Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Beklentilere Cevap Alamadık

20.03.2019 10:34

    Demokrasi Meydanı (Kent Meydanı) sanırım henüz bitmedi, bir kısmına ait düzenleme Cumhurbaşkanı, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yetiştirilmek üzere açılmış.
 Cumartesi günü büyük coşkuyla karşıladık Ada Treni'nin merkez gar binasına gelişini; 1970' li yılların Türk filmlerini hatırlatır manzaralara tanıklık ettik. Herkes oradaydı, tören düzenlenmiş şenlik havası vardı.
 Şenliğe kıymetli Zeki Aydıntepe (Ağabey) ile tanıklık ettik, birbirimize sataşmaktan da geri durmadık.
 1899 yılından beri var olan 120 yıla yakındır hizmet veren Adapazarı Ekspresi AKP iktidarı tarafından devre dışı bırakıldı. 7 yılı aşkın süredir AKP'nin egemenleri hariç şehrin tüm dinamikleri Ada trenini merkez gara getirmek için her eyleme müracaat ettiler.
 SASTOP on binlerce imza topladı, yerel basın şehrin gündeminden hiçbir dönem düşürmedi, CHP il örgütü çark caddesinde imza standı oluşturdu.
 En son ise CHP İl Kadın Kolları 18 haftaya varan Cumartesi eylemlerini sürdürdü, yağmur çamur demeden, soğuk hava koşullarında yılmadan eylemlerini sürdürdüler. Sonuç; 9 Mart 2019 tarihi itibariyle Ada Treni ilk seferini yapmış oldu.
 Hiç kuşku yok ki iktidar marifetiyle gerçekleşti ancak unutulmamalı "Eşeği kaybettirip, buldurmak" eylemi de iktidar eliyle oldu.
 Kazanılan bir şey yok onun için şölene gerekte yoktu. 1899 yılında elde ettiğimiz değerle buluşmamızdır.
 Şölenin ardından Zeki Aydıntepe (Ağabey) ile Demokrasi meydanına geçtik.
 Malum mitinge hazırlanıyor, yetiştirilmeye çalışıyordu.
 İlk görünce şaşkınlığımı gizleyemedim, eskisinden farkı yoktu, her taraf yine betondan ibaretti.
 Birkaç büyük saksı ve oturma düzeninden ibaretti, bu haline itiraz ettim, "Olmamış" dedikçe Zeki ağabey her zamanki gibi savunmaya geçti. Yeşilden uzak olduğunu ben söyledikçe, Zeki ağabey Kent Parkı işaret ediyordu.
 Estetikten yoksun meydanın açılışını yapmak AKP Genel Başkanına düşmüş oldu.
 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Demokrasi Meydanı'ndan seslenmişti; o günden hafızalarda kalan.
 Karasu limanı ve çevre illerle ulaşımı sağlayacak yol çalışmaları,
 Karasu - Adapazarı demir yolu hattının 2021 yılında tamamlanması.
 Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra açıklanan ekonomik tedbirler gerekçesiyle bahsi geçen proje yatırımları durdurulmuştu.
   Çalışmaların tekrar başlatılacağını, 
 Bin yataklı devlet hastane yatırımının başlatılacağı,
 Kadın Doğum ve Çocuk Hastane inşaatının devam edeceği,
 Tank-Palet fabrikasının özelleştirmesinin durdurulacağı bilgisini beklerken, modernizasyonun yapılarak 25 yıllığına Katar-BMC işbirliğine devredileceği; bilgisini paylaştı.
 AKP Genel Başkanı yerel seçimlerin "Beka" sorunu olduğu vurgusunu demokrasi meydanında da işledi.
 Sakarya için yeni bir söz söylenir mi diye beklenti vardı ancak yeni bir söz yok.
 Gözlerden kaçmayan ise Demokrasi Meydanı geçmiş miting alan genişliğine sahip değildi, alan daraltılmıştı ve yine geçmiş mitinglere oranla coşku çok gerideydi. 
 Bir ayrıntı var ki sanırım izleyenler tarafından da göz ardı edildi, 10 yıldır Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yapan Zeki Toçoğlu'ndan söz edilmedi; tüm adaylar platforma davet edilirken davet edilmedi.
 Özetle AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Sakarya adına beklentilere cevap vermedi, sandığa nasıl yansıyacak bekleyip göreceğiz.

Ergün ÖZKAN
   [email protected]  

 


Medyabar.com bugun 13794 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 3385 kere okundu
YORUMLAR 5 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Mustafa
20.03.2019 17:00
Sürekli asfalt, yama, hafriyat, toz, toprak, çamur. Yahu arkadaş ovaya kurlmuş bir şehirde ilçeler arası raylı ulaşım neden yapılamıyor. Neden mazotun çok pahalı olduğu bu ülkede hep otobüse veya dolmuşa mahkum yaşıyoruz?
Abdullah
20.03.2019 15:45
Ergün ağabey ağzına yüreğine kalemine sağlık insanların içinden geçeni yazmışsın tebrik ediyorum
Gokhan
20.03.2019 14:51
Yıllardır aynı cümleler. Karasu Adapazarı demiryolu, doğum evi, 1000 yataklı hastane. Kac yıldır ayni sözler. Vizyon dediğin treni yeraltına alırsın adapazarı görünüyor yenilersin Mithatpaşa Yarına kadar Bulvar oluşturursun ve tren yine de Merkezi gelir Böylece Trafik sorun da ortadan kalkar Ben bunları beklerdim 7 yıldır gelmeyen tren geri geldi Çok sevindik ama verilen sözler vaatler hiçbiri yapılmadı ne doğumevi bitti Ne 1000 yataklı hastane inşaatına başlandı ne de karasu demiryolu projesi bitti her şey aynı hep aynı sözler hep aynı vaatler Benim artık karnım tok teşekkür ediyorum şansımı başka partide deneyeceğim yani oyum başka partiye.
Kaan Ayhan
20.03.2019 13:23
Artik tüm türkiyeyi kutuplastirdigin yeter,ekonomi,enflasyon,faiz,issizlik rakamlari,imar barisi altinda topladiginiz paralar merhem olmadi,üstelik imar barisinda yikilmaya yüz tutmus binalarla baristik naralari atiyorsunuz,kürdistan kelimesi,habursinir kapisindaki karsilama,dolmabahce mutabakati,barzani karsilamasi,türk milliyetciligi ayaklar altina al,sonra beka vurgusu yap.Öcalanin hapishanedeki sartlari iyilestirilsin diye yillarca algi yaptin ya, biraz insan utanir ya. Eger bir beka sorunu varsa,senin varligin en büyük beka sorunu.asil sana oy atilirsa sunu bilinki, insanlarimizin koyun oldugunu iyice anlamis olacak sözde dünya lideri,istedigi ati oyanatabilecek. Menfaatlerin cakistigi yerde herkesi hain ilan ediyorsun.
coşkun
20.03.2019 12:23
dogru söze ne denir evet çok haklısınız.
Online Ziyaretçiler