Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Mehmet İspiroğlu'nun tarzı ve Karasu!

05.03.2019 23:06

Yıllardır bir şekilde gündem olan, gündemde kalmayı başaran Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, AK Parti'den aday gösterilmeyince bu seçim döneminin de en çok konuşulan ismi oldu.

 

BBP'den aday olan ve isim vermeden AK Partili milletvekillerini hedef alan İspiroğlu'nun son 10 yılını anlattığı bir görüntü izledim.

 

Özetle MHP'den başkan olduğu dönemde AK Parti'nin kendisine hizmet yaptırmadığını, AK Parti'den belediye başkan olduğu dönemde  de parti içinde bulunan isimlerden kendisine engeller konulduğunu iddia ediyor.

 

İspiroğlu aslında ben son 10 yılda hiçbir şey yapmadım diyor ve bu durumu da belediye başkanı seçildiği partilere bağlıyor. 

 

46 milyon liralık ihale başta olmak üzere hakkında soruşturma izni bulunan ve yargılama süreci devam eden İspiroğlu bu kez de, 'Eğer seçilemezsem, beni seçimden sonra tutuklatacaklar' diyormuş.

 

Kahvehanede ve mahallelerde bunu anlattığı iddia ediliyor.  Bu sözü duyunca yok artık demekten kendimi alamadım ve İspiroğlu'na bir hatırlatma yapmak istedim.

 

Burası Türkiye Cumhuriyeti... Eğer İspiroğlu, suçlu bulunursa Türk Yargısı zaten gereğini yapar. Bence İspiroğlu bu seçim döneminde kendine, mağduriyet söylemi üretmiş.

 

Tutar mı? Bu seçim günü göreceğiz

 

Ancak İspiroğlu'nun bu agresif ve suçlayıcı davranışları ona hep eksi yazıyor. 

 

Cumhur İttifakının AK Parti Karasu Belediye Başkan adayı İshak Sarı, tertemiz bir isim. Abidik gubidik hiç bir işi olmamış.

 

İshak Sarı hukukçu olması nedeniyle mesleği üzerinden eleştiriliyor. Sarı bir avukat.

 

Anayasaya ve hukuka inanarak adaleti tesis etmek adına mücadele etmiş hep. Hukuk kurallarını uyguladı diye eleştirilecekse bence İshak Sarı hiç aldırış etmesin.

 

Karasu'da yarış ne olur bilmem ama Mehmet İspiroğlu rüzgarı eskide kaldı gibi. 

 

***

 

Bu şehre bir ağabey gerek

 

Aday adaylığıydı, ittifaklardı, meclis üyeleriydi derken bir yerel seçim daha geldi çattı. Ay sonunda sandığa gidiyoruz. Sakaryalı Büyükşehir Belediyesi ve 16 ilçe belediye başkanı, meclis üyeleri ve muhtarlar içintercihini yapacak.

 

 Seçimlere kısa bir süre kalmasına rağmen diğer yandan, Sakarya'da ne doğru düzgün bir proje, ne içi dolu bir çalışma görebildik.  Sakarya'yı yönetmeye talip olanların, kullandığı süslü cümleler dışında kent için ne yapacaklarını ısrarla anlatmamalarına şahit oluyoruz. İttifak modelinden midir nedir bilmem, şehirde o beklenen seçim havası da bir türlü oluşamadı.

 

Seçim havası derken bayrak asma, bangır bangır araç dolaştırılmasını kast etmiyorum. O işler eskide kaldı ama adayların vatandaşa yansıtamadığı bir şeyler var. Tabi tüm bunlara rağmen en iyisini seçmen bilir ve eğrisi doğrusu sandıkta ortaya çıkacaktır. Proje olmaması, seçim havası yaratılamaması gibi etkenlerin gölgesinde, bende bu şehrin sorunları ne olacak diye düşünüyorum. Kentin sorunları için kim ne yapacak, kim kime gidecek, ne olacak?

 

Örneğin Sakarya'nın ortaya çıkan veya çözüm bekleyen sorununa, ilgisi olsun olmasın sahip çıkan kim var? Maalesef son yıllarda, şehirde ortaya çıkan bir sorunu benimseyerek potaya giren bir siyasetçi olmadı. Elbette milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve bürokratlarımız üzerine düşenleri yerine getiriyordur. Ben bugüne baktığım zaman bir isim dışında karamsar kalıyorum.

