Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Ankara'daki Sakaryalılar Vakfı

23.05.2019 11:08

Matematikte sonuca etki etmeyen elemana etkisiz eleman denir.

 

Ama  işleme göre bu  değişir.

 

Toplamada etkisiz eleman 0'dır.

 

Çarpmada ise etkisiz eleman 1'dir.

 

Şimdi size bu mübarek Ramazan ayında matematik anlatarak kafasını karıştırmayalım.

 

Birazdan okuyacaklarırınız sonrasında

 

Ankara'da yıllar önce kurulmuş bir Vakıf var.

 

Adı da 'Ankara Sakaryalılar Vakfı'

 

Başkanlığını da Orman Bakanı Ersin Taranoğlu döneminde müşteşar yardımcılığı yapan (Ki Taranoğlu 90'lı yıllarda bakanlık yaptı) bir isim İrfan

Çelik yapıyor.

 

Sayın Çelik yıllar önce 'Ankara'daki Sakaryalıları bir araya getirmek lobi oluşturmak' için kurduğu bu Vakıf ne yazık ki  artık sadece Ramazan aylarında iftar programlarıyla gündeme gelmeye başladı.

 

Maalesef diyorum Çünkü adı Ankara'daki Sakaryalılar Vakfı olan bu sivil toplum örgütünün bugüne kadar Sakarya adına ne yaptığını şahsen ben bilmiyorum

 

Duymadım, bir yerlerde de okumadım.

 

Ama her Ramazan ayında bu vakıf iftar programıyla gündeme gelir

 

Tıpkı dün olduğu gibi..

 

Ankara'da bir otelde iftar verdiler,bizim Sakarya'daki erkan ve eski görev yapmış bürokratlar bu iftara iştirak edip bol bol fotoğraf çektirip sosyal medya hesaplarından paylaştılar.

 

Tıpkı geçen yıl hatta bir önceki yıl olduğu gibi

 

Tek fark ise bu yıl katılımın daha az olması.

 

Ankara'da yaşayan arkadaşlara sordum..

 

Bu Sakaryalılar Vakfı Ankara'da ne yapıyor diye?

 

Verdikleri cevap aynen şöyle oldu

 

'Ramazan'dan Ramazan'a iftar verir. Başka bir etkinliği yok'

 

 Peki başkan Çelik ne yapıyor? diye sorduğumda ise 'Zaten kendisi emekli, kendi işleriyle koşturuyor' cevabını verdiler..

 

Kısacası;


Ankara'da yıllar önce Sakaryalı lobisi için kurulan Ankara'daki Sakaryalılar Vakfı matematikte sonucu etki etmeyen eleman gibi gibi etkisiz bir eleman ,etkisiz bir vakıf olmuş..

 


 


