Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Ekrem Yüce'ye halk otobüsleri için açık mektup!

10.07.2019 10:13


Sayın Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanına açık mektubumdur:

 

Sayın Başkan; Ferizli/Söğütlü hattında toplu taşıma yapmakta olan ve üzerinde "Büyükşehir Belediyesi Özel Halk Otobüsü" yazılı araçları kullanan sürücülerin birkısmndan halkın şikayetçi olduğunu biliyor musunuz?

 

Eğer bilmiyor iseniz şimdi bu mektubu okuyunca öğrenmiş olacaksınız!

 

Basın olarak bize, bu otobüs şoförlerinden hemen her gün, genelde de bayan yolcu vatandaşlarımızdan çok sayıda şikayet ihbarı geliyor.

Mesela Adapazarı - Ferizli hattında söz konusu otobüslerde şoförlük yapan bazı sürücüler, yanlarında yolculuk eden kadınlarla samimi davranışları yolculuları rahatsız ediyor!

 

Rahatsız olan yolcular uyarınca da 'haddini bil sen karışma' denilerek tehdit edebiliyor!

Tıkış tıkış arabalarda değişik tavır ve hareketlerle sarkıntılık olabiliyor!

Yolculara yüksek sesle bağırarak tehdit ve hakaret edilebiliyor!

Yolcu daha arabadan inmeden otobüs hareket edebiliyor!

İçi yolcu dolu bir otobüsün şoförü çarşı içinde aksayan trafikte dışarıdaki insanlara 'yolu engelleme şerefsiz' diye bağıra biliyor! vs.

 

Sayın başkan bu yazdıklarım çok hafif ve yüzde bir bile değildir ama artık vatandaşımızın derdini siz anladınız sanırım!

 

Elbette işini düzgün, ahlaklı ve layıkıyla yapanlar, görevinin bilincinde olanlar vardır ve takdire şayandırlar.

Ancak Halk kesimleri çoluk çocuk, yaşlı genç, işçi, memur herkesin mecbur kaldığı bu toplu taşıma araçlarını kullanan, süren, idare eden kişilerin daha dikkatli olması gerektiğini ifade ediyorlar.

 

Umarım bundan sonra sizde rahatsız olur ve üzerine "Büyükşehir Belediyesi Özel Halk Otobüsü" yazılı araçlara çekidüzen verirsiniz! Yada çekidüzenli araçlar gönderirsiniz.

 

Maalesef Tren, tramvay, metröbüs, ve deniz araçlarının kullanılamadığı ilimizde, insanların mahkum edildiği toplu taşıma aracı olan Halk otobüsleri ve onlarda çile çekmeye terk edilmiş halkımız.

 

Bir arada yaşayan kalabalıkların elbette sıkıntıları olur, olacaktır ama önlem alınmaz medeni davranışlarımızı geliştirmez ilgililer, yetkililer önlem almaz ise o zaman kaos olur anarşi olur!

 

Sayın Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem Yüce, seyahat etmek, işine gitmek isteyen vatandaşlarımızın özel aracının haricinde tek şansı halk otobüsleridir.

Bu araçlarda sizin yönetiminizdedir.


Basın olarak aracısı olduğumuz halkın sesine kulak verin ve gereğini yapın!

 

Aksi takdirde olumsuz ve üzücü durumlar meydana gelebilir!
 
 


 


