05 Aralık 2016 Pazartesi
IMKB 100 : 73.391 %(1,20)
Dolar : 3,5219 TL
Euro : 3,7585 TL
20 Ocak 2014 Pazartesi Saat: 15:27

Erenler'de dönüşüm için projeler tamam!

Erenler Yenimahalle ve Küpçüler bölgesinde 666 Dönümlük 2 mahalleden oluşan alanda binaların yıkılarak yeniden inşa edilmesini sağlayacak kentsel dönüşüm projeleri tamamlandı.


Erenler Belediyesinin öncelikli projeleri arasında bulunan ve başkan Öztürk'ün olmazsa olmazım dediği Erenleri sil baştan dönüştürecek olan büyük kentsel dönüşüm projesi ile ilgi teknik çalışmaların tamamlandığı açıklandı. Kentsel dönüşüm sürecini güvenli ve emin adımlarla devam ettirdiklerini açıklayan başkan Öztürk ilçe halkını sağlıklı konutlara kavuşmanın yanında evi olmayan birçok insanı da ev sahibi yapmayı amaçladıklarını söyledi.

Öztürk, "Biz ilçemizdeki kentsel dönüşümü yerinde gerçekleştireceğiz. Yıllardır yaşadığımız mahallemizde, dostlarımızla, komşularımızla ve önem verdiğimiz değerlerimizle yine iç içe olacağız ve hep bir arada ekmeğimizi, en önemlisi hayatımızı paylaşmaya devam edeceğiz" diyen başkan Öztürk önümüzdeki günlerde projelerin vatandaşa ve kamuoyuna tanımını gerçekleştireceklerini dile getirdi.

"Taslak Projeler Hazır"

Başkan Cavit Öztürk, mimari anlamdaki teknik çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığını, riskli alanlarda yeniden planlama çalışması yaparak şehircilik ilkelerine uygun alt yapılarının da düşünüldüğü ada bazlı projeler hazırlandığını söyledi. Öztürk, "tahmini 4000 bin civarında konut düşünülen taslak projeler çok yakın bir zamanda SESOB binası alt katında hazırlamakta olduğumuz Kentsel Dönüşüm ofisinde vatandaşlarımıza sunularak görüşmelere başlanacak" diye açıkladı.

"Sonuç olarak hedefimiz"

Başkan Öztürk konuşmasının devamında şunları söyledi. "Doğaya ve çevreye uyumlu, sosyal alt yapı standartlarını tamamlamış sağlam yapılarda güvenle yaşamanız, en önemli hedefimiz. Bu nedenle; ısı yalıtımlı, asansörlü ve depreme dayanıklı binalar yapacağız.

Çocuklarınızın güvenle oyun oynadıkları park alanları, yürüyüşünüzü keyifle yapacağınız yürüyüş parkurları, aracınızı güvenle park edebileceğiniz otoparklarınız olsun istiyoruz. Sonuçta maddi olarak da daha çok prim yapacak konutlarınızda, daha ekonomik, daha sağlam, konforlu ve güvenli bir şekilde yaşamaya devam edeceksiniz. Kentsel dönüşüm; sadece muhtemel bir depreme karşı can ve mal emniyetini artıracak adımlar atmak değil, esasında her anlamda (mimari, çevre, sosyal, kültürel vb.) planlanarak, şehrin daha yaşanabilir hale getirilmesidir.

Kentsel Dönüşüm, insanımızın can ve mal güvenliğini sağlayacak bir faaliyet olmanın yanında; kentlerimizi yemyeşil parkları, geniş ve rahat yolları ile huzur veren, güvenli, nimeti ve bereketi bol yerler haline getirmenin de adıdır. Kentsel dönüşüm; doğru dürüst yolu olmayan yerleri yola kavuşturmak; çocuklar için oyun oynayacakları alanların, parkların bahçelerin sayısını artırmaktır. Kentsel dönüşüm, sosyal adalettir aynı zamanda.