Medyabar.com bugun 32288 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 3300 kere okundu
YORUMLAR 20 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
AH SİYASET AH
03.06.2019 02:05
ŞİMDİ BU VAKIF YILLARDIR ANKARADA VAR FAKAT HİÇBİR İKTİDAR MİLLETVEKİLİ ORAYA UGRAMAZ YILLARDIR AYNI BASKAN VE İŞLEVİNİ YİTİRMİŞ ŞEKİLDE ADI VAR SADECE ANKARADA DORT SENDİKA GENEL BASKANI VAR SAKARYADAN 7 MİLLETVEKİLİ BİR FEDERASYON BASKANI BİR ODALAR BİRLİĞİ BASKANI KULLİYEDE DANISMANLIK YAPANLAR UST DUZEY BUROKRATLAR GAZETECİLER PROFOSORLER VE BİR COK MEMUR VE OGRENCİLERİMİZ VAR İRFAN BEYE BUGUNE KADAR YAPTIKLARI HIZMET İÇİN TESEKKUR EDİP YENİBİR YAPILANMAYA GİDİLMELİ BUDA ERSİN TARANOGLUNA DUSER KURDURAN KİŞİ OLARAK ERGUN ATALAY BEYEDE ANKARADAKİ SAKARYALILARIN ABİSİ BUYUGU OLARAK GENC DONANIMLI BİR BASKAN BULUP ETRAFINI DOLDURSALAR MİLLETVEKİLLERİDE BU İŞİN İÇİNE GİRSE TURKİYENİN EN GUCŞU YAPISI OLABİLİR SAKARYAYA SAKARYASPOR İÇİN
özcan
24.05.2019 14:53
sayın editör kalemi eline alıp sallamak kolay ne yapmış ne gitmiş falan fıstık sen önce eleştiri yaparken Sakaryalılar vakfı konusunda araştırma yap Sakaryalılar vakfının amacı nedir vakfın üyeleri kimlerdir vakıf başkanı kimdir Sakaryalılar vakfın bir kere tanıman ve tanıtman lazım ki senin eleştirilerini dikkate alayım oraya gidenler B.Şehir belediye başkanımız Sakarya spor kulüp başkanımız futbolcular bürokratlar vekiller v.s. onlar vakfı tanımış amacını anlamış lakin bir sen anlayamamışsın .medyabar ın sayfalarını yazarım diye boşu boşuna işgal etme lütfen işinizi ıyı yapın. olumsuz yorum yapan arkadaşlar sizlerinde yorumları abdessiz hocanın namaz kıldırması gibi
Veysel DÖNMEZ
24.05.2019 14:19
Yaklaşık 5 yıldır Ankara da Diyanet İşleri Başkanlığında çalışıyorum.Bu vakfın varlığından dün iftardan sonra haberim oldu.Sakaryalıları bünyesine toplamak için acaba ne gibi çalışmalar yapıyorlar.
sakarya54
24.05.2019 11:52
Sakaryadan Ankaraya giden siyasetcilerin bu güne kadar Sakarya şehri için ne yaptığını ne önerge verdiğini mecliste ne konuştuğunu nerelerde parmak kaldırdığını bir araştırın ..iki vekil dışında hiç birini bu şehirden içeri sokmazsınız..buradakilerin şehrine faydası yok Ankaradakilerden birşey beklemeyi çok komik buluyorum.,,hakkımı helal etmiyorum
ceyhun
24.05.2019 10:22
YANLIŞ TA BAŞTAN iRFAN ÇELİK SAKARYALI DEĞİL Kİ. EL ELİN EŞEĞİNİ TÜRKÜ SÖYLEYEREK ARARMIŞ MİSALİ..
Okan
24.05.2019 11:28

Sakarya'nın Kocaali ilçesinden.

