05 Aralık 2016 Pazartesi
IMKB 100 : 73.391 %(1,20)
Dolar : 3,5219 TL
Euro : 3,7585 TL
10 Aralık 2013 Salı Saat: 13:45

MHP'de İl Yönetiminin Adayı Mehmet Göktürk!

MHP Serdivan İlçe Teşkilatı ile İl Yönetimi arasında derin bir çatlağa sebep olan Belediye Başkan adayı konusunda yeni bir gelişme yaşandıİLÇE BAŞKANI MUHARREM KURTULAN'DAN O HABERLERE SERT TEPKİ


Medyabar.com
Milliyetçi Hareket Partisi'nde (MHP) Büyükşehir Belediye Başkan adayı bile açıklandı ancak Serdivan adayı henüz belli değil. Bunun sebebi ise İl Yönetimi ile İlçe Yönetimi arasındaki derin çatlak.

Bilindiği gibi Eski İl Sağlık Müdürü Aydoğan Arslan, takvim belli olduktan hemen sonra Serdivan için aday adaylığı başvurusunu yaptı. MHP camiası ve Serdivan eşrafında sevilen bir sima olan Dr. Arslan başvurusunun ardından ilçede seçim çalışmalarına başlarken, ilçe yönetiminin tüm etkinliklerinde de hazır bulundu.

Ancak ilerleyen günlerde Aydoğan Arslan, il yönetiminin tavrı nedeniyle aday adaylığını geri çekti.

Bunun ardından Serdivan'da ilçe teşkilatının istifa edeceği söylense de ne il yönetiminden ne de ilçe yönetiminden herhangi bir açıklama gelmedi.

Önceki gün yaşanan olaya kadar...

Serdivan İlçe Yönetimi, yönetim kurulu toplantısında İlçe Belediye Başkan adayını Aydoğan Arslan olarak karar defterine yazdı. Ve bu kararı açıklamak üzere İl Başkanı Levent Bülbül'ü davet ettiler. Toplantıya katılan İl Başkanı Bülbül, İlçe yönetiminden aldığı haber üzerine sinirlenerek, 'Beni bunun için mi buraya çağırdınız' diyerek partiyi terk etti.

Olayın ardından İlçe Yönetiminden bazı isimlerin duruma çok içerlediği ve Aydoğan Arslan kararının daha da pekiştiği ifade edildi.

Kulislere düşen son bomba ise TÜVASAŞ Eski Genel Müdürü Mehmet Göktürk.

Konuşulanlara göre MHP'de il yönetiminin Serdivan için düşündüğü isim 2004 yerel seçimlerinde MHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mehmet Göktürk.

Konuyla ilgili olarak kendisine teklif götürülen Mehmet Göktürk de teklifi, 'Partinin verdiği görev ret edilmez' diyerek kabul ettiği öğrenildi.

Ancak Mehmet Göktürk'ün, daha önce aday adayı olan ancak başvurusunu geri çeken Aydoğan Arslan iyi arkadaş olduğunun bilinmesi partililerin aklında yeni soru işaretleri oluşturdu.

Mehmet Göktürk'ün İl yönetimi tarafından hafta sonuna kadar Serdivan Belediye Başkan adayı olarak açıklanması beklenirken; bu durum karşısında Serdivan yönetimi ve meclis üyelerinin istifa edecekleri, etmeseler bile daha önce örneklerinde olduğu gibi Genel Merkez tarafından kapatılacağı belirtiliyor.Yayına Veren: Kaan Gümüşel

Medyabar.com bugun 76481 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 1634 kere okundu
UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. Medyabar Multi medya haber hizmetleri yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir. Suç teşkil edecek, hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Bu habere yapılan yorumlar Yorum Yaz

Bu habere hiç yorum yapılmamış.
SON YORUMLAR
Online Ziyaretçiler