Medyabar.com bugun 68759 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 7684 kere okundu
YORUMLAR 28 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
sevko güven
21.07.2019 21:29
korucukta oturan bir vatandaş olarak bizde bu konudan muzdaripiz. ö.h.o tam manası ile istedikleri gibi at oynatıyorlar. otobüsler eski, yazın klima kışın kalerüfer açmazlar yani hatları tekeliilerine almışlar. sayın başkanım lütfen bu hattada bir el atsanız çok sevinicez ayrıca belediye otobüsleri sayısını fazlalaştırmanızı istiyoruz saygılarımla,
Arifiyeliiiiiiiii
13.07.2019 13:59
Başta aktarma vardı onu kaldırdılar , 65 yaş üstünden para alamıyoruz çözün dediler onu çözdürdüler , adaray işimize engel oluyor dediler onu çözdüler , belediye personeli nasıl indirimli kart basar dediler onu kaldırdılar, ADARAY KALKSIN FİYATLARI KIRACAZ DEDİLER ''6 aylığına kırdılar'' . Sadece Arifiye değil , Sapanca, Akyazı, Pamukova, Geyve, Karasu, Taraklı vs. hepsi hakediyor. Sakarya ili 3 ilçeden oluşmaktadır. Serdivan-Adapazarı-Erenler(üvey).
Kesin çözüm
11.07.2019 15:58
Çözüm basit. Kaymakamlığa otobüsü şikayet edin, savcılık ilgilensin. Bu kesin çözüm. Ve Cimer ?e de yazın ki devlet ricalleri durumun vehametini anlasın.
Kanayanyara
11.07.2019 10:11
Bu ciddi ve çözümlenmesi acil sorunu dile getirip Sakarya gündemine oturtan bu basın mensubuna duyarlı ve cesur yazısından dolayı kutluyorum. Ancak merak ediyorum acaba belediye başkanı Ekrem bey arayıp böyle bir sorunu duyurduğu için yazar Mustafa Üstübi yi kutlamışmıdır? Eğer aradıysa bu sorun çözülecektir.
Enes Önce
11.07.2019 08:22
Dünya'ya vagon satan bir fabrikamız var ama ulaşımda yıllardır raylı sisteme geçememiş bir yönetim var maalesef, Büyükşehir olarak geçen Sakarya köy gibi hizmet alıyor 17 yıldır bu millet size ne istedinizde vermedi karşılığı bu mu ? Liyakatı olmayan insanlarlar partizanlıkla bir yerlere gelirse sonuç böyle oluyor, arkasındaki gücü kullanmasını bilmeyen bu şehri yönetmeye talip olmasın, gönül belediyeciliği laf cambazlığı iş lazım icraat lazım aylar geçti ortada halâ somut bir şey yok,ben 36 yıldır bu şehirde yaşıyorum oysa yapılabilecek ne güzel şeyler vardı çok geride kaldık maalesef.
Adapazarlı
10.07.2019 18:15
Sadece Söğütlü ve Ferizli değil , Akyazı da aynı şekilde.
adem rıza
10.07.2019 17:46
Kesınlıkle katılıyorum cep telefonu kulaklarında ıcerıde ful yolcu canlar tehlıkede baskanım.Lutfen yardımcı oun
Tuğrul
10.07.2019 17:23
Bu haberdeki şikayetlere kesinlikle katılıyorum. Yukarıda yazılan şikayetlerin çoğuna bizzat şahit oldum. Şoförün biri aracı kullanırken sürekli mesajlaşıyordu. Araç ile Söğütlü'den dönerken tam Dağdibi yoluna çıkış yapacakken yola hatalı çıkış yaptı. Bize çarpan araç içerisindeki şoför sıkıştı. Ölümden zor kurtuldu. Ya çarpan bir tır olsaydı bize. Bir otobüs insan ölecektik. Şoförümüz mesajlaştığı için ölecektik nerdeyse. Adam ekmeğinden olmasın diye şikayetçi olmadım. Keşke olsaydım...
Tuğrul
10.07.2019 17:16
Bu haberdeki şikayetlere kesinlikle katılıyorum. Yukarıda yazılan şikayetlerin çoğuna bizzat şahit oldum. Şoförün biri aracı kullanırken sürekli mesajlaşıyordu. Araç ile Söğütlü'den dönerken tam Dağdibi yoluna çıkış yapacakken yola hatalı çıkış yaptı. Bize çarpan araç içerisindeki şoför sıkıştı. Ölümden zor kurtuldu. Ya çarpan bir tır olsaydı bize. Bir otobüs insan ölecektik. Şoförümüz mesajlaştığı için ölecektik nerdeyse. Adam ekmeğinden olmasın diye şikayetçi olmadım. Keşke olsaydım...
MUHARREM OK
10.07.2019 17:09
