Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

İttifak Büyükşehir Mecliste!

10.10.2018 12:18

Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı meclis toplantı gündemi 61 maddeden oluşuyordu, ilave madde önerisi kabulü ile 62 maddeden oluştu!
Meclisi izlemek üzere salondaki yerimizi aldık, büyük bir dikkat ve ilgiyle 62. Maddelik gündemi takibe başladık!


Gündem maddelerinin önemli büyük çoğunluğu imar tadilatlarından oluşmaktı sanırım bu sebepledir ki çok hızlı bir işleyiş vardı. 


Meclisi oluşturan AKP ve MHP grubu maddelerin okunmasını takiben her maddeye birlikte el kaldırınca meclis başlaması ile bitmesi bir oldu.  


Bir ara muhalefet temsilcisi yok mu diye yanımda oturan arkadaşıma sordum olur mu dedi tam o esnada MHP grup sözcüsü Erkal Etçioğlu söz aldı iki öneri sundu!  


Kent park isminin değiştirilerek Donatım park yapılmasını Hal caddesinin yeni isminin Ali Necdet Güven olmasının önerisini sundu. 


Neyse ki AKP grubu bu önerilere olumlu yaklaştı sanırım, iki değişiklik de kısa zaman da gerçekleşecek.


Büyükşehir meclisinde AKP-MHP ittifakının eksiksiz- aksaksız işlediğini gözlerimizle görmüş olduk. Umarım seçim dönemine kadar kalan süre kurulan ittifak sayesinde sorunlarımızdan kurtulmamızı sağlar.


 Meclis toplantısının en ilgi çeken anı Büyükşehir mimarlarından Hande Şahin'in hazırlayıp sunduğu Millet Bahçesi görselleri oldu!
   Eski stat arazisinin şehre kazandırılma serüvenini sanırım herkes hatırlar, bilir.


   Malum arazi itirazlara, eylemlere rağmen TOKİ eliyle ihale edilip şehir de önemli bir yatırımcıya satılmıştı!
     Benzeri hiçbir şehirde görülmeyen bir yöntem uygulanmıştı. CHP İl örgütü imza kampanyaları düzenlemiş, milletvekili Engin Özkoç sert bir dille yapılmak istenen satışı eleştirmişti.
   Sonuç; satıldı ve ardından Türk-İş Genel Başkanı Sakarya şehri aşığı Ergün Atalay'ın devreye girmesi ile Cumhurbaşkanı ikna edildi, arazi şehre kazandırıldı.


Hatırlatmayı arazini kıymetini bilelim diye yapıyorum kolay bulmadık zahmetli bir süreç yaşandı! Onun içinde ki Millet Bahçesi arazisi bizim için çok kıymetli uygulanmak istenilen proje de bu zahmeti karşılamalıydı.


 Mimar Hande Şahin'in sunduğu her detayını büyük bir heyecanla paylaştığı proje sanırım tam da beklentilere cevap verecek nitelikteydi.


Eski stattan eski açık tribün diye adlandırılan bir bölüm,  projenin parçası olarak değerlendirilecek bunun yanın da göletler, yürüyüş alanları ve bol yeşilli bir alan olarak tasarlanmış.
 Mevcut Çark Mesire alanı da projeye dâhil edilmiş sanırım benzeri sosyal paylaşım alanı olarak hizmet vermeye devam edecektir.


   Görsel paylaşım mecliste tüm üyeleri heyecanlandırdığı gibi sanırım meclisi takip eden misafir grubu da heyecanlandırdı.
Hazırlanan birçok proje içerisinden seçilen proje, şehrin beklentilerine cevap verecektir.


70 bin metrekarelik alan şehrin en önemli adresi olacaktır hiç kuşku yok ki!  


Meclis açılış konuşmasın da Başkan Zeki Toçoğlu'nun yerel seçim sürecine girildiğini belirterek "herkesin üslubuna dikkat ederek, şehrin huzurunu bozmayalım, hepimiz dikkat edelim" uyarısını çok önemsiyorum, aman ağzımızın tadı kaçmasın!                                                                                                                    
 Ergün Özkan
 [email protected]

 
 


Medyabar.com bugun 29428 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 2202 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
u.zengin
22.11.2018 16:31
amin inşallah. halk kimi istiyosa o gelsin başa .
Online Ziyaretçiler