05 Aralık 2016 Pazartesi
IMKB 100 : 73.391 %(1,20)
Dolar : 3,5219 TL
Euro : 3,7585 TL
06 Aralık 2012 Perşembe Saat: 16:50

4/C'li personelin umutları 2013'e kaldı

Hak-sen Konfederasyonu Sakarya İl Temsilcisi İsmet Karaca yaptığı basın açıklamasında Kamu Personeli Danışma Kurulu 29 Kasım'da toplandı.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in başkanlığında kamu sendikaları ve konfederasyonları ile birlikte bazı kamu kurum temsilcilerinin de katıldığı toplantıda kamu görevlilerine yönelik yeni haklar için görüşmeler yapıldı. Görüşülecek konular arasında 4/C'li personele kadro ve aile yardımı 'da vardı denildi. Ancak toplantının seyrine ve sonuçlarına bakıldığında, boş yere bir toplantı yapıldığı anlaşıldı. Haksen Sakarya İl temsilcisi Karaca bunlar sadece oyalama taktiğidir hükümet bu güne kadar yaklaşık 400 - 500 bin kişiye kadro verilmiştir her seferinde sadece 4/c li personel kapsam dışı bırakılmıştır. 4/c li personel yaklaşık 40-45 bin kişiye kadro verseler dünyanın sonumu gelecek anlamakta güçlük çekiyorum dedi. Bizlerin de ailesi var, bizlerinde çocukları var, artık ailemize bakacak gücümüz kalmadı.

Büyük sıkıntılar içindeyiz insan gibi yaşamak için mücadele veriyoruz anlaşılan 4/c li çalışanlara ne bu hükümetten nede 4/c li personeli temsil eden yetkili sendikalardan arkadaşlar bizlere bir fayda gelmeyeceği bizim sorunlarımızı çözecek masaya yumruğunu vuracak cesaretleri, bilgileri ne de becerileri vardır dedi. Karaca arkadaşlar gelin hep beraber Sakarya'da bu birlikteliği sağlayalım bütün illere örnek olsun Sakarya'da sözü geçen 4/c li arkadaşlarımızla bir araya gelelim. Sakarya Adliye'sinde çalışan Kenan Toka, Sağlık İl Müdür çalışan Cengiz Kuru, İlçe Millieğitim Müdürlüğünde çalışan Orhan Mutlu, Sakarya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl ve ilçe Müdürlüğünde çalışan Hüseyin Karaca ve Muhammed Karaoğlu, Sakarya Valiliğinde çalışan Selami Ak ve İbrahim Sazcı başta olmak üzere tüm 4/c li sözleşmeli arkadaşlarımdan artık taşın altına elini koyma zamanının geldiğini belirten karaca 4/c linin 4/c liden başka dostu yok dedi.Yayına Veren: Editör

Medyabar.com bugun 76682 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 663 kere okundu
UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. Medyabar Multi medya haber hizmetleri yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir. Suç teşkil edecek, hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Bu habere yapılan yorumlar Yorum Yaz

Bu habere hiç yorum yapılmamış.
SON YORUMLAR
Online Ziyaretçiler