Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Ali İhsan Yavuz'un tercihi

15.09.2018 17:35

Artık son bir ay.

Evet, Mart 2019 da yapılacak olan yerel seçimler için partilerin kimleri aday göstereceğinin belirlenmesine artık sayılı günler kaldı.

Yerel seçim denildiğinde Sakarya'da her seçimde tabiri caizse tulum çıkartan Adalet ve Kalkınma Partisi ilk akla gelen, en çok merak edilen parti konumunu hiç kaybetmiyor.

Peki AK Partide son durum nasıl, kim nereye aday olacak? gelin biraz irdeleyelim...

Yerel seçimler denilince akla ilk gelen tabi ki Büyükşehir Belediye Başkanlığı.

Mevcut başkan Zeki Toçoğlu 3'ncü dönem için hazır olduğunu daha önceden açıkladı.

Toçoğlu'nun koltuğuna talip olanların fazlalığı ise gözlerden kaçmıyor. Kimler yok ki...

25. Dönem Milletvekili Ali İnci, Hasan Ali Çelik, Ayhan Sefer Üstün gibi eski milletvekillerimiz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Kültür İşleri Daire Başkanı olan Rıdvan Duran, DOKAP Genel Müdürü Ekrem Yüce, Yusuf Alemdar, Süleyman Dişli, Cavit Öztürk gibi mevcut belediye başkanları, hatta-hatta Eski Bakan Ersin Taranoğlu...

Buraya kadarını siyasetle az çok ilgilenen, gündemi yakından takip eden herkes neredeyse biliyor zaten.

Kimsenin bilmediği ise Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanının belirlenmesinde en büyük rolü oynayacak Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na getirilen Ali İhsan Yavuz'un tavrı.

Bir dahaki genel seçimlerde 3 dönem kuralına takılacak olan Milletvekili Ali İhsan Yavuz'un, kendisi gibi 2'nci dönemini yaşayan ve son kez seçilecek olan Zeki Toçoğlu'nu Başkan Erdoğan'a önereceği fısıltı gazetelerinde yerini çoktan aldı.

Milletvekilliği sonrasında Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmak isteğini, yakın çevresi ile sohbetlerinde dillendiren Yavuz'un bir sonraki yerel seçimlerde 3 dönem kuralına takılacak olan Zeki Toçoğlu'na bu nedenle destek vereceği, boşalan ve güçlü bir adayın bulunmadığı koltuğa da kendisinin talip olacağı dillendiriliyor.

Bu dönem Zeki Toçoğlu haricinde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı olacak ismin başarılı olması durumunda ise yeni ismin daha 2 dönem aday olma hakkı olacak ve Ali İhsan Yavuz' başarılı olan bir belediye başkanını egale edip bu koltuğa talip olamayacak.  

Dillendirilen bu planın gerçek olup olmadığını en iyi Ali İhsan Yavuz biliyor. Bizlere ise Büyükşehir Belediye Başkanı adayının kim olacağının açıklanacağı güne kadar beklemek düşüyor.

Eğer Belediye Başkan Adayı Zeki Toçoğlu çıkarsa bu planın doğruluk payı biraz daha artacak.

Toçoğlu aday olamazsa, ya Yavuz plan yapmamış ya da Başkan Erdoğan'a bu planı kabullendirememiş olacak...  

 


Medyabar.com bugun 34553 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 5375 kere okundu
YORUMLAR 4 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Aslan
16.09.2018 15:21
Okuduğum en mantıklı senaryo.
Adapazarlı
16.09.2018 09:22
B.kunda boncuk mu buldunuz vekilim eskiden olduğu gibi yürüyerek şehirde gezerseniz değil aday göstermek selam vermezsiniz.Lütfen işinizi yapın haketmeyen hakkını vereneyen çekip gitmeli. "Sen benim sırtımı kaşı ben senin sırtını kaşıyayım" tarzı söylemleri bırakıp adaletli olunuz.
MURAT DİNAR
16.09.2018 15:46

Yukardaki yorumlara bende katılıyorum . Vatandaşa selam vermemek için yolun ortasından başı yerde giden bir belediye başkanı .Ama Ali İnci 3 kere selam verdiğimizde bile her seferinde bizzat yanımıza gelerek parti ve il sorunlarıyla ilgili uzuncana münazaralarda bulunuyoruz. Bence sakarya büyük şehir bel.başk. hak eden tek kişi Ali İnci'dir.

FİKRET ASLAN
16.09.2018 13:14

aynen katılıyorum arkadaşa yeniden aday gösterilirse büyük oy kaybı yaşar ve kaybeder bence ALİ İNCİ SAKARYA İÇİN iyi bir aday

Online Ziyaretçiler