Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Bizim vekiller ne yapıyor? (2)

12.02.2019 12:03

Yerel seçimlere doğru, Sakarya Milletvekillerinin çalışmalarını kaleme aldığım son yazım sonrası olumlu-olumsuz birçok görüş bildiren oldu. Bugün belediye Başkan adaylarına oy isteyen vekillerin, aslında şehre karşı ilgisizliğini herkesin diline doladığını fark ettim.

Milletvekillerinin faaliyetlerine baktığımızda Sakarya'nın ihmal edildiğini hepimiz çok iyi görüyoruz. 24 Haziran seçimleri öncesinde sayısız vaatleri sıralayanları ise görebilene aşk olsun.

 

Özellikle Ankara'da görev alan milletvekillerimizin şehre vakit ayıramadığı gibi bir gerçek var. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül mesela. Bu isimleri, 'Ne yaptı' diye eleştirmeye kalksanız Ankara gündeminden dem vurulur. Peki, Sakarya ihmal edilecekse biz onların Ankara'da aldıkları makamlara neden seviniyoruz?

 

AK Parti'nin eski genel başkan yardımcılarına ne demeli? Ayhan Sefer Üstün ve Şaban Dişli, ya da Bakan Yardımcılığı yapan Hasan Ali Çelik.  Sakarya lobisi yok, şehrin sorunlarına karşı acil çözüm yok, iş bitirmek yok. Bize Sakarya'nın menfaatlerini koruyacak, sağlık ve eğitim gibi acil konularda elini taşın altına koyacak vekiller lazım. Kötü bir şey istemiyoruz.

 

Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı Ayşenur İslam'ı unutmayan bir şehir var. Her konuda mücadele etti.  Ve en önemlisi rahmetli Cevat Ayhan. Sakarya'nın efsanesi ismi. Bugün hayırla ve dualarla anılıyor. Unutmuşum, bu iki isim hatırlatıldı. Acaba neden?

 

Bir önceki yazımda hangi vekil ne yapıyor diye bir analizim olmuştu. Yerel seçimler var, vekiller neden diyen olabilir. Benimkisi sadece bir hatırlatma. O vekiller sokağa inecek oy isteyecek.  Bu arada bugünde o vekillerin gelecekleri konusunda bazı tahminlerim var.

 

AK Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz: Partisinin seçim işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Yavuz, uzun yıllardır partisinin genel seçim politikalarında söz sahibi. Büyük emekleri var. Sakarya için değil ama, parti içi çalışmalarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çok yakın bir isim. Bir dönem daha vekil listesinde yer alır. Sonrasını bilmem ama gelecekte Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusunda AK Parti için en iyi isimlerden biri.

 

AK Parti Milletvekili Recep Uncuoğlu: Beni en çok şaşırtan isimlerden biri. Şehre karşı bu kadar ilgisiz olması, eski il başkanı olması nedeniyle garipseniyor.Partisinin MKYK'sında yer aldı bir dönem. Bundan sonrası için onun adına bir tahmin yapabilmem çok zor. Çünkü bizim Sakarya'nın Uncuoğlu'nun referans alarak yorumlayabileceği verisi yok. Uncuoğlu ne yapıyor, ne ediyor kimse bilmiyor.Bende bu konuda tahmin bile yapamıyorum.

 

AK Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek: Eski Bakan Yardımcılığı tecrübesiyle,  bugün Ankara'da iyi bir dönem geçirebilir. Milletvekili olarak bürokraside zorluk yaşamayan bir isim. Atabek adı Sakarya siyasetinden kolay kolay silinmez. Uzun yıllar AK Parti'nin her kademesinde görev alır. En az 2 dönem daha vekil adayı olur gibi görünüyor. Parti içi böyle. Sakarya'ya ne kazandırır? Bu sorunun cevabını galiba zamanla göreceğiz.

 

AK Parti Milletvekili Kenan Sofuoğlu: Ünlü bir kişi olmasının verdiği zorluğu yaşıyor. Ne yapsa olay, ne yapsa haber oluyor. Kenan Sofuoğlu bu yüzden çok zorlanıyor. Motosikletçiler için hazırladığı bir projesi hayata geçti. Sakaryaspor için uğraşıyor. Sofuoğlu bana göre gelecekte Gençlik ve Spor Bakanı olabilir. Abartmıyorum, Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine yenilediğinde listede yer alacak ilk isim Sofuoğlu olacak gibi geliyor.

