Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Hakkın olanı al!

05.12.2018 12:15

 

 Tren gar binasına gelecek, "Ada Trenimizi Adapazarı Gar'ına istiyoruz" diyor CHP İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu ve arkadaşları...


 Cumartesi günleri saat 15:00'de Gar binasının önünde geçtiğimiz hafta üçüncüsü düzenlenen eylemin, siyasi yaşamın seyrini değiştireceğini, en azından böylesi katkısı olacağını düşünüyorum.


 Bu hususta birçok yazı kaleme alındı, imza kampanyaları düzenlendi; iktidar erklerinin toplumsal bilincin yitirilmesi için her dönem özel çabaları oldu.


 Ancak bu kez başarılı olamayacaklar, Gezi eylemleri farklı adlar ile provoke edildi, "Adapazarı Trenimiz Adapazarı'na gelecek" bu ad asla değiştirilemeyecek.

 

 Masum talep, halk nezdinde karşılıkta buluyor, mevcut iktidar temsilcileri sözünü vermiş olmalarına rağmen Gar'ımız var trenimiz yok!
 İktidar gündemi kendi isteğine göre şekillendirdi, verdiği sözü unuttu, unutturdu. Ne istiyorsa o oldu ne istemiyorsa o olmadı.
 Trenin gar binasına gelmesini istemediler, bugüne kadar da istedikleri sonuca ulaştılar.


 Bundan sonrası onlar için kolay olmayacak, Çeroğlu ve arkadaşları kararlı ve bu meselenin peşini bırakacağa da benzemiyorlar. 
 Her geçen gün sayıları da artıyor, kararlılıkları da artıyor.


 Çeroğlu'nun "Bugün burada Ada Treninin garımıza gelmesi için başlattığımız eylemin üçüncü haftası. Bizler her hafta burada olacağız demiştik ta ki trenimiz bu gara gelinceye kadar. Bir kez daha yineliyoruz; kararlıyız dirençliyiz" Sözlerindeki kararlılık sanırım anlaşılmakta.

 

 Yapılması istenilen; silinmeye yüz tutmuş, AKP iktidarları tarafından bilinçli olarak yok sayılmak için çabalanan tarihin geri gelmesidir aynı zamanda!
 1899 yılından beri 119 yıllık geçmişi olan Adapazarı Ekspresi'nin devreye sokulması çabasıdır!


 Dönemin Başbakanı seçim mitinginde Ada Treni merkeze gelecek sözü verdi, bunun üzerine dönemin iktidar milletvekilleri, mensupları Başbakan'ın sözü yerde kalmaz diye "beylik" sözler ettiler.
 İncelemeler başlatıldı; TCDD yetkilileri "ışık hızıyla" çalışmalar başlattı, sonuç hepimizin malumu. Seçim öncesi verilen sözler, seçmende karşılık buldu, AKP bir kez daha bu şehirden istediğini aldı. "Ada Treni" seçimin malzemesi oldu, seçim sonrası verilen sözler, başlatılan çalışmalar unutuldu.


 Haksızlık da yapmayalım sığ bir mazeret ileri sürülerek projeden vazgeçildi.
 Hatırlayanlar bilecektir, rayların şehir içi trafiğini olumsuz etkilemesi, birkaç geçit oluşması mazeret gerekçelendirilerek verilen sözlerden geri dönüldü!
 Benzeri örnekleri görmek mümkün, derdiniz sorunu çözmekse tabii!


 Eskişehir İl'inde tren rayları yer altına alınarak sorun çözüme kavuşturulmuş!
 Böylesi örneklerin sayılarını artırabiliriz.


 Sakarya şehri makus talihi, başka İller de sıradan olan sorunlar, bize gelince çözüm ve devleşen sorunlar olarak duruyor.


 İktidar her sorunu olduğu gibi "Ada Treni" meselesine de duyarsız kaldı!
 CHP İl Kadın Kollarının başlattığı ve her geçen gün artarak devam eden eylemi mutlak karşılık bulacaktır. Ancak seçim sonrası taahhüdü bu kez inandırıcı olmayacaktı.


 Onun içindir ki Çeroğlu ve arkadaşları sorunun 31 Mart seçimine kadar çözümünü tarif ediyorlar!


