Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Bizim vekiller ne yapıyor?

08.02.2019 15:48

24 Haziran genel seçimlerinin ardından Türkiye Mart ayında bu kez yerel seçimler için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Yerel seçimler için sahaya çıkan adaylar sayısız vaatlerde bulunurken, aslında o vaatlerin hep yüzeysel olması da dikkatimi çekiyor. 'Sakarya şahlanacak, Sakarya uçacak, kalkınacak' gibi...Ya da Ada Treni gelecek gibi..

 

Herkes bu süreçte yerel seçimlere kilitlenirken, bizim 7 milletvekilinin ne yaptığı ise nedense hiç sorgulanmıyor. Aslında milletvekillerinin seçim öncesi söyledikleriyle, bugüne baktığımda Sakarya'yı ihmal ettikleri net bir şekilde görülüyor. O vekiller şimdi yerel seçimler için destek turuna çıkacak.

 

Her birinin meclis faaliyet raporlarını, sosyal medyasını ve çalışmalarını araştırmaya çalıştım. Parti faaliyetleri dışında kentin beklentilerine ve ihtiyaçlarına uygun bir söylem gayret göremedim. Şunu da ekleyelim; milletvekillerinin Ankara'da önemli görevleri bulunuyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül gibi..

 

Eski milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Hasan Ali Çelik, Erol Aslan Cebeci, Süleyman Gündüz ve Şaban Dişli ve Münir Kutluata gibi isimler de Ankara'da önemli görevler almıştı. Tarihe baktığımız zaman Ankara'da alınan bu görevlerin kentimize yönelik katkısı olmuyor. Biz şehrimizden birilerinin Ankara'da üst düzey makamlarda olmasına sevinirken aslında bunun şehrimize hiçbir katkısının olmadığını görüyoruz. Sakarya'ya sıra gelmiyor. Eleştiri olursa, Ankara görevi onu haklı çıkarıyor. 

 

Yine de 24 Haziran öncesi sayısız vaatlerde bulunan milletvekillerinin, seçildikten sonra bu konularla alakasının olmaması şaşılası bir durum! Şöyle bir bakalım...

 

AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz: Partisinin seçim işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı oldu. Yoğun bir dönem yaşıyor. Görevi ve sorumluluğu çok fazla. Kendisiyle AK Parti Genel Merkezinde ve TBMM'de görüşmemiz olmuştu. Orada özellikle hastane ve eğitim konusunda yaptığı görüşmeleri kendisinden dinleme fırsatım olmuştu. Uzun uzun detaylarıyla anlatmıştı. Yavuz'a haksızlık edemem ancak görevi şuan Sakarya'nın sorunlarından önde gidiyor.

 

AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu: Milletvekilliğinde 2'nci dönemi. Ben kendisini en son il başkanıyken gördüm. Uncuoğlu, faaliyetlere yansıyan tutanaklara göre mecliste iki kez yemin etmiş. Partisinin bazı programları dışında, geçen gün Vali Ahmet Hamdi Nayir'i ziyaret etmiş. Uncuoğlu'nun vekilliği döneminde ne yaptığını ben bilmiyorum. Araştırdım bir şeyde bulamadım. İl Başkanlığı yapan Uncuoğlu'nun şehirden bu kadar uzak kalması bana çok garip geliyor.

 

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek: Listeye girmesi sürpriz olarak algılanmıştı. Atabek seçildiği günden bu yana çeşitli açılışlarda görülüyor. Ancak Uncuoğlu gibi kentin hangi konusuyla yakından ilgilendiği, takip ettiği, Ankara'ya taşıdığı bilinmiyor.  Ben Atabek'le ilgili bu konuda bir veriye ulaşamadım. Ve maalesef partisinin diğer vekilleri gibi şehrin sorunlarına karşı adım atmayan vekillerimizden biri olmayı başardı.

 

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu: Seçildiği günden bu yana olaylarla haberlerle gündem olmayı başarıyor.AK Parti'de olumsuz haberlerle gündeme gelen tek vekildir belki de. Popüler bir sporcu olması her yaptığı hareketin haber olmasına neden oluyor aslında. En azından verdiği Sakaryaspor sözü için uğraştı. Bunun dışında Sofuoğlu'nun yaptığı bir faaliyet olmadı.

 

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç: Partisinin Grup Başkan vekili olan Özkoç, geçmiş yıllarda kentin sorunlarına karşı mücadeleci bir yapıdaydı. Özellikle grup başkan vekili olması sonrasında bu etkisini ve özelliğini kaybetti. Partisiyle daha çok mücadele içine giren Özkoç, neredeyse tüm örgütünü bir dönem karşısına almıştı. En çalışkan vekil unvanını buna rağmen elinde bulunduran Özkoç'un aylar süren sessizliği de dikkat çekiyor.