 

CHP Milletvekili Engin Özkoç:  Partisinin Grup Başkanvekilliği görevini yürütüyor. Özkoç'un kendi partisinin tabanında sevilmeyen, istenmeyen bir adam olması dikkatimi çekiyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun en yakın çalışma ekibi olan Özkoç, Genel Başkanlık makamında bir değişim olmadığı sürece görevlerine devam edecek gibi görünüyor. Özkoç'un birkaç dönem daha vekil adaylığı listesinde 1'nci sırada olması beni şaşırtmaz. Ancak kendisi istediğinde bırakabilir. Bu da biraz zor görünüyor.

 

MHP Milletvekili Levent Bülbül: Partisinin Grup Başkanvekili olan Bülbül, sert ve ulusal söylemlerle gündemde yer alıyor. Sakarya siyasetinin ülkeye kazandırdığı ender isimlerden biri olan Bülbül, genç yaşına rağmen MHP'de önemli bir konuma geldi. Hitabeti ve olaylara karşı bakış açısıyla karşısındaki kitleleri etkileyebilen Bülbül, bu yönüyle MHP Milletvekilleri arasında bile özel bir yere sahip. Bülbül bu özellikleriyle MHP'de Genel Başkanlık yapabilecek vasıfları fazlasıyla taşıyor. Sakarya'da MHP'liler bunu sık sık konuşurken, ülke siyasetinde de Bülbül adı Devlet Bahçeli sonrası için geçiyor. Bana göre olur, çokta güzel olur. Sakarya da bunu bekliyor.

 

İyi Parti Milletvekili Ümit Dikbayır: İyi Parti'nin artık Sakarya'da bir vekili var. Bu uzun yıllar devam eder gibi geliyor bana. Bu yüzden ilk 1 ve 2'nci sıra için hep çekişme olacak.  İyi Parti'de Dikbayır, Genel Başkan Meral Akşener'e çok yakın hatta akraba. Genel Başkan Yardımcılığı ya da Grup Başkanvekilliği görevi alabilir. Ancak birkaç genel seçimde daha İyi Parti listesinin birinci sırasında Dikbayır hep olacak.


Medyabar.com bugun 324319 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 6166 kere okundu
YORUMLAR 23 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
selma guzer
13.02.2019 14:05
Levent Bülbül,adam gibi adam O'na herşey yakışır O yürüyecek,milyonlar yürüyecek arkasından Seni çekemeyenlere inat,seninleyiz sonuna kadar
sakaryam54
13.02.2019 10:41
Sn Sofuoglu sadece Cumhurbaşkanımıza yakın olduğu için listeye girdi, şu dk ya kadar bir gr hizmeti de yoktur. Olacagini da zannetmiyorum. Kendisine Sakaryamızda ciddi tepkiler mevcut iken sizlerin kendisi bakanlık pozisyonunda görmek istemesi düşündürücüdür.
AH SİYASET AH
13.02.2019 09:53
TAHMİNLER GERCEGE YAKIN FAKAT UZUN DUSUNURKEN UNUTTUGUNUZ BİR SEY VAR MİLLETVEKİLLİĞİ SIRALAMALARINDA AKP DEBİR KAC DONEM DAHA SANS TANIMISSINIZ BİR MİLLETVEKİLİ SECİMİ DAHA GORUR EN FAZLA AKP TURKİYE SİYASET SAHNESİNDE İKİNCİ ANAP VAKASI OLARAK TARİHTE YERİNİ ALIR . SAKARYA İÇİN NE YAPTIKLARINA BAGLI ESKİDEN ANKARADA BİR SAKARYALILAR VAKFI VARDI SAKARYALI SİYASETCİLER BUROKRATLAR SENDİKA BASKANLARI STK BASKANLARI İŞADAMLARI BİR ARAYA GELİRDİ BİR SAKARYALILIK RUHU VARDI 10 YILDIR ODA YOK DUNYADA GUCLU BİR TURK LOBİSİ OLMADIGI GİBİ ANKARADADA BİR SAKARYA LOBİSİ YOK BUDA ANKARADA ABİ ROLUNDEKİ ERGUN ATALAYA DUSER HEM SAYGINLIGI HEM YASI HEMDE KARİYER OLARAK BU İŞİ HAYATA GECİRMELİ VEKİLLERİMİZDEN HAYIR YOK BU SEKİLDE OLSUN EN AZINDAN
Ülkücü
13.02.2019 02:44
Levent Bülbül olsa olsa Milliyetçi Abhaza Partisi genel başkanı olur zaten teşkilatı iki abhaza kardeş yönetiyorlar burda yaptıkları pazarlıklar mikro milliyetçilik siyaseti onlara yeter .
orjinal adapazarlı
13.02.2019 09:56

