Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Başkanların büyük sınavı

15.05.2019 21:23

Piyasalar ekonomik buhranın etkilerinden her geçen gün daha fazla etkileniyor.Her şey ateş pahası...Gelir yani maaş temel gıda alışverişine, elektrik, kira, su, doğalgaz faturalarına yetmiyor bile. Eğitim ve ulaşım masraflarını saymıyorum.

 

Esnaf iş yok diyor, sanayici daralmaya gidiyor, paramız değer kaybediyor. İnsanlar artık günü birlik yaşıyor. Piyasada yaşanan durumu anlatmaya gerek görmüyorum. Sonuç olarak bu sıkıntıyı hep birlikte çekiyoruz. 

 

Ancak bunları anlatmışken, çatır çatır para harcayan insanların sayısının hayli fazla olduğunu görmekte şaşırtıyor. Yine de memleketin genelinde büyük bir geçim derdi var.

 

Peki siyasilerin gündeminde ne var?

 

Mesela Milletvekillerimiz. Sakarya'da 7 milletvekilimiz bulunuyor. Milletvekilleri İstanbul seçimleri ve meclis gündemiyle çalışmalarına devam ediyor.

 

Peki Sakarya ne olacak?

 

Kentin çözüm bekleyen sorunlarına çözüm bulunması bir yana artık gündeme bile gelmemesi çok garip!

 

7 Sakarya Milletvekili sanki Sakarya'dan seçilmemişler. Davetlere katılmaları dışında; Kocaeli, Düzce, Bolu milletvekili gibi yaklaşım içinde olduklarını görüyoruz. Kentin sağlık ve eğitim sorunu başta olmak üzere hiçbir konusunu gündeme getiren bir tane vekilimiz yok!

 

Vekillerimizin meclis raporlarına baktığımızda yemin etmeleri dışında Sakarya adını kendilerinden duyamadık.

 

Belediye başkanlarına bakıyoruz. Seçimlerin üzerinden yaklaşık 1,5 ay geçti. Başkanlar vatandaşın bu kadar dertli, memleketin bu kadar sıkıntıda olduğu bir dönemde ne yapabilecek!

 

Seçim öncesi vekillerin verdiği vaatler unutuldu ama, belediye başkanlarının verdiği sözler unutulmaz. Vatandaş mahallesi için talep ettiği, vaat edilen hiçbir projeyi unutmaz.

 

Vatandaş unutsa arşiv unutmaz!

 

Belediyelerin büyük bir borç batağında olduğu haberleri okuyoruz. 100 küsür milyonlar havada uçuyor, vatandaş bu para nerede diyor.

 

Seçim sonrası en iyi başlayanlar arasında Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce geliyor. Ankara'da Sakarya'nın gelirinin artması için temaslarını sıklaştırdı, adım adım sonuç alacak gibi. Tarım ve birçok alanda ciddi adımlar attı.

 

İlçe belediye başkanları ise şuan söylemden öte geçemiyor. İlçelerine kimler neler kazandıracak, merakla bekliyoruz. Vatandaşta bekliyor.

 

Serdivan, Adapazarı ve Hendek dışında önümüzdeki 5 yıl belediyelerin dikkat çeken çalışması olacağını sanmıyorum.

 

Ve unutulmasın, 5 yıl çok çabuk geçer.

 

 

 


Medyabar.com bugun 59991 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 5095 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
sakarya54
23.05.2019 11:57
SAKARYANIN DEPREM VE KENTSEL DÖNÜŞÜM SORUNLARINA ACİL ÇÖZÜM ÜRETMELERİ GEREKİRKEN ,ÇİÇEK BÖCEK İŞİYLE İLGİLENENLERİ KINIYORUM..5 YIL DAHA BÖYLE GEÇECEK BELLİ, OLDU.SAKARYA BUNLARI HAKETMİYOR FAKAT BU VİZYONSUZ KİŞİLERİ SEÇENLERDE YİNE BİZİZ.ALLAH SONUMUZU HAYIR EYLESİN
send işçi
16.05.2019 00:33
hakettiğimiz gibi yaşıyoruz problem yok
Online Ziyaretçiler