05 Aralık 2016 Pazartesi
IMKB 100 : 73.391 %(1,20)
Dolar : 3,5219 TL
Euro : 3,7585 TL
27 Ağustos 2013 Salı Saat: 14:49

Toyota'nın yeni modelleri Sandıkçılar'da..

Yenilenen Yüzüyle Toyota Türkiye Turu kapsamında Toyota'nın yeni yüzü Corolla'nın üretim üssü olan Sakarya'da bulunan Toyota Sandıkçı Plaza'da yenilenen tüm Toyota modellerinin tanıtımı gerçekleştirildi.


Sakarya Toyota Sandıkçı Plaza'da gerçekleştirilen toplantıya Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Kurumsal İlişkiler Direktörü Selim Okutur ile birlikte Toyota Plaza Sandıkçı Genel Müdürü Harun Sandıkçı'da katıldı.

Yenilenen Yüzüyle Toyota Türkiye Turu kapsamında, Toyota'nın yeni dizayn anlayışını yansıtan, Yeni Corolla, Verso, Auris, Avensis, RAV4, GT86 ve Yaris Hybrid modellerinin tanıtıldığı toplantıda konuşan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Kurumsal İlişkiler Direktörü Selim Okutur,şunları öyledi..


" Toyota'nın üretim tesisleri arasında çok önemli bir yere sahip olan Sakarya markamızı taçlandırmaktadır. Sakarya'da bulunan fabrikamız başta olmak üzere en ileri düzeyde teknolojiyi kullanarak üstün otomobiller üreten Toyota tüm grup şirketleriyle 2012 yılında satışlarını yüzde 22 artışla dünya genelinde 9 milyon 750 bin adete ulaştırdı ve Dünya lideri olarak bir rekora imza attı. Buradan aldığımız pozitif enerji ile Toyota'nın 2013 yılında 10 milyonun üzerinde üretim hedefimiz var. Bu yıl büyük gayretler sonucu yeniden Sakarya'da üretilen Yeni Corolla'nın satışa başlamasıyla birlikte yeni bir rekora imza atmayı ve 40 bin adetin üzerinde satış gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Orta vadede hedefimiz, yeni modellerimizin tüm yıl satış ile gerçek performanslarını göstereceği 2014 ve 2015 yıllarına odaklanmaktır. Uzun vadede hedefimiz ise 2020 yılında Türkiye'de lider otomobil markası olmaktır"


2012 yılından bu yana hizmet veren Toyota Plaza Sandıkçı, bin 270 metrekaresi servis, 940 metrekaresi showroom olan 3 bin metrekaresi kapalı, ve 9 bin metrekaresi açık olmak üzere toplam 10 bin 500 m2'lik kullanım alanına sahip. Toyota'nın Türkiye'deki ilklerinden olan 3S plaza konsepti yani satış, servis ve yedekparça servisi ve 32 uzman personel ile hizmet veren Sakarya Toyota Plaza Sandıkçı Genel Müdürü Harun Sandıkçı da toplantıda yaptığı konuşmada, "Sakarya olarak Toyota'nın Türkiye'de 1994 yılında yaptığı yatırımın kentimize neler kattığının bilincindeyiz. Ekonomik canlılıktan istihdama kadar pek çok alanda bunu yaşıyoruz. 1994'te ilk yerli üretim başlamıştı, Temmuz 2013'den itibaren de Yeni Corolla yeniden Sakarya'da üretilmeye başlandı ve hemen ardından Türkiye'de satışa sunuldu. Yerlilik oranı çok yüksek bir otomobil olan Yeni Corolla'ya ilgi her geçen gün sürekli artıyor. Bu modelimiz satışlarımızda lokomotif model olma yolunda hızla ilerliyor. KalDer "Müşteri Memnuniyeti Endeksi" araştırmasında binek otomobil kategorisinde tüm rakiplerimizi geride bıraktık. KalDer araştırmasında üst üste 5'nci kez listenin birinci sırasında yer almayı başaran ilk ve tek otomobil markası olduk. Bu ödüller marka olarak hep Bir Adım önde gitmek için bizleri motive ediyor" ifadelerini kullandı.

Toyota'nın ürün satışından ziyade satış sonrası hizmet ve müşteri memnuniyeti ağrılıklı olarak çalıştığını ifade eden Harun Sandıkçı, açılışını gerçekleştirdikleri yeni plazalarının da bu doğrultuda hizmet vereceğini belirterek;"Bu yıl Sandıkçı Plaza olarak yüzde 10 civarında satış hedefi belirledik. Önümüzdeki yıllarda binek otomobilde Toyota olarak yüzde 15 ve üstü bir satış hedefimiz olacak. Toyota için Sakarya oldukça önemli Bir Nokta, bizde Sandıkçı Plaza olarak Sakarya'daki Toyota kullanıcıları için tanışma ve uygulama çalışması başlattık. Bir yandan Sakarya'daki Toyota kullanıcılarının yüzde 60'ına ulaştığımız bu uygulamaya devam ederken diğer yandan ihtiyaç görülmesi halinde daha farklı yatırımlarda gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Sakarya'da tüm Toyota Modellerini bulundurmamızın asıl sebebi ise artık tüketicilerin yalnızca kataloglardan araçları görmesini istemiyoruz. Toyota ile tanışmak isteyen tüm müşterilerimizin otomobili kullanmasını, hissetmesini ve hatta otomobili çocuklarına göstermesini sağlıyoruz. Bu müşteri memnuniyeti konusunda üzerinde durduğumuz hassas bir konu. İnsanlar Toyota araçlarını kullanarak aradaki farkı hissetmeli" dedi.

medyabar.comYayına Veren: Editör

Medyabar.com bugun 77039 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1200 kere okundu
UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. Medyabar Multi medya haber hizmetleri yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir. Suç teşkil edecek, hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Bu habere yapılan yorumlar Yorum Yaz

Bu habere hiç yorum yapılmamış.
SON YORUMLAR
Online Ziyaretçiler