Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Değişimin adresi

02.01.2019 11:27

 

Yeni yılın ilk günü geçmiş yıllar sorgulandığında beklentilerimizde hiçbir değişim olmadığını görürüz.

 Şehir gündemi uzun soluklu, kolay değişime uğramıyor. AKP'nin öğretisi değişim, dönüşümün kolay olmayacağı yönünde!!!


 2018 yılına girdiğimiz günlerde de sorunlarımız aynıydı, hatta bir önceki yıl da durum farklı değildi.

 

 2015 yılında bin yataklı hastane sözü verildi bunca geçen yıllar gündemdeki yerini korudu. Henüz akıbeti belli değil, bilinen bir gerçek var ki bu yıl içerisinde de hastane yapılmayacak.

 Yani bin yataklı hastane mevzusu şehrin gündeminde uzunca yıllar yerini koruyacak.

 

 Benzeri durumu 200 yataklı Kadın Doğum Ve Çocuk Hastanesinde de görmek mümkün.

 2011 yılında yatırım programına alındı, 2015 yılında inşaat ihalesi gerçekleştirildi. 

Yıl 2019 inşaat devam etmiyor, anlaşılan bu yıl içerisinde de sorunumuz ortada duracak. Şehir gündeminde bu sıcaklığını muhafaza edecek!

 

 2015 yılı Milli Eğitim değerlendirme raporundaki 21 hasarlı okul meselesi son günlerde sayısı ve hasar durumu tartışması var. Ağır hasarlı tamiratla okul binaları kurtulabilir mi tartışması yapılmakta...

 Bilindik bir sonuç var, 2015 yılından itibaren hasarlı ya da ekonomik ömrünü tamamlamış okul binalarının varlığı, bu sorun da içinde bulunduğumuz yıl içerisinde çözüme kavuşturulamayacak sorun bizlerle birlikte yaşamaya devam edecek.

 

 "Adapazarı Treni Gar' a Gelecek" imza kampanyaları düzenlendi, on binlerce imza Bakanlığa ulaştırıldı. 

 2012 yılında seferler geçici olarak durdurulmuştu, 2015 yılında rayların yer altına alınacağı sözü verilmişti. 
Sonuç; hepimizin malumu SASTOP' la başlayan, CHP İl Kadın Kollarının her cumartesi devam eden haklı eylemi bu yıl içerisinde de devam edeceğe benziyor.

 

 AKP hükümetleri, sorunlarla yaşamaya alıştırdıkları için, ani çözüm üreterek düş kırıklığına uğramamızı istemiyorlar sanırım!

 

 Hafif raylı sistem; ulaşım sorunun en sağlıklı çözüm adresi.

 Şehir gündemine sanırım ilk 1994 yerel seçimlerinde girdi ve o yıllardan itibaren her seçim döneminin en temel taahhüdü olarak yerini korudu.

 AKP'li tüm adaylar seçim bildirgelerinde hafif raylı sistem projesini mutlaka paylaşırlar.

 2019 yılının ilk günü, bugün sorun projenin ortaya atıldığı ilk gün ki heyecanla konuşulmaya devam ediyor. 

 

31 Mart seçim bildirgesinin tavizsiz projesi olacaktır hiç kuşku yok ki, bugüne kadar edindiğimiz tecrübesiyle çözüm adresi AKP'li belediyeler olmadığıdır.

 

 Yakın tarih sorgulandığında ortaya çıkan benzer sonuçlar olacaktır.

 Yıllar hızla akıyor ancak sorunlarımız çözümünde süre bu denli hızla akmıyor; aksine sorunlarla uzunca yıllar iç içe yaşama alışkanlığı edindik.

 

 Sorunlarla birlikte yaşamaya o kadar alıştırıldık ki bir müddet sonra sorun olmaktan çıkıyor ya da var olan sorun raporlardan çıkarılarak çözüme kavuşturuluyor. 

 

 Yeni yılın beklentilerimize cevap verecek nitelikte olması en temel arzum olur, tecrübe ettiğimiz geçmiş ise geleceğinde nasıl şekilleneceğini gösteriyor.

 Astroloji (Yıldız Falı) ne diyor bizim meşguliyetimiz de değil.

 Her yeni yıla taahhütte bulunanların adresi sanırım yıldız falı. 

 

Sorunların çözümünün yol haritası, falcılar değil şehirle dertlenenlerin adresi olacaktır, umuduyla yeni yıl beklentisi doğru oluşur.