makber
24.05.2019 09:02
Yazar buradakı yazısında sunu demek ıstemis, tamam vakıf var kurulmus ama etkı nerede ? haberlerde ne okuruz genelde, cb sıvaslılar dernegını zıyaret ettı, ordulular dernegını zıyaret ettı yanı burada anlatılmak ıstenen su, bu vakfın özgül bir ağırlığı varmı? Bende lise donemı boyunca 3 yıl ankarada kaldım, bu vakfın adını sanını duymadım. Bu vakıf sakarya mıza ne kazandırmıs? Bılen varsa soylesın
makber
24.05.2019 08:17
Yazar buradakı yazısında sunu demek ıstemis, tamam vakıf var kurulmus ama etkı nerede ? haberlerde ne okuruz genelde, cb sıvaslılar dernegını zıyaret ettı, ordulular dernegını zıyaret ettı yanı burada anlatılmak ıstenen su, bu vakfın özgül bir ağırlığı varmı? Bende lise donemı boyunca 3 yıl ankarada kaldım, bu vakfın adını sanını duymadım. Bu vakıf sakarya mıza ne kazandırmıs? Bılen varsa soylesın
Vakkas
23.05.2019 20:14
1980 lerde Ankara da öğrenciyken rahmetli Mehmet golhan önderliğinde Sakarya vakfı kuruluş toplantılarına katıldık, lakin bu fikir hiç bir zaman tutmadı, güdük kaldı.diger illerin vakıflarına göre cidden etkisiz eleman, körler sağırlar birbirini ağırlıyor sanki..
Danışman
23.05.2019 18:44
Sakarya mi Sakaryalılar mi? Ya tabela yanlış ya yazdığınız.
SilÇek
23.05.2019 17:44
oturduğun yerden ezbere yorum yapmışsın belli, habercilik böle olmaz hiç irfan beyle oturup konuştunmu yada tanıyor musun kendisini, Sakarya için neler yapıldığı ile ilgili bir araştırma yaptın mı?
Lale Ertürk
23.05.2019 17:31
Sayin Editör, Keske Iftar yamegine Katilip Konusulanlari dinleyip ve hatta Sayin Celik ile ufak bir söylesi yapip Bu yazinizi kaleme alsaydiniz.
Sakarya
23.05.2019 17:10
Sayın medyabar ailesi.sallamaya gelince üzerinize yok vallaha.dün akşam bende oradaydım herşey çok güzeldi.eski sakarya spor futbolcuları oradaydı devlet erkanından isimler.sakarya spor başkanı oradaydı.sakaryadan bir çok gazeteci vardı.(kendini rahmetli savaş ay'a benzetmeye çalışanlar ve saçma sapan konuları haber yapmaya çalışan sizler hariç) sakarya spora destek olmak için herkesten söz alındı.şimdi siz kalktınız isim vererek haber yapmaya insanları karalamaya çalışıyorsunuz.cok ayıp böyle haber yapılmaz.umarım bu yazımı paylaşırsınız.
ÖZLEM
23.05.2019 17:08
Ne kadar bilginiz olduğunu kendinizde belirtmişsiniz. Gazetecilik ve araştırma bir iki arkadaşa sorularak mı yapılıyor? Gazeteci değilim ama bu kadar basit olduğunu da sanmıyorum. İnsanları araştırma sonuçlarına göre bilgilendirin lütfen. Ayrıca Vakıf tek şahısla yönetilmez yapılan işler kurucular kurulu kararlarıyla alınır. Bilginize..
Erkan
23.05.2019 16:34
Gazetecilik yada Habercilik Tanidiginiz Arkadaslariniza Sorarak olmaz. Elestirirken iyi Arastiracaksin, Kahvehane bilgisiyle olmaz, konulari böyle Ele almamaniz gerekir. Bence cok Haksiz bir Elestiri.
ecrin
23.05.2019 16:23
Sayın editör, eleştirmek çok kolay tabi, o kadar iyi biliyorsunuz ki, fikriniz yok. Oradan öyle atmak kolay, eleştirmek yerine neler yapılabilir nasıl daha ileri götürebiliriz bununla ilgili fikirler paylaşsanız nasıl olur acaba ? Vakfın Neler yaptığını, sorunları var mı mesela, sorsanız Nasıl olur? Başkanı hedef göstererek yazmak yerine röportaj yapıp, buda bizim şehrimizin Ankara da temsili bir vakfıdır diyerek, Ankara da yaşayan hemşehrilerimizi ve Sakarya halkını bilinçlendir seniz?? Yani sizin bu yazınız da gayet etkisiz ve gayet fesat olmuş!!!!!!
Zengin Gökay
23.05.2019 15:54
Sayin Editör, Insanlarin Isimlerini vererek Elestirmek veya Ithamda bulunmak Demokrasinin geregi olsa gerek.Elestirenin Editör olarak bu yaziyi kaleme almasi da MANIDAR ve anlamsiz diye düsünüyorum.
Esra
23.05.2019 14:42
95 yılında ankaradaki bir ünv. Kazandım. Yurt arkadaşlarımın neredeyse tamamına kendi memleketlerinin dernekleri ve milletvekilleri tarafından burs sağlandı. Sakaryalılar derneği ise sosyete kulübü olmaktan öteye geçemedi. Hala aynı zihniyette olmalarına üzüldüm.
esra
31.05.2019 15:13

Yorumuma cevap yazan Demet'e cevap yazmak istedim ama yorum kısmı açılmıyor. Arkadaşlarım da bir yere başvurmadı. İllerinden Ankara'yı kazanan öğrencileri kendileri tespit edip öğrencilere ulaşmışlardı. Ayrıca evlerinde kaldığım akrabam da Sakaryalılar vakfına üye bir bürokrattı. Ben yaşadığım bir şeyi yazdım da sen neye göre yorum yaptın merak ettim. Genel olarak yorumlara bakınca ekibiniz iyi çalışıyor.

Demet
23.05.2019 16:08

başvurdun da olumsuz cevap mı aldın 95 yılında! ne kadar kolay harcıyorsunuz,

Online Ziyaretçiler