Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Mehmet İspiroğlu artık o iddiaları cevaplamalı

05.02.2019 21:03

Genç Parti, MHP ve AK Parti derken Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, bu kez BBP'den belediye başkan adayı oldu. Kapalı kapılar ardında neler oldu, iç yüzü pek bilinmez ama AK Parti tarafından aday gösterilmeyen İspiroğlu'nun aday gösterilmemeyi kabullenemediği kesin.  

 

Aslında AK Parti aday listelerinin açıklandığı gün herkesin tahminler yürüterek beklediği bir şey vardı. O da Mehmet İspiroğlu'nun artık kenara çekileceğiydi. Bu beklentinin nedeni yine İspiroğlu'nun başkanlık döneminde yaşadığı, bitmek bilmeyen bir takım sıkıntılardan kaynaklanıyor.

 

Hafızaları şöyle tazelediğimiz zaman son yıllarda sansasyonel haberlerle gündem olan bir Karasu var. Şu meşhur 46 milyon liralık ihale sonrası İçişleri Bakanlığı birçok meclis üyesi, başkan yardımcıları ve İspiroğlu hakkında yargılama izni verdi. Bu süreçler halen bitmedi ve devam ediyor.

 

Belediye borçları, belediyenin elektriğinin kesilmesi, belediyenin hizmet araçlarına icra tarafından el konulması, meclis üyeleriyle yaşanan gerginlik, AK Parti ilçe teşkilatı ile yaşanan sorunlar ve saymakla bitiremeyeceğimiz hadiseler gündeme geldi.

 

AK Parti'nin Karasu Belediye Başkan adayı gösterdiği İshak Sarı'nın ilçe başkanlığı yaptığı dönemde, Mehmet İspiroğlu resmen kendisine bayrak açtı. Bir yanda İspiroğlu, bir yanda Sarı ve meclis üyeleri deyim yerinde ise psikolojik bir savaş yürüttüler. Bu savaştan İshak Sarı ve ekibi galip çıktı.

 

İspiroğlu'na aramızdaki hukuka dayanarak birkaç tavsiyem olacak. Acilen ekibini yeni ve profesyonel isimlerden oluşturması gerekiyor. Bu kadar kazaya uğramış tecrübeli bir başkanın ekibinde bence sıkıntı var. Ayrıca beni halk istedi söylemini bırakması lazım.

 

En önemlisi ise İspiroğlu yargıya intikal eden iddiaların hepsini cevaplayarak kamuoyunu belgelerle net bir şekilde bilgilendirmelidir.  Sonuçta ortada verilmiş bir hüküm yok ancak sayısız iddianın nedenlerini önce Sakarya'ya açıklamalıdır. En azından sahaya çıkmadan bunu yapmalıdır.

 

**

Beyin yakan göç dalgası

TÜİK 2018 verilerine göre Sakarya'nın nüfusu 1 milyon 10 bin 700 oldu. Bir önceki yıla oranla yüzde 20,5'lik bir artış var. Şehrin nüfusunun artışıyla ilgili haberler sonrası, şehrimizin güzide yöneticilerinin sosyal medya paylaşımları beni benden aldı.

 Neden derseniz, göç Türkiye'nin en büyük sorunlarından biri olarak karşımızda duruyor. Göç veren şehirlerin çoğunluğu ekonomisi ve eğitim seviyesi düşük şehirlerden oluşuyor. Bunu ben değil Hacettepe Üniversitesi'nin araştırması söylüyor. Doğu ve Güneydoğu illerinden Türkiye'nin batı, ege ve güney'de bulunan 30 şehrine doğru bir akın var. Bu yıllardır da böyle... Sakarya'da bu illerden sadece biri!

Bizim Belediye Başkanlarının paylaşımlarına bakarsanız, insanlar 'Sakarya'daki belediyeler çok güzel yatırımlar yapmış, biz burada yaşayalım' demişler kalkmış memleketlerinden gelmişler. Göç ile Sakarya'nın gelişmişliği arasında bağ kurmak insanların aklıyla alay etmektir. Göç'ün ve özellikle niteliksiz göçün getirdiği zararları dikkate almak yerine, göç olayını bir başarı olarak yorumlamak tarihe geçecek cinsten bir olay bence.

Niteliksiz göçün eğitim, kültür, çarpık yapılaşma ve istihdama yönelik yarattığı sorunları görmeyip, artan yoksulluğu yok sayıp, laf ebeliği yaparak politik davranmak; sizce halka hakaret değil midir?

 

**

 

Ahmet Mercan

İyi Parti'nin Hendek Belediye Başkan adayı olan Ahmet Mercan'ın, aday olduğu günden bu yana dilinde tek bir isim var. O isim BBP adayı Turgut Babaoğlu. Mercan yatıyor Babaoğlu, kalkıyor Babaoğlu. Ahmet Mercan proje açıklamak, çalışmalarıyla veya söylemleriyle gündem olmak yerine Babaoğlu'nu diline dolamış gidiyor.

AK Parti bile en ciddi rakibi Babaoğlu'na bunları yapamaz, hem de para verse yaptıramaz. Vallahi helal olsun.

Bu arada Mercan eminim elinde kalem kağıt hesap yapıyordur. Eğer 2-3 bin oy kendisi alsa, Turgut Babaoğlu'da 2-3 bin oyla seçim kaybetse; çarşı karışır gibi geliyor bana. Ahmet Mercan bu matematikle AK Parti'ye seçim kazandıran bir isim olarak Hendek muhalefetinde tarihe geçecek.


Medyabar.com bugun 49036 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 3122 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Çuvaldız
07.02.2019 13:53
Ishak Sarı'ya bayrak açtı diyorsunuz,nerden biliyorsunuz?Ya Ishak Sari ona bayrak actiysa!Kamuoyuna aciklama yapti diyorsunuz.O konu zaten yargıda.Ispiroglu neyin aciklamasini yapacak.En talihsiz tavsiyeniz de beni halk istedi talebinden rahatsız olmuşsunuz.Neden?Karasuda iki kez(biri iktidar partisinin en güçlü olduğu dönem MHP den) baskan secilmeyi basarabilmiş birisini halk isteyemez mi?Bence siz masa başindaki siyasilerden dolma bilgilerle degil,sahaya inip halktan aldığınız izlenimlerle yazın.
Online Ziyaretçiler