Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Üç Proje

12.06.2019 11:32


Eski kale arkası tribün yıkımı gerçekleştirilirken şehirden yükselen ses yıkımı durdurdu.

 

Atatürk Stadı'nın yıkım çalışmaları uzunca zaman önce gerçekleştirildi. Eski kale arkası tribünü ise yıkılmamıştı. Proje gereği yıkılmayacağı, mevcut haliyle Millet Bahçesi'nin bir parçası olacağı bilgisi paylaşılmıştı.

 

Akıbet ne; henüz belli değil. Millet Bahçesi ilanından sonra kamuoyuna paylaşılan, beğeni toplayan projeden vazgeçildi.


Şu an hangi proje uygulamaya sokulacak belirsiz. Sanırım " Kervan yolda düzülür" anlayışıyla ilerliyor.


Başkan Ekrem Yüce'nin sözünden böylesi bir tutum anlaşılıyor: "eski Atatürk Stadı'nın açık tribünü yanlışlıkla yıkıldı."


"Yıkıntılardan kalan bölüm çok küçük bu tribünü iki taraflı 10'ar metre daha genişleteceğiz."


Anlaşılacağı üzere rastgele bir çalışma yürütülüyor, genişletme ihtiyacı duyuluyor ise tribünü niçin yıktınız!
Mevcut proje varsa tabi içeriği nedir, kamuoyuna paylaşılabilecek bir görseli var mı!


Şehrin geleceği adına böylesi öneme sahip proje oldu-bitti ye getirilmemeli, her detay düşünülerek planlanmalı.
Tek aklın üstesinden gelebileceği proje olmamalı, böyle düşünülmemeli, ortak aklı hakim kılmalı.


Başkan Ekrem Yüce projenin tüm detaylarını, bitirilme süresi dâhil kamuoyuyla paylaşmalı.

 


Millet Bahçesi projesi konuşulurken eski Türk Ticaret Bankası'nın bulunduğu alanın müze olarak değerlendirilmesi çalışması yürütüldüğü bilgisini paylaşmış.
Banka binasının tartışması da çokça uzun yıllara dayanır. Şehir merkezinde çürümeye terk edilmiş, görüntü kirliliği sunan, atıl bina!
Şehrin müze eksikliği umarım bu sayede giderilir.
Yürütülen çalışma hangi aşamadadır, süreç nasıl ilerliyor bilinmemekte!


AFA Kültür Merkezi, depremden kalan hasarından dolayı yıkımı gerçekleştirilmişti ve ardından yeni proje kamuoyuna paylaşılmıştı. Geçen dönemin projesi " Devlette devamlılık esastır" anlayışında hareketle projenin bugünkü durumu nedir, paylaşılan proje mi uygulanacak, Millet Bahçesi projesindeki gibi değişikliğe mi tabi tutulacak.
Kültür Merkezi eksikliği her fırsatta fark edilmekte ve dile getirilmekte.


Adınız Büyükşehir olacak ancak taşıdığınız hiçbir özellik aldığımız unvana uygun durmayacak.


Onun içindir ki Millet Bahçesi başta olmak üzere, şehir müzesi ve kültür merkezi projeleri bir an önce hayata geçirilmeli.


Beklenti çıtasını çokta yukarılara kurmadık. Hafif raylı sistemle şehir içi ulaşım çözüme kavuşturulacağı, Sakarya Nehri'nin şehirle buluşturulacağı, şehrin yeni adresinin olacağı beklentisini taşımamaktayız.


Uzun soluklu ve yatırım gerektiren projeler hayata geçirilmeyecek anlaşıldı, en azından pratik ve sonuca kolay ulaşılabilecek projeler hayata geçirebilirse...!
Somut adımlar atılmalı, hiç değilse belirlenen üç proje yeni hizmet döneminde hayata geçirilmeli.


    ERGÜN ÖZKAN
[email protected]  

 