arkadaş komiksin, dikkat ediyorum her seferde hemen böyle hedef şaşırtma yapıyorsunuz, memleketin kaymağını yiyenler belli yazma bile yazmıyorum herkes tık tiye anlar. ayrıca bu Abaza kardeşlerimizin bu güne kadar bir yolsuzluğu, arsızlığı vatana millete hainliği mi olmuş. Asıl ırkçılık mikromilliyetçilik siz yapıyorsunuz, yapmayın aynı gemideyiz kardeş kardeş yaşıyoruz

semih sakarya
13.02.2019 01:57
H.İbrahim....Uncuoğlu hafta içi Ankarada,hafta sonu sakaryada..Çok merak ediyor isen,telefon numarasını vereyim,hangi günler nerede olduğunu bizzat kendisine sor..?
H.ibrahim
13.02.2019 18:19

Ne iş yapıyormuş bu uncuoğlu madem yakınsın anlat belki bilmediğimiz şeyleri öğreniriz

H.ibrahim
12.02.2019 23:38
Metin bey, Sizden bu yazılarınıza devam etmenizi rica ediyorum seçimler bitse dahi Farkediyoruz ki bu yorumlarımız okunuyor ve ulaşıyor gereken yere.. Eksikleriyle beraber doğru yorumlamışsınız şahsen benim itirazım parti ayırmaksızın seçildiği yere faydası olmayana misal bi önceki yazınızda yazdığım gibi uncuoğluna bu şahıs ne yapıyor Ankara'da değil burda değil nerde, misal atabek denen şahsa madem bürokrasiyi iyi biliyor neden şehrin sorunlarından uzak geçtim şehri neden o bürokraside zikretmiyor hele o 1. Vekil partisinden başka neden hiç birşey ile ilgilenmiyor MHP ye Başkan olabilecek kapasitede vekil neden şehirden uzak CHP de iyi makamda olmasına rağmen neden şehirde iyi hizmetle o makamda değil
Tarık yüksel
12.02.2019 23:38
Son 13 ay için'de 850 esnafımız kepenk kapatmış fuhuş uyuşturucu cinayet hırsızlık % 150 artmış zengin çok zengin fakir çok fakir orta gelir diye birşey kalmamış bunlar hââla koltuk derdin'de
Yorgun yıllar
12.02.2019 22:23
Şimdi öncelikle MHP Lideri Sn DR Devlet bahçeli...Sn levent bülbül siz kesinlikle o makamı hak etmediniz emin olunki çoğu sakaryalilarin hakkı helal değil size nasilki sakaryayi neye karşı sattınız er yada geç hesabını vereceksiniz ...gelelim AKP vekillerine siz bugüne kadar sakarya için neler yaptınız bu kelimem bütün sakarya vekilleri için geçerlidir ...Evet MHP SAKARYA millet vekili Sn bülbül dün karşınızda olan ve küfürler eden bir partililerle ne olduda sakaryayi neye karşılık peşkeş çektiniz bugün kolkola siniz hele bir sahnelere ininde bor cevabınız olsun bu sakarya halkına..tabi yüzünüz varsa ????
kertenkele
12.02.2019 21:57
DEVLET BAHÇELİ ALLAH ÖMÜR VERSİN ,VEFAT EDER TEKRAR DİRİLİR,BİR 70 YIL DAHA GENEL BAŞKANLIĞI KOLTUĞUNU BIRAKMAZ..KİMSE HEVESLENMESİN.:))..SN.BÜLBÜL GENEL BAŞKANLIĞA YAKIŞIR FAKAT PARTİ İÇİNDE ''AĞABEYLER'' İTİRAZ EDERLER..:
kertenkele
12.02.2019 21:52
SOFUOĞLU BAKAN OLUR,SOFUOĞLU'NU TAKAN OLMAZ....SOFUOĞLU DAHA M.VEKİLLİĞİ SIFATINI TAŞIMAYI BECEREMEYEN BİR KİŞİ...ÇARK CADDESİNDEKİ ''EMİRERLERİ'' İLE OLAN ORTAMI GİBİ SANIYOR,GAZİ MECLİSİ....BAKANLIK SOFUOĞLU'NA KALDI İSE,DEVLET'İN DİBİ ÇIKMIŞ,AK PARTİ'NİN KAPISINA KİLİT VURULMUŞ DEMEKTİR..METİN IŞIKER...SİZ BU YAZI DİZİSİNİ SOFUOĞLU'NU ÖVEMK İÇİN Mİ YAZDINIZ?..ANLAŞILIR GİBİ DEĞİL..DİĞER VEKİLLER DONANIMSI,ETKİSİZ,BOŞ..SADECE SOFUOĞLU ,BAKAN OLMAK İÇİN GEREKEN SIFATLARA HAİZ...?..KIRDIĞI POTLAR SAYISIZ İKEN,VEKİLLİĞİ TARTIŞILIR İKEN BİR DE BAKAN OLMASI ÇOK ZOR..TABİİ SOFUOĞLU'NU VEKİL YAPAN ZİHNİYET MAZALLAH BAKAN DA YAPAR..ZATEN PARTİDE 250 KÜSÜR VEKİL 1 KİŞİ'NİN AĞIZINA BAKIYOR..1 KİŞİ NE DERSE O OLUYOR..SOFUOĞLU BAKAN OLURSA ÇOK YAZIK
R.B.
12.02.2019 21:48
Levent Başkan performansı ve donanımıyla Sakaryadaki tüm vekilleri cebinden çıkarır.Genel Başkanlığada yakışır doldurur koltuğu.
Adigé
12.02.2019 21:30
Levent ile milliyetçi hareket harekete geçecek
vatandaş
12.02.2019 21:29
Hareketin Lideri Levent BÜLBÜL
Kurmay
12.02.2019 21:01
Levent , birilerinin sırtında yükselir ancak düşüşü de çok sert olur. Zira vefa yoksa yükselişin sonu kötü olur...
Ali Yüksel
12.02.2019 20:52
Zihni ağabeyi hazırlamıştır yerini.Sakarya'da elinden tuttu gezdirdi her yeri ve herşeyi öğretti.M.H.P. yerine de M.A.P olur artık.Anlayan anladı.
Salman Rüstü
12.02.2019 20:15
Sofuoglu bakan olur mu bilemem ama Bülbül hergun Tvlerde popularitesi yüksek olabilme ihtimali var gerçi bahçeli varken zor
Kesinhüküm
12.02.2019 19:56
Dayı sen ne içiyorsun dur hele yedikleri ankara arıtmasına varsın levent bülbül genel başkan adayımı güldürmeyin bizi önce şehrinde partisine sahip çıksın Akyazı için bastırdığı kadar hendek üzerinde baskı yapsa bugün sadece taraklı bize kalmazdı ama olurmu Manevi abisi zihni beyin halası oğlu na bizim Turgutu feda etti artık hendeğe bile gidemiyor
Necip
12.02.2019 19:54
Akp?li vekillerin hiçbiri sonraki dönemde ne vekillik ve ne de belediye başkanlığı v.s. görev alamayacaklar diye düşünüyorum. Halkımız bu kişiler sayesinde uzun zamandır proje, şehre değer katan hizmete hasret kaldı. Bu zatların artık halkımız nezdinde bir değeri kaldığını düşünmüyorum.
MHP'li
12.02.2019 19:16
Levent BÜLBÜL Sakarya MHP nin medarı iftaharidir ona herşey yakışır saygilar
EMRE
12.02.2019 18:19
SAKARYADAN EMİNLER EN KOLAY ALABİLECEKLERİ SEÇİM OLACAK .... NİYE GEZSİNLER Kİ...
Umut
12.02.2019 17:27
Sakarya ya Enver toçoğlu Ali dünya gibi siyasetçiler lazım
Online Ziyaretçiler