Özel halk otobüslerinden herkes şikayetçi fakat derdini anlatabileceği kurum yok diyebiliriz. (153 çözümsüzlük masasını arıyorsunuz sizin sadece şikayetlerinizi not alıp ilgili yerlere iletileceğinin beyanı veriliyor. Uygulamaya gelince sonuç tarafınıza Sakarya BLD tarafından aynen şu cevap geliyor. Talebiniz cevaplanmıştır. Başvuru no: 123456 Parola 1234 sorgulama: http/bit.ly/sakaryabb) Sözüm BB Başkanı, Ulaşım Müdürlüğü ve ilgililere; Vatandaşlar size birşeyler söylediğinde onları hiçe sayarsanız, onlarda günü geldiğinde sizi hiçe sayacağını unutmayınız. Bence uluşım müdürlüğü orta garajda bir anket düzenlesin. Bu anketin sonucuna göre ulaşım müdürlüğüde ne yapacağına karar versin.
HASAN ALİİ
10.07.2019 16:59
malesef bu sorun sadece ferizli söğütlü dedeğil arifiyede de aynı dertden muzdaribiz. birde bin işit koca ilçeye tek hat özel otobüs kaldıki il şehirler arası terminali hızlı treni de bu ilçenin içinde varın gerisini siz söğleyin.
Cafer
10.07.2019 16:09
Kazimpasa hattinda ucretsiz kartla binen yaslilari cok siddetli azarliyorlar. Az edep.
arifiyeli
10.07.2019 15:53
peki klima açmayan arifiye otobüsçüleri ? 50 kere söyledim yine söyleyeceğim 40 bin nüfuslu arifiyede 40 tane ÖZEL araç var. Örnek olarak nüfusu 10 bini geçmeyen hacıoğlu semtine yeşil özel otobüsler belediye otobüsleri mavi dolmuşlar kırmızı dolmuşlar giriyor. kısacık mesafeye 3 lira para alıyorlar soyguncular. birde üstüne tepemize çıkmadıkları kalıyor.
Srdvn
10.07.2019 15:42
Sakaryanın ulaşım sorunu bitmedi bitmezse çünkü herkes kendi derdine düşmüş.ulasim daire başkanı,minibüsçüler odası baskani,hep aynı senaryolar.Sakarya üniversitesi kampüsüne çalışan! Minibüsler,otobüsler hepsi aynı gürültü kirliliği ayakta fazla yolcu taşıma, yazık günah. Bu şehir ici ulaşımını büyükşehir ulaşımmi yönetiyor? Minibüsçüler odasimi?sayın valimiz ve emniyet müdürlüğümüz trafik konusuna umarımki sıkı takip altına alırlar.
sakarya
10.07.2019 15:04
sakaryanın en buyuk sorunu ulasımdır..ulasımın bu kadar kötu yönetildiği buyuksehir yuzunden toplu tasım araclarında halkımız sıkıntı cekmektedir...sadece 3 ilçede calışan belediyenin resmi otobusleri ile bu sorunu çözemez göstermelik hizmet yaparsınız..sakus diye uygulama var hendek arifiye sapanca vs..otobus kalkıs saatlerini göremessiniz..karısık hat numaraları ile gideceginiz yeri sasırırsınız..hic bir halk otobusunde hat numarası yoktur ..haftasonları dolmuş usulu kafalarına göre calışırlar...süslü durak koyarak ulaşımı çözebileceğini zanneden yönetim anlayısı bir an önce degişmelidir..
Rifat
10.07.2019 14:57
Duraklara saatleri astirin yha ulasimin sitesinde hala eski listeler var duraklarda listeler yok kafasina gore millet saat degistiriyor.sabah ise giden okula gidenler var adamin umrundami bekle dur gelecek diye.
SERDİVANLI
10.07.2019 14:37
Aynı sorun belediye otobüslerin dede mevcut sürekli şöför ün yanında ayakta durup şöförle sohbet eden bir tip bulunur sabahları insan olduğunuz için günaydın dersiniz suratınıza ... ... bakıp cevap vermezler yaşlılar ücretsiz biniyor diye insan muamelesi göstermeyen her soru sorulduğunda tersleyen ağızlarında sakız, patlamaya hazır bir bomba gibi trafikteler. Benim önerim hepsinin psikolojik desteğe ihtiyacı var işlerini sevmeden yaptıkları belli ama unutmamalılarki bu mesleği seçtilerse herkese hizmet verirken nezaket kurallarını uygulamalılar.
SERDİVANLI
10.07.2019 14:25