 08 Aralık Cumartesi 15:00 randevunun adresi GAR MEYDANI!
 Hakkını ara ve al SAKARYA!   

 

ERGÜN ÖZKAN
ergunozkn@hotmail.com  

 


 


Medyabar.com bugun 53959 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 4387 kere okundu
YORUMLAR 23 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
adam çelik
07.12.2018 09:49
3 Tane hemzemin geçit hiç kapanmıyor, trende geçmiyor, söz konusu geçitlerde trafik problemi çözüldü mü ? Hayır çözülmedi .Fakat ada treni ni mithatpaşaya taşıdılar.. otobüs firmaları ve dolmuş esnafı kazandı. Kazanan olduğuna göre birileri de kaybetti demektir....
EYÜP BAKIR
06.12.2018 10:56
Bu hususta birçok yazı kaleme alındı, imza kampanyaları düzenlendi; iktidar erklerinin toplumsal bilincin yitirilmesi için her dönem özel çabaları oldu. ANLAYAN BERİ GELSİN....
sahte54sahte
06.12.2018 09:52
keşke bu sorunu chp liler gündeme getirmeseydi. iktidar belediye başkanı yapacak olsaydı bile yapmaz bu bir gerçek hem iktidar hem muhalefet bir birinin icraatları iyi de olsa bu onaylamaz.yani muhalefet yaptırdı demesinler diye yapılmayacaktır.
sahte54sahte
06.12.2018 09:13
keşke bu sorunu chp liler gündeme getirmeseydi. iktidar belediye başkanı yapacak olsaydı bile yapmaz bu bir gerçek hem iktidar hem muhalefet bir birinin icraatları iyi de olsa bu onaylamaz.yani muhalefet yaptırdı demesinler diye yapılmayacaktır.
sahte54sahte
06.12.2018 08:31
keşke bu sorunu chp liler gündeme getirmeseydi. iktidar belediye başkanı yapacak olsaydı bile yapmaz bu bir gerçek hem iktidar hem muhalefet bir birinin icraatları iyi de olsa bu onaylamaz.yani muhalefet yaptırdı demesinler diye yapılmayacaktır.
İzmit
06.12.2018 02:45
izmitte şehrin içinden geçiyor problemde olmuyor bizde 3 tane hemzemin geçit kapanıyor diye wowwwwww sesler yükseliyor bekleyin 5 dakika ölmezsiniz. adapazarı gardan-kırkpınara kadar uzasın bakayım o eski adaray ayakta gider millet ayakta. OTOBÜSÇÜLERİN TERÖRÜNDEN KURTARIN ŞU ARİFİYE-SAPANCA halkını 8 kilometre yola 3 lira veriyoruz. 4 kişi git gel 24 lira yapıyor, otobüs o yola 20 lira yakıt yakmıyor full cebe kar kalıyor ama sorsan hepsi aç
Adapazar cocugu yemez bu sucugu
06.12.2018 02:04
Oy oy yine tren mevzusu SITTT MILLET trenle nereye gideceksiniz ya sehir ici ulasim olmus ucret tarifeleri bunlara ses yok trende tren trafikten gidebilen varmi tren gelcek 1 gecit kapanacak trafik sikisacak 2 ci gecit kapanacak trafik kapanacak 3 gecit gecit basli basina bela hele hele 4 gecit 5 ci gecit serdivani kitleyecek siz hala trende tren tren gitti biz bakalim trene simdi adapazarina camili karaman korucuk sehir ici yapan bir trenvay veya adaray olsun trafik olmasin hastaneler orda valilik orda oraya gitmek icin ne zahmetleer cekiyoruz ben pamukovaliyim hala adaray gelecek mesela pamukovaya geldimi yok 7 tl oldu yol parasi camili karaman korucuk kac para minibus parasi SIMDI TREN ICIN AYAKLANANLAR siz sehir ici ucretini cozun
Vergilere Yazık
06.12.2018 00:22
Eski hat mı kaldı her şey değişti milet hala haydarpaşaya gideceğini sanıyor galiba. Zamanla çok şey değişti şehir içi raylı olsun bir durağıda mithatpaşa olsun. Şehir içi tren için yok yer altına almalar falan çok maliyetli vergilerimize yazık. Gerçeklerle yüzleşin artık.
vergi mi ?
06.12.2018 09:06

vergi yüksek, maliye yüksek diye o zaman çalışmayalım. ufkunuzu açın.......