 Değişim; dönüşüm ve değişimi sağlayacaktır.

 

ergunozkn@hotmail.com


Medyabar.com bugun 49848 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 5012 kere okundu
YORUMLAR 11 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
hemşeri
03.01.2019 13:07
Bir zamanlar depreme takmıştınız şimdi varsa yoksa doğum hastanesi. En kolay haber sağlık haberi.Başka taraflardaki eksiklere de bakın biraz. Yollardaki küçük büyük kuyulara bakın mesela. En gözde ilçe Serdivan ana, ara yol fark etmiyor her yer çukur dolu. yollar araçlara yetmiyor. büyük şehiriz toplu taşımacılık konserve bir metro, tramvay düşüncesi bile yok. Adı özel okul apartman dairesi gibi bahçesi bile olmayan. çarşının orta yerinde her dükkanın kapısında paspas gibi yatan, soğuktan donan köpekler. Mahalle aralarında dolup taşan hiç bakılmayan geri dönüşüm çöp bidonları.
ŞEMMUZ
03.01.2019 11:31
VER MEHTERİ, HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK....
Gokhan bayrak
03.01.2019 08:51
Sekermahalleli.İzmir e para akıyor ama söz konusu chp olunca hizmeti unutuyorlar.
Cesurkartal
03.01.2019 01:27
Nasılsın yönetilmek ısterseniz o şekilde hareket edersiniz olayın özeti bu verin verin daha çok haber yapılır böyle ağam sen çok yaşa:)
send işçi
02.01.2019 22:07
oylar %30 un altına düşmeden hizmeti unutun !
Gürcü
02.01.2019 18:35
Raylı Sistem, doğum evi,şehir hastanesi,kongre Merkezi, hayvanat Bahçesi, büyük lunapark (eğlence merkezi),sosyal ve kültürel Etkinlikler (güreş kemençe at yarışı hariç) Karasu demiryolu, kuzey Marmara otoyolu, sürat treni (istanbul ankara arası),başıboş sokak hayvanları, sokak aydınlatmaları,hava alanı,kuzey kıyılarımızın yeterince istanbul ve Ankara ya tanıtılamaması,sakarya nın dünyada sembolü olacak bir anıt yapılması (eyfel Kulesi v.b) sapanca golünden su sporları ile istifade edilmesi, Karadeniz Sahil yolunun hızlandırılması, vs....
Şeker Mahalleli
02.01.2019 18:33
Farz edelim ki AKP hariç bir parti yerel seçimleri kazandı. İktidar Sakarya ya para akışını keser alimallah. Ne inşaat, ne onarım ne de başka birşey... çöp arabası dahi aldırmazlar. Bakınız İzmir... İzmir aynı hep aynı.. hiç değişmiyor maşallah. Artık bizde ayağa kalk Sakarya şarkıları söylemeye başlarız.
Gürcü
03.01.2019 12:44

Şeker kardeş tespit yanlış. Ak Parti izmir'i almak için neler yaptığını neler vaad ettiğini araştır.

Tamer kekilli
02.01.2019 17:21
Kadın doğum ve çocuk hastanesi bir an önce bitirilmeli. Kocaeli ve Bursa'da şehir hastaneleri bitti biz 250 yataklı hastanesini 5 senede bitiremedik.topca kavşağı 2 senedir bitmedi.ankarada bu kavşaklar 60 günde yapılıyor.kuzey Marmara otoyolu inşaatı durdu müteahhit kaçtı deniyor. Duyduğumuz kadarıyla İzmit'te devam ediyor otoyol çalışması.adapazarina gelince işler yürümüyor. Ada treni Mithatpaşa dan kalkıyor ilk iki tren zaten çok erken saatte neden Adapazarı gardan kalkmıyor. Trafik mi var o saatte.yazin olabilecek hastalıklara karşı Karasu ve Kocaali içme suyu şebekeleri yenilenmeli.kaynarca daki dereye bir çözüm bulunmalı.sapanca daki dereler ile Mudurnu deresi ıslah edilmeli
Nadirbaki
02.01.2019 16:16
Raylı sistem isteyenler belediyeye form doldursun raylar evlerin arkasına döşenecek belediye otobüsleri de evlerinin önünden geçecek bilginize
Kemal
02.01.2019 16:00
Ada trenlerimizin merkeze gelmesini istiyoruz. Binlerce imza toplandı.Cumhurbaşkanımız duymalı sesimizi.
Online Ziyaretçiler