Vatandaşlarımızın sağlıklı konutlara kavuşmasını temin etmenin yanında, evi olmayan birçok insanımızı de ev sahibi yapma hamlesidir.
Medyabar.com bugun 76332 kez ziyaret edildi. Bu haber ise 2527 kere okundu
UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. Medyabar Multi medya haber hizmetleri yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir. Suç teşkil edecek, hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Bu habere yapılan yorumlar Yorum Yaz

Nedense tebrik mesajları kısa kısa ama öteki mesajlar uzun ezberden mesaj atmayın halkı kandırmayın buradan hak sahiplerine sesleniyorum bende hak sahibiyim neden iki katlı yapmıyorsun neden beş kat iki katı hak sahibine üç katı kendine her gidene herkesle anlaştık bi siz kaldınız deniyor bende gittim mal sahipleriyle görüştüm kimsenin razı olduğu yok mahkemeye vermeyi düşünen bile var ama bize herkesle anlaştık bir siz kaldınız deniyor benim dairem kirada kira yardımı yapacaklarmış ne kadar dedim aldığım kiradan ikiyüz aşağı fiyat söylediler hadi mağdur olmayacaktık insanları öyle kandırıyorlarki bahçendeki meyvanın hesabını verecez diyorlar vergisini ödediğim 85 m2 lik bodrumuma orası sığınak orayı daire olarak sayamayız diyorlar
3 1
Büşra Erdoğan @ 09.11.2014 17:04:52
İnanmayın inanmayın inanmayın devlet çıkarı olmayan işe kalkışmaz benim o bölgede bir senelik yeni evim var onuda yıkacaklarmış benim arsa payım dörtte bir beş katlı binada bana bir m2 yer bile düşmez romanlar inanmayın Elmas otelinin müşterileri rahatsız oluyormuş adı kentsel dönüşüm bize dairenin karşılığı daire alacaksınız dendi bırakın insanları sömürmeyi dört metre yol aldılar arsadan yazıklar olsun ya bodrum katım var onu daireye çevirmeye deprem bölgesi diyorlar ama beş katlı binayı dikiyorlar cevapları zemini güçlendireceklermiş bırakın bu işleri depremde bir kişi bile ölse hesabı sizindir.çünkü o bölgedeki nerdeyse bütün evler müstakil insanların fazla sesi çıkmasın diye son dönemde üç kata izin muhabbeti var planlar planlar ...
2 2
Büşra Erdoğan @ 09.11.2014 16:47:56
yorum yapanlardan Ali Keskin,Aydın Korkmaz,Murat Karlı,Salih Duman,Kemal Doğan aynı kişidir. yazık proje böyle savunulmaz cavit öztürk bu kötü danışmanlarının sonucu bu durumdadır danışman dediğin sahte isimlerle mesaj yazarak bişeyler yapmaya çalışıyorsa cavit öztürkte bu hale gelir tabi ah başkan danışmanına selam söyle halktan
3 4
doğrucu davud @ 21.01.2014 13:45:34
TABUTLAR HAZIR
Kentsel Dönüşüm hikayesinde, Riskli alanlarda yeniden planlama çalışması yapmaktan bahsediyor cavit beyler.Riskli alansa nedense 2 katlı değilde 5 katlı yapılıyor.Rant var rant.Adapazarı düzlüğünde nerede 5 katlı yapı var.TOKİ teknolojimi geliştirdi.İnşaat mühendisleri uyumuyor başkan.5 katlı Tabutlara halkı sokamassın
7 8
kumköylü @ 21.01.2014 12:00:51
sen ordaki hak sahiplerini bi borçlandırmaya kalkta o zaman görecez seni cavit efendi, oluk oluk ne akacak..
5 5
semir gerkhan @ 21.01.2014 10:32:04
CAVİT BAŞKAN,
PROJE GÜZEL.
OLMASI DA LAZIM GELEN BU.
HERŞEY TAMAM DA,
ŞU İKİ SORUNUN CEVABI ÇOK ÖNEMLİ.
1.) BURADA SENDEN ÖNCEKİ BAŞKANLARIN YAPTIĞI 2 TANE 18 VAR ÜST ÜSTE.
BU İNSANLARDAN ALINAN ARAZİLERİ VE HAKSIZLIKLARI NASIL GİDERECEKSİN ?
DAVA AÇARLARSA KİLİTLENİRSİNİZ !

2.) TEVHİD YAPILACAĞINA GÖRE, 18 MAD. İLE YOL DİYE ALINAN YERLERİ DÜZENLEME ORTADAN KALKTIĞINA GÖRE, VATANDAŞIN HAKKI OLARAK İADE Mİ EDECEKSİNİZ ? YOKSA, BELEDİYE OLARAK, TAPU BİZİMDİR Mİ DİYECEKSİNİZ ?

