Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Bu şehrin düzeni, kuralı yok

20.02.2019 02:12

Adapazarı-Serdivan ve Erenler hattında şehir trafiğine bir bakın, kentin girişinden çıkışına, içinden dışına her tarafında kaos var. Şehrin girişlerinde yaşanan düzensizlik bir şekilde çözülüyor, ancak şehir içi tam bir felaket! Merkezin bir düzeni ve anayasası olmaması nedeniyle yaşanan karmaşa da her geçen gün büyüyor. Özellikle yanlış parklanmalar nedeniyle yaşanan sıkıntılar trafiği felç ederken, nedense şehirde bu durum yeteri kadar denetlenmiyor.

 

Kent merkezinin ana caddeleri ve ara sokaklarında yaşanan trafik kaosu kendi haline bırakılmış gibi görünüyor. 2018 yılının son aylarında neredeyse her araç sürücüsüne cep telefonuyla konuşmak ve emniyet kemeri kullanmamak gibi suçlardan cezai işlem uygulandı. Sürücüler tebligatlarla şok oldu. Peki, Çark Caddesinde ortasında durup yolcu alan minibüs şoförünü gören yok mu?

 

Aynı hatta yüzlerce dolmuş, minibüs ve otobüs şoförünün, günde bir kere bu hatayı yaptığını düşünün sadece! Yaya kaldırımlarına park edilen araçlar, engelli yollarının kapatılması, çift sıra parklar, trafik ışıklarına park edilen araçlar ve niceleri. Trafikte zaten tahammül ve saygı diye bir şey yok. Kurallara da uyan olmadığı için hayatı zorlaştırıyoruz.

 

Şehirde trafik akışının hızlandırılması adına dönel kavşak sistemlerine geçiş yapıldı. Yıllar oldu, halen dönel kavşak kullanmayı öğrenemedik. Dönel kavşağın olduğu her yerde uzun uzun araç kuyrukları var. Şehir merkezinde hata asla af edilmemeli ve cezai işlemlerden taviz verilmemelidir. Dolmuş ve otobüs şoförleri başta olmak üzere sürücüler kurallara uyulması konusunda sık sık uyarılmalıdır.

 

İşin uzmanı değilim ama bir hata var ve bu işe çözüm bulunmalıdır. Alternatif yollar, alt ve üst geçitler yapamıyoruz ki; yapamadık! Vatandaşta kurallara uymuyor! Peki ya ne olacak? Şehir içi ulaşımda yapılan düzenlemelerin samimiyetle bir kez daha gözden geçirilmesi, işin uzmanlarına gerçeklik ve doğruluk üzerinden hak verilmelidir. Bkz. Yazlık Kavşağı.

 

**

 

Tahsin Çuhadar kimdir?

 

Yeni Sebze ve Meyve Hali Kompleksinin yapılmaya başlamasıyla adını duyduk. Kurulan şirketin başına geçti. Hal esnafları, istenen kira ve hava bedellerine karşı isyan etti, bayrak açtı. Davalar açıldı ve hukuki süreç devam ediyor. Tam bunlar gündemde yerini korurken bu kez pazarcılar isyan etmeye başladı.

Hal'e giriş ücretine isyan eden pazarcı esnafı, bu durumun yasal olmadığını anlatıyor. Biz mal alamazsak halciler iş yapamaz diyor. Bence sonuna kadar haklılar.

Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan'da durumu yargıya taşıyacaklarını söyledi. Özetle aylardır hal ile ilgili yaşananlara bakarsak; kira, hava parası ve giriş ücreti gibi konularda alıcıda-satıcıda itiraz ediyor.

İki tarafta yeni sisteme karşı hukuki yollara başvurdu. Bu işte bir tuhaflık var!

Malı satanda, alanda hal işletmesinin uygulamasına itiraz ediyor.

Bu kadar yüksek ses arasında alıcıyı da-satıcıyı da isyan ettiren, Hal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Çuhadar'ın kim olduğunu merak ettim.


Medyabar.com bugun 331475 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 5789 kere okundu
YORUMLAR 9 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
vatandaş
21.02.2019 09:19
birşey diyeçem ama neyse.
denetim54
20.02.2019 13:02
İki şeritli bir gidiş bir geliş ,Şeker Mah.Karaağdibi yollarında durak harici duran dolmuşlar yüzünden trafik kitleniyor.
E.S. Sakaryalı
20.02.2019 08:43
Bir dönem belediye meclis üyesi idi sanırım.
simsar
20.02.2019 08:30
kendi elimizle getiedik bize her şey mustahak ağlamayalım makarnaya devam.
Pazars
20.02.2019 08:01
Biraz zahmet edip araştırsak ve insanları töhmet altında bırakmasak nasıl olur? Turkiyenin hemen hemen tüm hallerinde sistem bu şekildedir. Uygulama yeni değil, eski halde de giris çıkışlar ücretleydi.
Millet
20.02.2019 06:54
Adam okadar para yatıracak 80milyona yakın sonra gelicekler herşey bedava olsun ona para vermeyelim kira vermeyelim, Alışveriş merkezi kursa o parayla daha çok para kazanırdı. Tahsin Çuhadar demek hayırsever işadamı bukadar esnafa yardımcı oldu anlaştı hala neyin tantanası bu.
Millet
20.02.2019 06:52
Adam okadar para yatıracak 80milyona yakın sonra gelicekler herşey bedava olsun ona para vermeyelim kira vermeyelim, Alışveriş merkezi kursa o parayla daha çok para kazanırdı. Tahsin Çuhadar demek hayırsever işadamı bukadar esnafa yardımcı oldu anlaştı hala neyin tantanası bu.
AHMET ASLAN
20.02.2019 05:53
MUZAFFER KABACANI TANIYORSUN DEMEK Kİ.... TAHSİN ÇUHADAR LA GİDİP TANIŞIRSAN ARADAKİ FARKI GÖRÜRSÜN . YANLI YAZI YAZMA OBJEKTİF OL...YENİ HAL E GİT VE GÖR.....HALE ALIŞVERİŞE GİTMEYEN PAZARCILARI YAZMA...DOĞRULARI YAZ...
Ercüment
20.02.2019 03:45
Kim olacak. Baron. Ama olsun bu millet bunlara layık.
Online Ziyaretçiler