 

Bırakın Sakarya'da bir şey yapmayı, artık hak kaybına uğrayacak konular önümüze gelmesin yeter diyoruz. Şöyle bir düşünün; Adapazarı Garı'nda açılan kermes rezaletine esnaf isyan ederken, şehirden çıt çıkmadı.  Örneklesem yüzlerce konu bulurum. Sakarya'nın dağını, taşını, suyunu, havasını, insanını, esnafını, öğrencisini, çiftçisini, memurunu, seyyarını, dilencisini, kedisini, köpeğini artı bir çaba ile koruyacak birine ihtiyacımız var.

 

Ben bu şehrin bir ağabeye ihtiyacı olduğunu düşünenlerdenim. Gördüğü yanlışa gönlü razı olmayacak ve mücadele edecek. Kent kimliği hafızası üzerinde şöyle bir tarama yaptığım zaman en uygun isim şüphesiz Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar... AK Parti eski il başkanlığı görevinde bulunmuş ve Serdivan'ın son 10 yılına mühür vurmuş. Siyasi görüşünü bir tarafa bırakanların, gelişen ve büyüyen bir Serdivan görüşünde birleştiğine şahit oluyorum.

 

Serdivan'da planlı bir büyüme var. Ve bugün ne ararsanız Serdivan'da ve herkes Serdivan'da ikamet etmek istiyor. Ticaret ve sosyal hayatın merkezi konuma gelen Serdivan'da yaşanan gelişimi görmemek, inkar etmek için kör olmak gerekir. Sakarya'nın diğer illere oranla beklentilerin gerisinde kaldığını herkes kabul ederken, bugün kent genelinde hangi ilçe için hangi yorumu yapabiliyoruz ki...!

 

Siyasi tecrübesi ve kent kimliği hafızası nedeniyle bu şehrin en tecrübeli ismi Yusuf Alemdar'dır. Seçim dönemindeyiz, şimdi çok eleştiren olabilir. Siyasi görüşün bir tarafa bırakılarak şehrini seven insanların bu görüşüme hak vereceğini biliyorum. Alemdar'ın bilgi, birikim ve tecrübesi bu şehre ağabeylik yapabilecek düzeydedir.Alemdar'ın lobisini de bu işe katarsak bence bu şehrin ağabeyi Yusuf Alemdar'dır.

 

 

 


Medyabar.com bugun 59403 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 1329 kere okundu
YORUMLAR 4 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
SAVAŞ ELÖPER
12.03.2019 00:10
malesef durum böyle.:(
ucuz yazı sipariş
08.03.2019 16:02
siparişle anca bu gadar olurdu yane.
vatansever
06.03.2019 07:20
Beyefendi! Mışlarla muşlarla, sizin söyleminizle ?abidik gubudik? bir yazı yazmışsınız ne yazık ki. Buyurun iddialarınızın dayanağı varsa çıkıp açıklayın. Bir ?gazeteciye? de bu yakışır zaten değil mi? Karasuda olmadan Karasu siyasetiyle ilgili bu tarz söylemlerde bulunmanız doğru değildir. Dilerseniz bir gün Mehmet İspiroğlu?nun çalışmalarını izlemek koşuluyla gelebilirsiniz. Oradan sonra da İshak Sarı?nın çalışmalarını izlersiniz. Hukuk bizim baş tacımızdır. Lakin İshak Sarı hukukçu olduğu için değil, icra avukatı olduğu için sevilmiyor. Evet icra bir kamu görevidir. Anayasa ve kanunlar çercevesinde yaptığı iş de normaldir. Ama eğer belediye başkanı olacaksanız siz 35 tl için icraya verdiğiniz köylüden, AKP?liden nasıl oy isteyeceksiniz?
zemane
10.03.2019 18:37

ne yapacaktı icraydan alacağı olanın hakkı yokmuydu alırken güzel ödemeye yok savunduğun hikaye ne allah aşkına hizmet yapamaz de elinden bir şey gelmez de ama icra avukatı icraya düşüyorsa bir kişi ölüm hastalık hariç ödemiyor kardeşim yesin mi tabiki devlet alacak alacaklının parasını. ha isak savunduğum yada oy attacağımdan değil ispirin ne hizmeti oldu allah aşkına sen yaz sana burdan 10 yılda ne yaptı mesire alanı ve longoz kenarlarını paralı yapmaktan başka bir hizmet söyle sene 1 tane

Online Ziyaretçiler