05 Aralık 2016 Pazartesi
IMKB 100 : 73.391 %(1,20)
Dolar : 3,5219 TL
Euro : 3,7585 TL
23 Ekim 2013 Çarşamba Saat: 15:01

Başkan Süleyman Dişli başvurusunu yaptı

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, üçüncü dönem belediye başkanlığı için başvurusunu yaptı.


Başkan Dişli, başvuru formunu ilçe başkanlığında Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak'a teslim etti.

İlçe başkanlığında gerçekleşen başvuruya AK Parti Milletvekili Şaban Dişli, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Söğütlü Belediye Başkanı Ertuğrul Özcan, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Sakarya Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem, Sakarya Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, Türkiye Muhtarlar Derneği Adapazarı Şubesi Başkanı Bedri Aslan, Sakarya Rizeliler Derneği Başkanı Hasan Dişli, Adapazarı Kent Konseyi Başkanı Necdet Tömekçe,mahalle muhtarları, mahalle temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İLK KEZ KONUŞTU

Başvuru formunu teslim ettikten sonra bir konuşma yapan Başkan Dişli, "Partime belediye başkanlığı için başvurumu yapıyorum. Hepinizin bildiği gibi AK Parti ailesi çok büyük bir ailedir. Yerel seçimlerin yaklaşması nedeniyle aday adaylık başvuruları başlamıştır.

Bizde gerekeni yapıyoruz. Sizlere bugüne kadar hiç paylaşmadığım birkaç noktayı açıklamak istiyorum. Devlette yapılan işlerde ciddiyet çok önemlidir. İki dönemdir belediye başkanlığı görevini sürdürmeye çalışıyorum. Bu dönem bana sürekli aday olacak mısın diye sorular soruldu.

Belediyedeki çalışmalarımız ve devam eden projelerimizin aksamaması ve belediye personelinin motivasyonunun bozulmaması için tüm soruları yanıtsız bıraktım. Bunun nedeni partimizin ilgili organları ile görüşmek suretiyle, eğer şahsıma izin verilirse bu dönemde belediye başkanlığı görevimi sonlandıracaktım ve partimizin aday göstereceği arkadaşıma her türlü desteği verecektim."dedi.

YANIMDA OLSUNLAR

Başkan Dişli, geçmiş haftalarda yaşadığı sıkıntılı süreçle ilgili de açıklama yaparak, "Sizin de bildiğiniz gibi geçen haftalarda yaşamış olduğumuz ve hiçbirimizin hak etmediği durumlarla karşı karşıya geldik. Bu bağlamda da adaylığım şart oldu. Şunun da altını çizmek istiyorum. AK Parti büyük bir ailedir. Aday olacak tüm arkadaşlara tavsiyem şudur; Böyle zamanlarda daha çok dayanışma içinde olmamız, daha çok birbirimize destek olmamız lazım. Bu nedenlerle tavsiyem, aday olmayıp benim yanımda yer almalarıdır.

Ama demokratik ortamda aday olabilirler. Aday olmasınlar diye bir talebim olamaz. Böyle dönemlerde eğer dayanışma içersinde olunursa halkımız ve partimde yer alan insanlar nezdinde çok daha fazla itibar kazanırlar diye düşünüyorum. Allah hayırlı uzun ömür verir İnşallah. İlerde onlar için de büyük fırsatlar çıkar kanaatindeyim. Bu duygu ve düşüncelerle birlikte yeni süreçle ilgili

müracaatımızı yapıyoruz. Çalışmalarımıza kesintisiz devam ediyoruz. Allah hayırlı eder inşallah."diye konuştu.

HAYIRLI OLSUN

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ise; "AK Parti büyük bir aile.Birçok muhalefet parti aday adayı bulmakta zorlanırken bizim hepsi birbirinden değerli aday adaylarımız müracaatlarını yapıyor.Adaylıkları hayırlı olsun.AK Parti'ye yakışır bir şekilde seçim süreci geçireceklerine inanıyorum"diye konuştu.Yayına Veren: İlhan Okşil

Medyabar.com bugun 76614 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 3733 kere okundu
UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. Medyabar Multi medya haber hizmetleri yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir. Suç teşkil edecek, hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Bu habere yapılan yorumlar Yorum Yaz

Bu habere hiç yorum yapılmamış.
SON YORUMLAR
Online Ziyaretçiler