05 Aralık 2016 Pazartesi
IMKB 100 : 73.391 %(1,20)
Dolar : 3,5219 TL
Euro : 3,7585 TL
05 Şubat 2013 Salı Saat: 10:31

50 yıllık tapulu arazileri ellerinden alınıyor

Aralarında 50 yıllık tapusu bulunan ve tapulu arazileri ellerinden alınmaya kalkışılan vatandaşlar ne yapacaklarını şaşırdı.


Hendek İlçesine bağlı Çamlıca beldesi Yeşiller Mahallesi halkı Orman İşletmesi'nin kendilerinden habersiz kadastro çalışması yapıp yıllardır kendilerine ait olan tapulu arazilerinin orman alanına alındığını ve bu yüzden orman işletmesinin avukatı aracılığı ile kendilerine dava açıldığını ve bu durum karşısında ne yapacaklarını şaşırdıklarını söylediler.

Mahalle sakinlerinden Orhan Dizen, "şu ana kadar 3 mahkeme gördüm. Bir sonuç yok elimde. 1969 yılından devlet tapusu olduğu halde bizden habersiz kendi başlarına yerlerimizi orman arazisine almışlar. Mahkeme kararı çıkartıp askıya çıkartmışlar. Bu işlemlerden hiç kimsenin haberi yok. Askıya asılan kararlar o bölgenin merkezi yerleri olan camii, kahvehane ya da muhtarlıklara asılır fakat bizim muhtarımızın dahi bu işlerden haberi olmamıştır. Üstelik açılan mahkeme elimdeki tapunun üzerindeki pafta ve parsel no üzerinden değil kendilerinin yeniden isimlendirdikleri pafta no üzerinden görülmektedir".

Çamlıca beldesi AKP meclis üyesi Mustafa İçyüz, "mahallemizin eski adı Haraklı köyüdür. Sonradan Çamlıca belediyelik olunca bizde isim değiştirerek Yeşiller Mahallesi olduk. Mahallemizin geçmişi 150 yıla dayanır ve bu durum karşısında ne yapacağımızı bilmiyoruz. Yapılan bu uygulamadan Orman Bakanlığı?nın yada Başbakanımızın ne kadar haberi var bunlar soru işareti" dedi.

Mahalle halkından Nizam sarı ise "birçok vatandaş devletin ormanını keserek araziye çevirdi ve devlet şimdi o arazilere 2-B adı altında tapu verecek. Bizim ise defalarca devlet huzurunda satış yapılmış ve yıllarca tapulu olarak kullandığımız arazimizi elimizden alacak. Olacak iş değil" dedi.

Ne yapacaklarını şaşıran mahalle halkı dertlerini anlatmak için Sakarya milletvekillerini ziyaret edip bu karışıklığa çözüm bulmalarını isteyeceklerini belirttiler.Yayına Veren: Editör

Medyabar.com bugun 76756 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1422 kere okundu
UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. Medyabar Multi medya haber hizmetleri yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir. Suç teşkil edecek, hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Bu habere yapılan yorumlar Yorum Yaz

Bu habere hiç yorum yapılmamış.
SON YORUMLAR
Online Ziyaretçiler