05 Aralık 2016 Pazartesi
IMKB 100 : 73.391 %(1,20)
Dolar : 3,5219 TL
Euro : 3,7585 TL
05 Ekim 2013 Cumartesi Saat: 14:13

Uyuşturucuya karşı köyleri gezdiler

Akyazı'ya bağlı Alaağaç ve Karaçalılık köyü muhtarları İmamlar ve Spor kulübü tarafından Uyuşturucu ile mücadele komisyonu Okulları gezerek destek istediler.


Akyazı Alaağaç köyü muhtarı Adem Güner, Karaçalılık köyü Muhtarı Yılmazer Çalıkoğlu, İmamlar İbrahim Avcı, Metin Bilir, Fikri Kekez ve Alaağaç Spor kulübü başkanı Aydın Birincioğlu ve duyarlı vatandaşlardan tarafından başlatılan Uyuşturucu ile mücadele Komisyonu, Alaağaç İlköğretim ve Karaçalılık İlkokulunu ziyaret ederek Eğitim başarısını yükseltmek ve Gençleri Uyuşturucudan uzak tutmak için Okul idarecilerinden destek istediler.

Karaçalılık imamı başkanlığındaki Komisyon ilk olarak Karaçalılık ilkokulunu ziyaret etti. Burada Okul müdürü ve Öğretmenlere yeni Eğitim yılını başlaması nedeniyle çiçek takdimi yapıldı.

Komisyon Müdür ve Öğretmenlerden Çocukların boş zamanlarında Tiyatro, Futbol ve diğer etkinliklere katılmasını özendirmelerini, bu çalışmalarda gerekli maddi ve Manevi desteği kendilerine vereceklerini belirttiler. Komisyon başkanı İbrahim Avcı; "Bu çalışmadaki amacımız okul müdürleri ve öğretmenlerimizle irtibata geçip, okullarda daha iyi şartlarda eğitim verilebilmesi için gerekli maddi manevi desteği vermektir" dedi.

Alaağaç Köyü Muhtarı Adem Güner; "Bizim çalışmalarımızdaki asıl gayemiz okullardaki fiziki şartlar değil, tabii ki onlarda önemli fakat asıl amacımız gençlerimizi uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır. Bu da ilkokuldan başlayarak genç yaşta aile ve öğretmenlerin desteğiyle mümkün olacaktır. Gençlerimizi belli bir yaştan sonra girdikleri kötü yoldan geri çevirmeye belki gücümüz yetmiyor olabilir fakat yeni yetişen nesli spora ve çeşitli aktivitelere yönlendirirsek, okuldan arta kalan zamanlarında sigara içecek dahi vakit bulamayacaklar. Siz öğretmenlerimizden de çocuklarımızı bu aktivitelere yönlendirmenizi istiyoruz. Gerekli maddi manevi desteği Alaağaç ve Karaçalılık köyleri vermeye hazır. Gençlerimiz 18 yaşına geldiğinde üniversitede olmalılar. Arkadaşlarıyla sağda solda sigara,içki, uyuşturucu alemlerinde olmamalıdırlar" dedi.

Karaçalılık Okul müdürü Mahmut Aydın velilerden gerekli destek alamadıklarını böyle bir komisyonun bize vereceği destekle birçok başarıyı yakalamanın yolunu açıldığını belirterek komisyona teşekkür etti.Komisyon daha sonra Alaağaç Köyü ilköğretim okuluna geldi.Komisyonu burada Alaağaç İlköğretim Okulu müdür vekili Coşkun Ünlütürk ve Öğretmenler karşıladı.Komisyon başkanı Karaçalılık İmamı İbrahim Avcı yeni Eğitim ve Öğretimin başlaması nedeniyle Öğretmenlere Çiçek takdiminde bulundu.Komisyon üyeleri ve Okul idarecileri Daha sonra karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Alaağaç İlköğretim Okulu müdür vekili Coşkun Ünlütürk "Komisyonun çalışmalarını çok doğru buluyorum. Bugüne kadar gerek köy muhtarımız Adem Güner, gerekse komisyon üyeleri bizlere çok yardımcı oldular. Kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.Yayına Veren: İlhan Okşil

Medyabar.com bugun 76385 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 142 kere okundu
UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. Medyabar Multi medya haber hizmetleri yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir. Suç teşkil edecek, hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Bu habere yapılan yorumlar Yorum Yaz

Bu habere hiç yorum yapılmamış.
SON YORUMLAR
Online Ziyaretçiler