Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Zordur bu şehirde gazetecilik yapmak

26.02.2019 20:27

Gazetecilik mesleğine başladığım günden bu yana sayısız zorluklarla karşılaştım. İnanın bu basit kelimenin ne demek olduğunu da en iyi büyüklerim ve meslektaşlarım bilir.

 

Sokakta haber peşindeyken günde defalarca kez  hakarete maruz kalan arkadaşlarımız var mesela...Öyle ki tepkinin nerede geleceğini kestirmek, sayısal lotoyu tutturmak kadar zor.

 

İşimizi yani haber yaparken veya yaptıktan sonra tanıdığımız, tanımadığımız onlarca insanın bazen tepkisini çekiyor, tanımadığınız insanların 'Nefret' söylemlerine maruz kalıyoruz 

 

Tabi zamanla aldığımız  tepkiler artık iş akışımızın bir parçası oldu. Alıştım, alıştık.Cevap hakkını ahlaki bir değer olarak görüp, bazen yaptığımız yanlışlarda özür dilemesini de bildim.

 

Binlerce haber, onlarca köşe, binlerce kulis yazdım. Yıllarca manşet attım. Çevreye, doğaya, insana, emeğe ve şehrin zararına olan her şeye karşı durdum. 

 

Yaptığım her haberde kişilik haklarına saygı içinde, basın ahlakı çerçevesinde, hak-hukuk gözeterek ve en önemlisi empati kurarak cümleler kurmaya özen gösterdim.

 

Emir ve talimat almadan, hiç bir saygısızlığın altında kalmadan, yanlış yapılanı efendi bir şekilde iade edip hukuk önünde hakkımı aramışımdır. Tehdit ve hakaret olduğunda da buna kayıtsız kalmadım, kalmayacağım da...

 

İşim nedeniyle tarafıma yönelen hiçbir saygısızlığı unutacak kadar da geniş mideli olmadım, kin de beslemedim.İnsani hukuk ve ağabeylik kavramlarına sıkı sıkı bağlı kalan biriyimdir.

 

Ben kim olabilirim ama; şöyle diyeyim ki Metin Işıker,kendini güçlü zannedenlerden değil her zaman haklıdan, adamlık ve edepten yana olmaya devam edecektir.

 

'Sen kimsin ya?, gel bakalım, git bakalım, cevap ver bakalım, OTUR! bakalım' diyenlere boğun eğip, yenilseydim çoktan bu işi bırakır sanayi de işimin başında olurdum.

 

Bu yazı nerden çıktı derseniz; içimden yazmak geldi, deyip geçelim.

 

**

 

Babaoğlu takip ediliyor 

BBP Hendek Belediye Başkan adayı Turgut Babaoğlu, taraflı tarafsız herkes tarafından çok seviliyor. Söyledikleri ve yaptıklarıyla tüm dikkatleri üzerine çekiyor. İnanılmaz bir performansla çalışıyor. Seçimi kim kazanır bilemem. Ancak 1 Nisan'da başkanlık koltuğuna oturursa şaşırmam.

 

Dikkatimi çeken bir şey daha var. Babaoğlu ne söylerse, ne yaparsa Hendek'te tüm rakipleri tarafından takip ediliyor.

 

Babaoğlu ne yapsa rakipleri onun yaptıklarını yapıyor, gezdiği yerlere gidiyor, sözlerini kullanıyor. Babaoğlu bu yönüyle Hendekli siyasilere ders veriyor. Ne alaka diyenler olabilir, açın sosyal medyayı ya da haberleri; ne demek istediğimi anlarsınız.

 

**

 

Çok ama çok acil! 

Geçen hafta yazımda şehir içi ulaşımda yaşanan sorunların trafikte nasıl kaoslar yaşattığını anlatmaya çalıştım. Bu yazımda bazı eksiklikler olduğunu fark ettim.

 

Yazımı yazarken, siyasilerin şehir trafiği adına daha radikal çözümler üretmesi gerektiğine vurgu yaptım. Şehirde büyük bir trafik krizi var ve bu işin sorumlusu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezidir.

 

Umarım seçim sonrası göreve gelen yeni başkan, dönel kavşaklar, alt ve üst geçitler başta olmak üzere trafikte radikal çözümler üretecek adımlar atar. Sakarya trafiğinde araç sayısı artıyor ancak alternatif projeler üretilmiyor. Araç sayısı çok demekle bu iş öyle yabana atılacak bir konu değildir.

 

Canıyla, kanıyla, mesai gözetmeksizin vatanın bütünlüğü ve milletimizin huzuru adına mücadele eden polisimiz ve askerimiz sabah akşam her köşe başında denetim yapsa bu iş yine çözülmez. Onlar zaten yoğun mesai harcayarak trafik denetimi yapıyorlar. Ancak yapısal sorunlar şehri kilitliyor.

 

Vatandaşın bilinçsizliği ve kurallara uymaması bir yana, siyasi iradeden bu şehrin trafiğini rahatlatacak yatırımlar bekleniyor. Ben bu konuyu sürekli işlemeye devam edeceğim. Sevgili başkan adaylarına duyurulur.

 

**

 

Favori listemde ilk 4

*Yeni Sebze ve Meyve Hali Kompleksi: Nisan ayında kira tespit davasının duruşması var. Ardından yeni açılan hal giriş ücretleriyle ilgili dava var. Bu iki davanın yakın takipçisiyim.

 

*MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül: Seçim sonrası kent sorunlarının çözümü adına çok işlerin üstesinden geleceğine inanıyorum. İhtiyacı olan tek şey zaman.

 

*Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar: Yeniden seçilmesi halinde önümüzdeki dönem Serdivan için çok farklı olacak. Bunu çok net görüyoruz.

 

*AK Parti Adapazarı Belediye Başkan adayı Mutlu Işıksu: Tam bir görev adamı olduğunu kanıtladı. Adapazarı için gecesini gündüzüne katacağından şüphem yok.


Medyabar.com bugun 330807 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 1955 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Figen
26.02.2019 22:30
Online Ziyaretçiler