 

MHP Sakarya Milletvekili Levent Bülbül: Partisinin Grup Başkanvekili Bülbül, milletvekilliğine direkt bu görevle başladı. Doğal olarak partisinin meclis çatısı altındaki tüm açıklamaları zaman zaman Bülbül'e ait...Mecliste yoğun çalışan Bülbül'ün kent sorunlarına yönelik hiçbir adımı olmadı. Bülbül, kendisinden bu manada beklenen performansı ortaya koyamadı. Zira Bülbül öncesi vekillik yapan Zihni Açba'da 3,5 yıl hiçbir kayda değer hiçbir çalışma yapmamıştı.

 

İyi Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır: MHP'den ayrılması ve sonrasında yaşananlarla akılda kalan Dikbayır, kendine iyi bir çalışma ekibi kurdu. Dikbayır kentin önemli sorunlarına parmak basarken medya iletişimi çok iyi kullandığı için avantajlı bir konuma geçti. Tanımadığım, tanışmadığım tek vekil olan Dikbayır'ın meclis faaliyetleri Özkoç'tan sonra dikkat çekiyor. Yiğidin hakkını da teslim etmek gerekiyor. İyi çalışıyor


Medyabar.com bugun 59424 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 5141 kere okundu
YORUMLAR 11 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
sakaryalı
10.02.2019 23:12
17 yıllık bir yalan makinası, aldatma, uyutma, algı, bağırtı, gürültü ve kendilerinden başka herkesi düşman gösterme senaryosu ile karşı karşıyayız. Anlayın, gerçekleri yazın artık. Daha fazla geç kalmadan, bu büyük vebalin altında helak olmadan
Osman nuri
10.02.2019 09:47
Bu şehir için çalışan sadece Merhum Cevat Ayhan vardı...
meşeli
09.02.2019 12:33
Kimler milletvekili adayı olur ? Partisinde ön plana çıkmış, karar verici makamlarla arası iyi olanlar. Peki , kişinin partisinin üst düzey yöneticileri ile arasının iyi olması demek iyi bir vekil olacağına mı dalalettir. Kesinlikle hayır. Diyelim çok iyi matematikçisin ama anlatamıyorsan iyi bir öğretmen olamazsın. Farklı bir örnek futboldan, takımların en iyi oyuncuları mı kaptan oluyor ? Hayır. Yani bizim sistem en baştan hatalı çalıştığından, üstüne gelen kişileri suçlamak da çok önemsiz. Ha biz ne yapabiliriz vatandaş olarak ? Bu adamlara oy atmayız. Ya da sandığa gitmeyiz ve tepkimizi böyle ortaya koyarız.
yunus emre
09.02.2019 11:55
Hep si kukla ne kadar konuşursak konuşalım boşa.Çocuklarımız hala Şehir merkezinde Babalarımızın 50 sene önce okuduğu okullarda eğitim görmekte sonuç ortada Her yer özel okul sanki şehirin gelir seviysi çok yüksekte.Herşeyin başı eğitim dir eğitimsiz bir gelecek biiz bekliyor.
H.ibrahim
09.02.2019 09:00
Vekil mi biz Sofuoğlu ve dikbayır dışında adı geçen isim duymadık onlarda işte en azından iyi şeyler yaptılar diğerlerine karşılık Diğer vekiller ise kocaman bir boşluk hele ki çiğdem ismi olan bayan ilk adaylığı açıklandığında da şaibeler havada uçuşuyordu ne kadar haklı olunduğunu gördük. Bize bunlar gibi adayları layık gören herkese teşekkür etmek gerekir. Uncuoğlu ismini sanırım sadece seçim zamanı duyduk öylede kalacak il başkanlarından ne belediye başkanı nede vekil olmayacağı böylece iyice gözüktü ki bugüne kadar olanlardan hangisi başarılı bir düşünün zaten adamlar kendilerini gerçekleştirememiş nasıl başarılı olsunlar. Özkoç hiç şehirle ilgilenmedi ki gördüğünü iddia eden acil doktora gitsin Velhasıl el elde avuç avuçta yazık.
Küçük adam
09.02.2019 00:32
Sofuoğlu sporcular için ve motorcular içinde güzel işler yapıyor. Katil bariyerler vs
Cahit saraç
08.02.2019 23:47
Hiçbir vekil hiçbir şekilde bu vatana faydaları yoktur kendi adıma söylüyorum tüm haklarımı haram ediyorum
KRİKO zeki
08.02.2019 23:41
Bu cumhur sisteminde zaten vekillerin pekte bir hükmü yok ki kabul edenler ya da etmeyenler olarak ikiye ayrılıyorlar gerisi teferruat
send işçi
08.02.2019 22:52
bi yorum yazmak isterdim de silivri şimdi soğuktur. bahar aylarında yazarım artık .d
Vatandaş
08.02.2019 22:43
Hizmet etmeye ne gerek var ki. Nasılsa Sakarya AKP'nin kalesi. Sakarya Türküsü'nu okurlar yüzde yetmiş oy alırlar. Kimse ağlamasın.
DELİ MURTAZA :)
08.02.2019 22:23
HİÇ AĞLAMAYA GEREK YOK, HERKES HAKETTİĞİ GİBİ YÖNETİLİR...
Online Ziyaretçiler