımına sunacağız. İnşallah Şehir Merkezi çok daha güzel bir görünüme, Sakarya'mız da eskisi gibi Şemsiyeli Parkı'na kavuşacak. Hayırlı olsun'' ifadelerini kullandı.Yayına Veren: Editör

Medyabar.com bugun 223732 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1235 kere okundu
UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. Medyabar Multi medya haber hizmetleri yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir. Suç teşkil edecek, hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Bu habere yapılan yorumlar Yorum Yaz

Başkaları yeşil alanları betonlştırırken, üç kuruş kira gelsin de ne olursa olsun derken, Başkan ekonomik sıkıntılara rağmen kiralardan vazgeçip şehre nefes alacak yerler açıyor. Güzel olacak. Hayırlı olsun.
0 0
a.h @ 15.11.2012 14:55:41
Atatürk Parkı'nın Osmanlı haritalarında büyük bir mezarlık olarak gösterildiğini biliyormuydunuz???
0 0
kamil @ 15.11.2012 14:52:41
o şark kahvesi kadar güzel bir mekan varmıydı adapazarında, ağaçların arasında tahtadan yapılmış şahane bir yerdi. şimdi ne yapacaklar merak ediyorum, zaten bu belediye başkanı başımıza geldiği günden beri ağaçları kesip beton yığınına çevirdi heryeri. bu şehre ne lazım anlayışıyla değil, bu şehirde kime para lazım anlayışıyla gerçekleştirdi tüm projelerini. saçma sapan kaldırım düzenlemeleri direk dikmeler, paramızı çarçur etti. ...
0 0
bektaş @ 15.11.2012 10:23:49
inşallah şemsiyeli parkı kavuşturacağız vurgusu okuyorum.
ünal ozan döneminin hasretimi başladı.
demek sırf mualefet olsun diye nice yerler yıkıldı döküldü.
olan vatandaşın parasına oluyor.
yapılınca görüşmek üzere.
0 0
adalı ferit @ 15.11.2012 09:15:29
ZEKİ TOÇOĞLUNU ŞİDDETLE KINIYORUM.ATATÜRK PARKINDAKİ MEVCUT İŞYERLERİNİ KALDIRIYORSAN AKM'Yİ DE KALDIRACAKSIN.GERÇEKTEN BU İŞE GÖNÜLDEN YAPIYORSAN AKM'YİDE KALDIR.HATTA ÇARK MESİREDEKİ İŞYERLERİNİ DE KALDIR ORAYIDA HALKA AÇ.İNSANLAR ORDA DA AİLECE PİKNİK YAPIYORLARDI...TAAA Kİ BİRİLERİNE PEŞKEŞ ÇEKİLENE KADAR.
0 0
İbrahim Çetin @ 14.11.2012 22:52:25
tebrik ediyorum zeki bey sizleri gerçeten göreve geldiğinizden beri çalışmalırınız çok güzel..
0 0
mevlüt emrah @ 14.11.2012 16:35:18
SON YORUMLAR
Online Ziyaretçiler