Bir Dost
06.12.2018 07:29

Vergilerin nereye kullaniliyor? Gidip iki seneye cokecek butun yollari serdivana yapip on tane yolu Tunatan'da birlestirmekle vergilere yazik olmuyor, bununla mi yazik olacak?

adalı
05.12.2018 23:39
.treni kullanacak insanlar kadar kullanmıcak insanlara verecegi sıkıntıyıda hesap etmek lazım gecitler trafiği olumsuz etkileceği ve bu geçitleride cözemeden sorunun dahada büyüceği aşikar...
vatandaş54
06.12.2018 02:01

Sanki trafik su gibi akıyor her yer arap saçı bırakın bu lafları tren varken izmitte çalışanın dahi işine yarar öyleydi zaten ama bir inatlaşmadır gidiyor

vatandaş
05.12.2018 21:38
çözüm tren degıl tramvay secerek koysan bu kadar vızyonsuz ınsanı bır sehre dolusamaz arkadas hıcmı sehır dısına cıkmadınız hıcmı gormedınız ulasım sekıllerını anlamıyorum trende tren ne kadar meraklısınız 4 saatte pendıge gıtmeye hızlı tren ıstasyonu geldı oraya kolay ulasım saglayacak bır tramvay ısı cozecektır ılla eskı tren ıstıyorsunuz saatlerce yolda perısan olmak nasıl hosunuza gıdıyor anlamıyorum sadece ıstasyonada degıl sehrın tumunu kapsayan tramvay agları orulmelı tum ılcelere ulasılmalı ama sız tren ısteyın pendıge gıdın 5 saatte
vatandaş
06.12.2018 19:37

japonya ıle turkıyueyı bır tutman bıle yeterıce komık bence :) burda o alt yapıyı yapabıelcek babayıgıt yok ondan dırek es gectım tramvay en saglıklı cozumdur ama mıllet hala mınıbusle sehır ıcı ulasımını saglayıp hafta sonu kadıkoyde resım cekılmek ıcın 5 saat tren yolculugu yapmak ıstedıgı ıcın algılayabılecek kımse yok. senı zaten anlamadım metro dıorsun tren gelecek dıorsun pesıne garıp

Pokemon
06.12.2018 00:11

Sen ne cok biliyomus oyle vay vay. Japonya ya gonderelim seni deprem oluyomu olmuyomu gor bakim.deprem sehrine aslanlar gibi metro olur. Git incele nasil sistematik metro yapmislar. O Tren gelecek.

Yeter artık
05.12.2018 19:18
Yaa arkadaş trende tren. Trende tren.. Ulan pendiğe kadar gitsen ne olur trenle.. Hadi Haydarpaşa açık olsa anlıyacağımda yani bırakın bu oyunları kaliteli projelerle çıkın şu halkın huzuruna
Birisi
05.12.2018 21:54

Ay sonunda haydarpaşaya gidicek tren hesapta

Pokemon
05.12.2018 18:30
Trenin sehir icinden gecmesiyle metronun sehir icinden gecmesinin arasindaki farki biri aciklasin. Metro sehir icinden gecince sehircilik oluyorda tren gecince ne fark vark. Milleti salak yerine koymayin. O TREN GARA GELECEK.
vatandaş
05.12.2018 21:40

pokemon sana komple raylı sıstemı acıklamak gerekecek ozmn gunelr saatler alır gıt bursaya eskısehıre fln gor gel ayrıca deprem sehrıne metro olmaz tramvay olur

TATANGA
05.12.2018 17:54
adaray olmadan asla baska tren istemiyoruz
meşeli
05.12.2018 13:38
Yazının tamamını okumadım bile. Artık bu tren mevzuunu uzatmaya gerek yok. Eminim Tren Adapazarı merkeze gelsin diyen muhteremler en son ne zaman trene bindiklerini hatırlamıyorlardır. Biliyormusunuz Tren Mithatpaşa garına gelince bedeva Belediye otobüsü ile çarşı merkeze ring yapıyor ? Eeee trenin girmesi neyi değiştirecek. Gittiği yer değişmedikten sonra. Ne zaman ki Trenler Gebzeden Marmaray a bağlanır işte o zaman Trene biner millet. Ama yeter artık bu treni siyasi malzeme yapmayın milllet yemiyor. 40-50 kişi ile istanbula giden tren için siyaset yapmayın.
mir polat
05.12.2018 13:02
Şurda birkaç ay kaldı... Hep halk verdi hep anadolunun saf çocuğu olduk. Sakarya 31 martta artık ayağa kalkacak
İsmail (Ulaşımcı)
05.12.2018 12:54
Yapılacak bir aç-kapa 8x5 m. 700 m. uzunlukta bir kutu. Yok zemin müsait değilmiş, yok trafiğe engel olurmuş. Zemin zayıflığını gidermek bu teknolojiyle çocuk oyuncağı. Birçok yerde zayıf zeminlerde tünel, viyadük ve altgeçit inşa eden bir mühendis olarak diyorum ki sıkıntı zeminin zayıflığından çok yerel yöneticilerin vizyonunun zayıflığı...
Online Ziyaretçiler