Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Başkanlar ve Alemdar'a düşen görev

30.04.2019 13:15

Zaman öyle çok çabuk ilerliyor ki; aday adaylarıydı, adaylardı derken yerel seçimlerin üzerinden bir ay geçti bile.  Serdivan, Arifiye, Geyve, Karapürçek ve Kocaali'de AK Partili belediye başkanları dışında, 11 ilçede yeni belediye başkanı göreve başladı.

 

Büyükşehir dışında ilçe belediyeleri bazında değerlendirme yaparsak kamuoyu, başkanların seçim öncesi vaatlerini yerine getirmesini, adımlar atmaya başlamasını bekliyor. Belki başkanlara göre çok erken, belki biraz zaman lazım ama;şehirde artık hayırlı olsun ziyaretlerini görmekten bıkan bir kitle var.

 

Sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere şehirdeki kitlelerin ziyaretlerini noktalayıp artık başkanların icraatlarını hayata geçirmesi adına izin vermesi gerekiyor. Başkanlar bugün projeleri için adım atsalar 3-5 ayda anca şekil alır, bizde görme fırsatı buluruz.

 

Zaman su gibi akıp geçiyor. Vaatleri ve projeleriyle destek alan ya da partisinin gücüyle seçilen başkanların, seçmenin beklentilerine cevap verememesi halinde değişmesi çok net görülüyor. Sakaryalı iyi bir aday çıktığında, görev vereceğini Pamukova ve Hendek'te gösterdi.

 

Tüm bunların yanında 5 ilçe belediye başkanı hakkında birkaç tespit yapmakta fayda var.

 

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, 3'ncü dönem belediye başkanlığına seçildi.Ne yalan söyleyeyim Karakullukçu'nun aday gösterilmesine bile çok şaşırmıştım. Ancak sakin ve uzlaşmacı tavrı nedeniyle göreve devam etti. Arifiye gibi tüm potansiyelleri içinde barındıran gölü, yeşili, otobanı, tren hattı, sanayisi bulunan bir ilçeye ne yaptığına gelince kocaman bir hiç diyebilirim. Maalesef Arifiye'ye yazık oluyor.

 

Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım konusunda bir şey demek çok zor. Bize ne anlatırsa anlatsınlar. Kaldırım yapmak orada çok büyük bir iş. Karapürçek'e gidin, gezin durum ortada. Görünen köy kılavuz istemez. Karapürçek'in durumu ortada. Orhan Yıldırım zaten kentle de çok entegre olmadan yoluna devam ediyor.

 

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya'da şehirden uzak. Ancak çalışmaları ve yaptıklarıyla kendine yaklaştırmasını bildi. Ayva başta olmak üzere yöresel ürünlerle ilgili yaptıkları tebrik edilmelidir. Belediye başkanlarının yol ve çöp haberleriyle gündeme geldiği bir ortamda örnek oldu. 

 

 

 Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, kentin merkezine en uzak kuzey ilçesinde başkanlık yapıyor. Aslında baktığımız zaman Ahmet Acar'ın adı bile belki duyulmaz. Kocaali'de olabildikçe imkanlar dahilinde bir şeyler yapılmaya çalışıyor. Encümen Üyesi olan eğitimci Serdar Gül sayesinde daha iyi tanıdığım Kocaali için yapacak bence çok iş var. Acar'a da artık bu dönemde vizyon katacak projeleri hayata geçirmek düşer.

 

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'a gelince, kendisi bu şehrin en tecrübeli siyasetçileri arasında yer alıyor. Kent hafızası açısından bütün konulara hakim, sağlıktan eğitime tüm yatırımlarla geçmişte yakından ilgilenmiş. Serdivan'ın 10 yılda geldiği durumu ortada. Alemdar vizyon sahibi, yenilikçi ve gelişime çok açık.

Vizyon projelerin hayata geçmesiyle, Serdivan İlçe Belediyeleri arasında birinci sırada yerini alacak diye tahmin ediyorum. Ayrıca Alemdar'a çok büyük sorumluluk düşüyor. Kendisi ilçe belediye başkanları arasında bu şehirde öncü olmalı, ağabeylik görevi üstlenmelidir. Bu şehrin en büyük ihtiyacı olan şeyde bu.

 

 

***

 

İSHAK SARI

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Mehmet İspiroğlu'ndan deyim yerinde ise enkaz devir aldı. Karasu Belediyesinin borcu 130 milyonu aşıyor. Bankamatik memurları ve gereksiz şişmiş belediye kadroları.

 

Onu bunu bilmem. Mehmet İspiroğlu'da AK Parti'nin belediye başkanıydı. Ancak İshak Sarı, kamu yararı adına orada bir şeyler yapıyor.  Mücadele ediyor.

 

Kamunun yani milletin çar çur edilen kaynaklarına sahip çıkmaya çalışıyor. İshak Sarı'nın tüm yaptığı işlerin kamunun menfaatine olduğuna inanıyorum, görüyorum.

 

Karasu'da bu işler düzeldikten sonra, kanuna, nizama ve kurallara aykırı hiçbir şey kalmayacak.Bu düzen ve nizam sahilden, ilçe genelinde tüm çarpıklığı düzeltecek.

 

İshak Sarı için bekleyip, görelim

 

 


Medyabar.com bugun 262612 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 5234 kere okundu
YORUMLAR 4 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Yandaş olmayan vatandaş
30.04.2019 16:08
Arifiyeli olarak oy sonuçlarından utanıyorum. Ne bir yol ne bir belediye otobüsü ne bir sosyal alan hicmi çalışma olmaz, yazık partizanlık uğrana oy verenlere. Iyi insan olmak iyi hizmet ettiği anlamına gelmediğini öğretemedik insanımıza secimden bi gün önce un çuvalları dağıtılıyor nasıl olsa.
Sakaryaspor
30.04.2019 22:40

Denetleme yok 40 otobüsle 40 bin kişi taşıyorlar düz mantık yapsan her aile 4 kişi olsa her aileden 1 kişi her gün otobüse binse 10 bin kisi eder hadi yarisininda arabasi olsun 5 bin kisi 27 kisilik 40 otobus günde 200 sefer yapması lazım ama yetişmesi için ama insan gibi değil 27 kişilik otobüse 70 kişi tasidiklari icin sorun yok belediyeler icin kart54ü bile kabul ettiremediler 2 3 yıl bide belediye mi sokacaklar arifiyeye mümkün değil .

Sakaryaspor
30.04.2019 22:40

Denetleme yok 40 otobüsle 40 bin kişi taşıyorlar düz mantık yapsan her aile 4 kişi olsa her aileden 1 kişi her gün otobüse binse 10 bin kisi eder hadi yarisininda arabasi olsun 5 bin kisi 27 kisilik 40 otobus günde 200 sefer yapması lazım ama yetişmesi için ama insan gibi değil 27 kişilik otobüse 70 kişi tasidiklari icin sorun yok belediyeler icin kart54ü bile kabul ettiremediler 2 3 yıl bide belediye mi sokacaklar arifiyeye mümkün değil .

Serdivan
30.04.2019 18:31

Arifiye ilçesinde özel halk otobüsleri rant yapıyor Tüm ilçelere Büyükşehir Belediyesi'ne ait Belediye Otobüsleri olması lazım neden ayrımcılık yapılıyor. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanına iletilmesi lazım. Ayrımcılık yapmayın

Online Ziyaretçiler