Medyabar.com bugun 199942 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 6670 kere okundu
YORUMLAR 14 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
emin
13.06.2019 15:05
İki bucuk ay oldu, dernek olarak böyük şeherden randevu bekliyoz. Bir şey istemiycez, hayırlı olsun ve sakarya ile ilgili önerilerimiz.Duyduk ki, 23 Haziran'a kadar randevu yok.İstanbul da seçim çalışması yapıyormuş.Oysa biz Sakarya'ya seçmiş, hizmetimizi görsün demiştik. Nerdeyse üç ay oldu, bir hizmet yok. Şehir terkedilmiş gibi, Parklar bakımsız. Yahu ne var bu İstanbul da.Kaybetseniz ne olur?Mansur beye seçim öncesi demediğinizi bırakmadınız, seçildi, sesiniz kesildi.Ne oldu şimdi Ankara battı mı?İzmir yıllardır battı mı? Yabancılar mı geldi orayı yönetmeye?Sahi ne var bu İstanbul da?
Sabri
13.06.2019 14:30
Öyle bir proje hazirlayinki rant uğruna içine ettiğiniz SAKARYAYI 40 sene öncesine geri getirin.kent meydanı projesi ne oldu.et balık kavşağı böylece kalacak mı.
Kaan Ayhan
13.06.2019 09:35
Stadin arazisi Senpilice satilmisti, oraya sakaryaya en uygun ne gerekiyorsa onu yapacakti, tabi gezi olaylarindan kalma, agac polemigi sürüp durdu, gezici tayfasinin gözüne girebilmek icin her stadi millet bahcesi gibi bombos sacma sapan bir vaat de bulundu sözde Ümmet lideri, kimsede demiyorki, yahu yaninda koskocaman kent park var, simdi orayada millet bahcesi sacma degil mi diye. her sehrin kendine göre kosullari vardir, herhalde ülke genelinde stadin yaninda kocaman bir kent parkin oldugu ve stadin yerinede millet bahcesi yapildigi tek örnek sehir Sakarya. Allahim sen bu idarecilere akil fikir ver
Sefer Yıldırım
13.06.2019 01:02
Sakarya nehri kenarında binlerce rekreasyon alanı mevcut. AFA arazisi Yeşil alan olabilir, Arsa Spor salonunun karşısında olduğu için yaya üst geçidi ile salon ile birleştirilerek otopark olabilir. sosyal alan olabilir. Sporcu konaklama evi olabilir. olmadı satılıp başka yere yapılacak kongre sarayın yapımında kullanılır.
Sefer Yıldırım
13.06.2019 01:01
AFA kültür merkezi alanının kültür,gösteri ve kongre sarayı yapılması gibi bir proje ile anılmıştı. Böyle bir projenin bu yere yakışmayacağı, şehre çok yakın olmasından ötürü zaten bir türlü çözülemeyen trafiği dahada sıkıntıya sokacaktır. Kültür,gösteri ve Kongre sarayları şehrin dışında daha geniş alanlarda doğa ile iç içe ve trafik sorunu yaşanmayacak yerlere yapılmalıdır. Bu alanın içinde butik salonların yanında 250-500-1000-1500-2000 kapasiteli salon olmalı. Konaklayacak otel olmalı, geniş araç parkı, çay bahçesi,lokanta,restoran,kafe Vb. hizmet alanları olmalı.
kertenkele
12.06.2019 21:49
SAÇMA SAPAN PROJELERİ HİZMET DİYE ÖNÜMÜZE KOYAN ZİHNİYET ŞAŞALI DÖNEMLERİNİN SON DEMLERİNİ YAŞIYOR...HAZİNEDE PARA KALMADI..BAĞ,BAHÇE,TARLA GİBİ UCUZ BOŞ İŞLERİ HİZMET DİYE MİLLET'E YEDİRMEYE ÇALIŞIYORLAR..BİR CAHİL VE YANDAŞ KISIM DA BUNU YİYİYOR TABİİ..BAŞKAN ŞU TRİBÜNÜ YIKACAKSAN YIK..CESARETLİ DAVRAN..YOK,YANLIŞLIKLA YIKILDI,10 METRE GENİŞLETECEĞİZ,YOK ŞÖYLE,YOK BÖYLE..DİK DUR..DAHA NE YAPMAK İSTEDİĞİNDEN EMİN DEĞİLSİN..KARARLI OL..CESUR OL YAHU...'AMAN ŞURADAN BURADAN TEPKİ ALMAYAYIM,BENİ KÜLLİYE'YE ŞİKAYET ETMESİNLER' DÜŞÜNCESİ İLE DAVRANIP HERKESE MAVİ BONCUK DAĞITMAYA ÇALIŞIRSAN HİÇBİR HİZMET YAPAMAZSIN..YUMRUĞUNU MASAYA VURMALI VE GEREKTİĞİNDE RADİKAL KARARLAR ALMALISIN.VATANDAŞ AKILCI HİZMETLER BEKLİYOR.HAYDİ ARTIK..!!
adapazarlı
12.06.2019 19:11
Ya bırakalım bağı bahçeyide şu adapazarına biri el atsın be kardeşim
Adalı
12.06.2019 18:34
Sakarya ya millet bahçesimi lazım, yoğun bakım ünitesi mi? Sakarya'ya demokrasi meydanimi lazım, kadın doğum hastanesimi? Sakarya ya sürekli yenilenen peyzaj çalışmaları mi lazım, yoksa yıllardır yüzüne bakilmayan sokaklarmi? Allah aşkına idarecilerimiz artık şu konulara el atsın. Bırakın parkı bahçeyi az olsun azcik da insan odaklı hizmet lere yonelin.
send işçi
12.06.2019 15:52
MİLLİYETÇİ
12.06.2019 15:12
uzunçarşı 3. etap ne zaman başlayacak bekliyoruz
uzunbiçak
12.06.2019 14:41
sayın Ergün ÖZKAN; Türk Ticaret bankası konusunda bazı fikirlerinize katılmıyorum. orası görüntü kirliliği yaratmıyor. bilakis şehirdeki birçok ucube yapıya göre orası düzgün hatlarıyla bahçesiyle derli toplu bir bina... Oranın MUZE olması fikriniz bence çok yerinde... lakin oranın ecdadımızın İLK ÖZEL BANKASI olduğunu bilerek gerekli degerin önemin verilmesi gereklidir..
MEŞELİ
12.06.2019 14:01
Erenlerde bulunan 30 dönümlük eski sebze halinin oraya Büyükşehir Belediyesinin bütün birimlerinin toplandığı bina yapılması gerekir, ulaşım imkanıda çok müsait, inşallah bu yazım bir yerlere ulaşır.
Gokhan
12.06.2019 12:56
Yarım kalmis toyota sa hastanesi doğum evi ve 1000 yataklı şehir hastanesi projelerinide katabiliriz.
uzunbiçak
12.06.2019 12:32
sayın Ergün ÖZKAN; Türk Ticaret bankası konusunda bazı fikirlerinize katılmıyorum. orası görüntü kirliliği yaratmıyor. bilakis şehirdeki birçok ucube yapıya göre orası düzgün hatlarıyla bahçesiyle derli toplu bir bina... Oranın MUZE olması fikriniz bence çok yerinde... lakin oranın ecdadımızın İLK ÖZEL BANKASI olduğunu bilerek gerekli degerin önemin verilmesi gereklidir..
Online Ziyaretçiler