Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Seçime doğru dikkat çeken o 3 ilçede neler oluyor?

27.03.2019 21:30

Geri sayım başladı ve nihayet Pazar günü sandığa gidiyoruz. Yerel seçimden ziyade ulusal politikaların etkili olduğu bir süreç yaşadık. Ve Sakarya'da hiç kaybetmeyen AK Parti'nin algısal olarak belediye kaybedeceğine ihtimal verilmiyor, en azından zihinler böyle diyor.

 

Bu seçimin enlerini, adaylar açısından tüm detaylarını saymak isterdim ama önemli gördüğüm bazı noktaları paylaşmak istedim. Büyükşehir adaylarına çok fazla yorumum yok mesela. Büyükşehir hakkında seçimden sonra sandık sonuçlarına göre konuşmak daha iyi olacaktır.

 

İlçe bazında bugüne bakarsak dikkatimi çeken Hendek, Karasu ve Serdivan'da her an yeni gelişmeler yaşanıyor. 

**

Serdivan: AK Parti'nin yeniden aday gösterdiği isim olan Yusuf Alemdar, açıkladığı projelerle vizyonunu ortaya koydu. Bence AK Parti adına Sakarya'da en heyecanlandıran projeler Serdivan'dan geldi.

 

Yusuf Alemdar'lı Serdivan ekibiyle birlikte yeni dönemde bir kez daha seçilirse çok büyük işler yapacak hatta Marmara'da dikkat çekecek.Sakarya'nın Nişantaşı'na dönen bir ilçede başkanlık yapan Alemdar, herkes tarafından çok seviliyor. Proje var, sevgi var, hizmette var.

 

CHP adayı Zafer Kazan'a bakarsak, CHP-İyi parti cephesinde yaşanan kutuplaşma sandığa nasıl yansıyacak göreceğiz. Bu çekişme nedeniyle mecliste sadece Cumhur İttifakı üyelerini görürsek kimse şaşırmasın.

 

Belediye Başkanlığını yazmıyorum. Alemdar yüzde 55-60 ile kapıyı açar. Seçim huzuru açısından da Serdivan örnek oldu bence. Dikkat çeken ise Alemdar'ın projeleri oldu.

            **

Hendek: Yakinen takip ettiğim bir ilçe. Her gün herkes Hendek ile ilgili yeni bir şey söylüyor.  İyi Parti adayı olan Ahmet Mercan'ın sergilediği konuşma dili-üslubu Hendek siyasetine yakışmazken, geride bıraktığımız seçim kampanyasının ana teması Turgut Babaoğlu oldu. Babaoğlu hiç ciddiye almadı. Genele baktığımızda yeni siyaseti bilmeyenlerin bel altı tarzı, Babaoğlu'na aksine prim yaptırdı.

 

Mesela artık söyleyecek bir şey bulamayan Mercan bir konuşmasında; "Seçim bitiyor bu adam mahalle mahalle düğün düğün geziyor. Yıllardır her yerde. Bu normal bir şey değil. Sağlıklı bir insanın yapacağı şey değil" diyor. Videosu var. Dileyene gönderebilirim. Bu görüntüleri yakınlarıma dinlettim. Sonra dedim ki Babaoğlu, Mercan'a teşekkür etmeli. Kahve kahve sokak Babaoğlu'nun halkın içinde olduğunu seçimden seçime meydana inenlerden olmadığını anlattı. 

 

Adaylık sürecine dönersek MHP'nin aday çıkarmama kararıyla, Hendeklinin 'Bizim Turgut' beklentisine cevap veren Turgut Babaoğlu, bitmek bilmeyen uzun saatler yaşadı.

 

Ahmet Mercan'ın İyi Parti adayı olarak açıklanmasının ardından,  BBP ile anlaşan Babaoğlu haksız ithamlara maruz kaldı. Mercan tarafından, BBP'ye gittikten Babaoğlu'na 'Gel adayımız ol' denmesi benim siyaseten hiç unutmayacağım konuların başında geliyor. Babaoğlu'na sözüm ona operasyon çekilmek istendi. Bu ucuzluğu kimsenin yemediğini gördük.

Babaoğlu gittiği her yerde projesini ve kendini anlattı.