BU İKİ KRİTİK MESELEYİ ÇÖZMEDEN, HALKIN HAKKININ TESLİM ETMEDEN, BURALARA ÇİVİ ÇAKMAK, HAYALDİR.

TOKİ SOPASINIDA ARADAN ÇIKARTIN. MİLLET YEMİYOR.
12 2
ALİ LERDEN BİR ALİ @ 21.01.2014 09:09:55
geri de yapılan hıcraatlara bakıldıgında kendı işcisine maas bıle veremeyen bır beledıyemız vardıı sımdı ise tek cumhurıyet ve huzur dolu bır erenlerımız var kentsel donusumle avememızle zengınlıgıne zengınlık katan bır erenlerımız var tesekkurler sana cavit ozturk bızler erenler halkı olarak senınle yola devam etmek ıstıyoruz..
7 5
erenlerli kemo @ 21.01.2014 01:37:59
Projede emeği geçenlerin ellerine sağlık bukadarını beklemiyodum bir an önce bitmesi için sabırsızlanıyorum
7 5
Kemal Doğan @ 20.01.2014 23:10:09
Proje tebrik almayı hakediyormuş gerçekten tek kelimeyle muhteşem
6 5
Salih Duman @ 20.01.2014 23:03:36
Sakarya da yeni bir kent doğacak yapanların ellerine sağlık tebrikler
9 4
Murat Karlı @ 20.01.2014 23:02:11
Gerçektende konuşulduğu kadar varmış harika harika harika
7 4
Aydın Korkmaz @ 20.01.2014 23:00:53
Harika bir peoje erenlere çok büyük katkı saplıyacağını düşünüyorum çok büyük bir ihtiyactı belediye başkanımızı tebrik ediyorum
9 4
Ali Keskin @ 20.01.2014 22:57:14
BU NE BİÇİM ADALET?! TOKİ İSTEDİĞİ KADAR VE İSTEDİĞİ BİÇİMDE İMAR VE KAT ALACAK DİĞERLERİNE BURADA DEPREM VAR DENECEK. İNŞAAT SEKTÖRÜ ÇÖKTÜ. ÇATI KATLARINI BİLE İZMİT GİBİ VERMEYEN DEPREMİ HER FIRSATTA BAHANE EDİP ARKASINA SAKLANAN NE İLMİ NE DE AHLAKİ TUTARLILIK GÖSTERMEYEN SAKARYADAKİ İMAR ÇÖKMÜŞTÜR.ANKARAYA SÖYLENMESİ GEREK ARSA FİYATLARI KOKUNÇ FİYATLARDA OLMASI İNŞAAT BİRİM FİYATLARINA GELMESİ FAKAT RUHSATTA ÇOK CÜZZİ GÖSTERİLMESİ YIKIMA YOL AÇIYOR. HIRSIZLIĞI EVVELA DEVLET TEŞVİK ETMEMELİ. İNŞAAT YAP EKMEK YEDİR ÜRETİM YAP BUNUN KARŞILIĞINDA BAT GİT İFLAS ET! ARSAN VARSA ÇİVİ ÇAKMA KÖŞEYİ DÖN. İŞTE SAKARYA. RANT EKONOMİSİNİ VE SAKARYADAKİ BU ÇARPIK KİRLİ İLİŞKİLERİ PROTESTO EDİYORUM.
16 1
servet @ 20.01.2014 22:37:12
sayın belediye başkanım önce seni teprik edeyorumcavit başkanım kensel dönüşüm hicin kimsenin elini koymadıhı taşin alına elini onun hicin teşekkür ederim erenler erenler olalı böyle iş görmedi senin erenler yeni malleye heykelini dikecem inşallah seni yine belediye başkanı olarak ğörmek istiyorus senin hicin anaya gittim inanmasın söyledim biz başkanımızdan memnunuz dedim allahın izniyle kim nederse desin senin elini carcamba günü erkez görecek başkan yine cavit le devam yola dencek seni şimdiden teprijk edeyorum başkanım hayırlı olsun
14 18
özü sözübir sakaryalı @ 20.01.2014 19:12:57
SON YORUMLAR
Online Ziyaretçiler