05 Aralık 2016 Pazartesi
IMKB 100 : 73.391 %(1,20)
Dolar : 3,5219 TL
Euro : 3,7585 TL
08 Ocak 2014 Çarşamba Saat: 13:42

OSM'de klasik eserler sergilendi

Büyükşehir Belediyesi Ocak Kültür Sanat Etkinlikleri, TBMM Milli Saraylar Klasik Türk Sanatları Merkezi'nde görevli öğretmenler Nilüfer Kurfeyz - Selim Sağlam ve öğrencilerinin hazırladığı Tezhib Sergisi'nin açılışı ile başladı.


Ofis Sanat Merkezi'nde düzenlenen açılış programına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, sanatçılar Nilüfer Kurfeyz ve Selim Sağlam, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, Büyükşehir bürokratları ile çok sayıda sanatsever katıldı.

Türk - İslam Sanatının en güzel örnekleri

Serginin hayırlara vesile olması temennisiyle sözlerine başlayan Fatih Turan, "Şehrimizin kültür sanat hayatına kazandırdığımız Ofis Sanat Merkezi'nde yine önemli bir serginin açılışı ile bir araya geldik. Nilüfer Kurfeyz, Selim sağlam ve öğrencilerinin büyük emek sarf edip oluşturdukları eserlerden oluşan sergimizin tüm sanatseverler adına hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Turan konuşmasının ardından, sanatçılar Nilüfer Kurfeyz ve Selim Sağlam'a teşekkür ederek, günün anısına hediye takdim etti.

20 Ocak'a kadar OSM'de

Programın devamında sergiyi gezen Fatih Turan ve sanatseverler, usta sanatçılar Nilüfer Kurfeyz ve Selim Sağlam'dan eserler hakkında bilgi aldı. TBMM Milli Saraylar Klasik Türk Sanatları Merkezi'nde görevli öğretmenler Nilüfer Kurfeyz - Selim Sağlam ve öğrencilerinin hazırladığı Tezhib Sergisi, 20 Ocak Pazartesi gününe kadar Ofis Sanat Merkezi'nde sergilenmeye devam edecek.Yayına Veren: medyabar

Medyabar.com bugun 76653 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 175 kere okundu
UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. Medyabar Multi medya haber hizmetleri yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir. Suç teşkil edecek, hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Bu habere yapılan yorumlar Yorum Yaz

1- Kültür merkezi dediniz, migroz ve bimeks ortaya çıktı
2- Fikir sanat akademisi dediniz, AA bürosu ortaya çıktı,
3- OSM dediniz cafeterya ortaya çıktı.

Sorarım İmar planlarında sosyal tesis görünen yerlerin arısını neden ticari alan olarak kullanıyorsunuz.

Yakında Cami yapar yarısını da cafeterya yada markete çevirirsiniz.
1 0
kamil @ 09.01.2014 18:20:41
SON YORUMLAR
Online Ziyaretçiler