 

Babaoğlu'na AK Partilisi, CHP'lisi, İyi Partilisi, Saadetlisi, Demokrat Partilisi herkes oy verecek. Ben çok net görüyorum. Adamı karalamak için ne diyeceklerini şaşırdılar.  Ali İnci Turgut Babaoğlu'nu destekliyor diyorlar. Bunu Ali İnci'ye soramayanlar, bu dedikoduyu yaydı. Peki o zaman Ali Kemal Sofu'nun seçim çalışmalarında görülen Ali İnci kim? 

 

Ayrıca Babaoğlu'nun kazanması halinde parti değiştireceği yalanı var bir de. CHP'liler AK Parti'ye, AK Partililer CHP'ye, İyi Partililer MHP'ye yani herkes bir yere gönderiyor Babaoğlu'nu. Babaoğlu'nun partisi BBP'dir ve sağdan sola şerit değiştirecek adam değildir.

 

Bu arada Ali Kemal Sofu'ya da bir Hendekli olarak seviyeli ve ilkeli siyaset tarzı nedeniyle teşekkür ediyorum.  Bir de merak ediyorum Babaoğlu-Sofu yarışından sonra Hendek'te 3'ncü kim olur?

 

**

 

Karasu: BBP'den aday olan Mehmet İspiroğlu'nun çok farklı bir tarzı var. İspiroğlu mitingler düzenliyor. Konuşmalarını izledim. Şaştım kaldım. Sesi titriyor, çok gergin ve sinirli. AK Parti adayı İshak Sarı'ya saldırıyor.

 

Mehmet İspiroğlu'nun seçim kampanyası İshak Sarı'ya tabiri caizse vurmak üzerine kurulmuş. Kötüledikçe kötülüyor, vurdukça vuruyor. Tamam rakibini eleştirecek ama başka? Başka bir şey yok.

 

İcraat anlatamayan İspiroğlu, hakkında ki sayısız iddiayı da es geçiyor. İşçiler maaş alamıyor, hizmet yok, sayısız dava açılmış. İspiroğlu'na göre kendisi masum, hiçbir suçu yok. Anlattıklarına göre kendinden başka herkes suçlu. Karasu siyaseti maalesef şehrin seçim huzuru açısından kötü listesinde birinci sırada yer alır.

 

İshak Sarı bir avukat. Her meslekte olduğu gibi onunda, işinin gereği üzdüğü insanlarda olabilir. Ancak bu adam bir hukukçu. Görevi anayasaya sadakat ve hukuku savunmak.  Hukuk siyasete alet edilmez. Ben siyaset yapıyorum deyip hukuk, malzeme edilemez.

 

Sarı'nın bu gerçeklerini ve geçmişte yaptıklarını gördükçe AK Parti'nin Karasu için nasıl doğru bir karar verdiğine kanaat getirdim. Hiçbir şaibesi yok. Tertemiz. İshak Sarı, MHP'nin de tam desteğiyle Karasu'da seçimi alacak gibi geliyor bana.Ben İshak Sarı'nın İspiroğlu gibi bahane değil hizmet üreteceğine inanıyorum.

 

Belki biraz iddialı olacak ama İshak Sarı ilçenin yerinde saymaması adına Karasu'nun son ve en büyük şansı.

 


Medyabar.com bugun 5000 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 9607 kere okundu
YORUMLAR 17 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
ceyhun
03.04.2019 16:36
Hendek ve pamukova kimin hangi vekilin yüzünden kaybedildi. nerede ise karapürçek de o nun yüzünden kaybedecekti.
Mehmet
03.04.2019 15:37
Seçim sonrası bir daha okudum. Yazarın bütün öngörüleri doğru çıkmış. Kendisini tanımam. Ama tebrik ediyorum. Bence bu yazı medyabar da haber olarak mansete girmeli tekrar...
HADİ CANIM
29.03.2019 11:02
YUSUF ALEMDAR SERDİVANA VERECEK BİR ŞEYİM YOK DEYİP TEKRAR SERDİVANA ADAY YAPILINCA SÖYLENECEK BİRŞEY YOK.EMLAK VERGİSİ EN YÜKSEK İLÇE HİZMETİN EN DÜŞÜK OLDUĞU İLÇE... MİNİBÜSLERE MAHKUM KALDIK.YAZLIK.. KONAK...KAVŞAĞI FACİA..CADDE 54 PROJESİ SEKİZ KATLI İMARRR.. YUSUF OY VERİLECEK BİR İNSAN VE ADAY OLAMAZ.91 000 SEÇMEN BAŞINA GÖNDERİLEN KUŞE KAĞIDA BASILMIŞ KİTAPLAR MALİYETİ VE KAYNAĞI AÇIKLANSIN.VEBALİ OLAN ADAY ...
Vakkas
28.03.2019 15:23
Sayın yazar sanki analiz değilde temennilerini ifade etmiş.
barbaros
28.03.2019 13:13
öve öve bitirilemeyen yusuf alemdar, serdivan merkeze hizmet yapmış olabilir. gelin beşköprüyü gezin, yapılan hiç bir hizmet yok. girne caddesinin sonuna doğru kaldırım yok. 3 yıldız toz içindeyiz. yazmadığımız, başvurmadığımız yer kalmadı. ben ak parti seçmeniyim, ama yusuf alemdara oy vermeyeceğim. bence bunu sorgulamasınlar.
YEKTA TEPE
28.03.2019 13:06
güzel yazı kaleme almışsın değerli kardeşim lakin bir kaç ilçeyi daha sorgularsan daha anlamlı olur diye düşünüyorum kalemine sağlık
serdivan adası
28.03.2019 12:39
13 ilçeye ne oldu peki ?
alperen
28.03.2019 11:02
Babaoğlu şerit değiştirecek adam değil diyorsun,İYİ PARTİ,ye geçenlere Babaoğlu demediğini bırakmamıştı,ayrılanlara hain vs. demişti,LİDER-TEŞKİLAT-DOKTRİN palavrasını bol bol sıkmıştı,kendisi mhp,den aday yapılmadığı için sinyal vermeden ŞERİT DEĞİŞTİRDİ...
31 MART
28.03.2019 10:41
GEYVEDE SIKINTI VAR AMA SIKINTI AKPARTİDE BÖLÜNMÜŞLÜK VAR İYİ ALACAK GİBİ
Kocaali esnaf
28.03.2019 10:30
Kocaali yi de analiz edin..Kemal din surpriz yapabilir en buyuk dezavantaji findign 17 bin tl olmasi kaybetsede 2 veya 3 bin oy la kaybeder...
SUAT SERCAN
28.03.2019 10:17
Mükemmel bir kalem eline sağlık kardeşim.
Karasulu
28.03.2019 10:16
Sanırım Ishak Sarı size başkan yardımcılığı teklif edecek. Tamamen yalan söylüyorsunuz karasu hakkında
resmen saçmalamış
28.03.2019 10:09
Alattin Aykırı
28.03.2019 10:09
Valla şu yazıyı yusuf alemdar yazsa bu kadar kendini meth edemezdi. Ömrünüzde hiç 32 evlere hiç gelmediniz galiba, hatta nacizane tavsiyem gelmeyinde. Kaldırımsız yollar, çocukların oynayabileceği park, ailelerin oturabileceği bi çay bahçesi, yazın cam pencere kapattıran arıtma tesisi, ulaşım hatta ulaşamama, sokaklardaki alt üst yapı sorunları vs vs. Serdivan sadece nişantaşı diye tabir edilen yer demek değildir sayın yazar. Hepimiz din kardeşiyiz ziya bey atarken ölçülü olmakta fayda var. Kimse kör ve cahil değil.
kadir yılmaz
28.03.2019 09:45
Karasu için baştan sona saçmalamışsın. Karasuyu 2 Dönem haberini yaptığın bu iki şahıs yönetti. Birisi İlçe Başkanıydı, Birisi Belediye Başkanı.. Karasuya ne kattılar. Şimdide birbirlerine çamur atmaktan başka bir şey yapmıyorlar.. Doktor Kerem bey hepsini solladı haberin yok..
Gizem Demir
28.03.2019 09:36
Bir karasulu olarak, karasu hakkındaki yorumun bir japonyalıya benzemiş. Karasu hakkında bir haber iken gitmiş bir de yorum yapmışın, bir de güya tavsiye de bulunmuşun, çok güldüm. İshak Sarı gibi bir adamı nasıl Karasuya layık gördün onu anlayamadım. İkincisi seçimde Chp adayı Doktor Kerem Bey' i hiç yazına eklememişsin. Senin adına üzüldüm ama bu seçimi kazanabilecek tak adaydır Kerem Bey.
hasan demir
28.03.2019 00:23
Seçimi Karasuda Kerem ERKSOY alır demedi deme ne vermişler 10 yıldır 6 yılı birlikte yönettiler şimdi açıkların söylüyorlar değişim şart karasuda oda DR.la olacak
Online Ziyaretçiler