Aynı sorun belediye otobüslerin dede mevcut sürekli şöför ün yanında ayakta durup şöförle sohbet eden bir tip bulunur sabahları insan olduğunuz için günaydın dersiniz suratınıza mal mal bakıp cevap vermezler yaşlılar ücretsiz biniyor diye insan muamelesi göstermeyen her soru sorulduğunda tersleyen ağızlarında sakız, patlamaya hazır bir bomba gibi trafikteler. Benim önerim hepsinin psikolojik desteğe ihtiyacı var işlerini sevmeden yaptıkları belli ama unutmamalılarki bu mesleği seçtilerse herkese hizmet verirken nezaket kurallarını uygulamalılar.
SERDİVANLI
10.07.2019 14:24
Aynı sorun belediye otobüslerin dede mevcut sürekli şöför ün yanında ayakta durup şöförle sohbet eden bir tip bulunur sabahları insan olduğunuz için günaydın dersiniz suratınıza mal mal bakıp cevap vermezler yaşlılar ücretsiz biniyor diye insan muamelesi göstermeyen her soru sorulduğunda tersleyen ağızlarında sakız, patlamaya hazır bir bomba gibi trafikteler. Benim önerim hepsinin psikolojik desteğe ihtiyacı var işlerini sevmeden yaptıkları belli ama unutmamalılarki bu mesleği seçtilerse herkese hizmet verirken nezaket kurallarını uygulamalılar.
YENİKENTLİ
10.07.2019 13:42
YENİKENTE ÇALIŞAN OTOBÜSLERİN KLİMAALRINI HALA AÇTIRAMADINIZ SADECE HAVALANDIRMA ÇALIŞIYOR SORDUĞUMUZDA MAZOT FAZLA YAKIYOR DENİYOR BİR BAŞARAMADINIZ BU İŞİ NİYE ACABA DİNLEMİYORLAR SİZ<İ
Serdar
10.07.2019 13:40
Sakarya kadar düz bir şehirde hala daha neden ulaşımda raylı sistem kullanılmaz anlamış değilim.Yanıbaşımızda yer alan kocaelide düz alan neredeyse yok denecek kadar fakat modern bir ulaşım sistemine kavuşturlar.Kırmızı dolmuşlar eşi benzeri olmayan adeta hindistan modeli tıkış tepiş bir taşıma sistemidir.fakat gelin görünki halk bunu kabul etmiş..yazıda belirtilen sürücü davranışlarıda cabası..daha dün bir şöför değişik laçka tavırlar ile arakadaşına senin ağzına ..........diyordu.ve araçta kadın yolcularda vardı.Özetle ulaşım kültürünün hem kullanılan araçlar ile hem de onları kullananlar ile birlikte süratle değiştirilmesi ve geliştirilmesi gereklidir.
send işçi
10.07.2019 13:36
çözüm belli. özel halk otobüslerini kaldıracaksın yerine belediye otobüsü koyacaksın. bide bunlara her ay 1000 küsür tl yardım yapılıyor. zeki amcanın bu şehre attığı en büyük kazık dolmuş ve öholeridir. hafif raylı sistemi getirmeyerek vizyonun ne kadar dar olduğunu bi kere daha anladık. ekrem beyden de en ufak bi ümidim yok! o şuan memleketindeki donanımlı insanları bu belediyede kadro vermekle meşgul. bu zihniyet bigün sakaryadan da silinecek ama istanbuldaki gibi değil yuhalanarak.
Ahkeske
10.07.2019 13:29
Once buyuksehirin belirledigi tarifeye ek olarak halk otobuslerinin kafalarina gore yaptigi zammi geri alarak baslayabilir Mesela pamukova adapazari 6.25 tl mi 7 tl mi
TURAN
10.07.2019 12:55
SAYIN BELEDİYE BASKANIM: artık bu işlerin bir sonu gelsin şehir içi dolmuslarına bir düzenleme getirirmisiniz özellikle et balık dolmusları ne demektir kardesim dörtlüleri yakıp yol ortasında durup yolcu indirmek ne sanıyolar kendilerini birde artislik yapiyorlar bu kadar musemaa neden bunlara
Arif
10.07.2019 12:55
Üç dört günlük bir gezide gördüm ki Sakaryam şehiriçi ulaşımda yol larda kısaca sehircilikte sinifta kalmış..iyiki seyahate çıkmışım Yoksa her seyi kötüye göre degil Güzele göre iyiye gore kiyaslama miz gerektiğine bir defa daha inanmış olduk.vesselam.
Koca Sinan
10.07.2019 12:48
Ekrem bey, ulaşım daire başkanını alacağınıza. Şöförler odalarının başkanlarının istifasını isteseydiniz. Ali bektaş ve gibileri bu şehirde durduğu sürece sizde dolmuş, minibüs, özelhalk vs. dokunamazsınız. .... istifalarını isteyin gücünüzü görelim.
Serdivan
10.07.2019 12:30
Evet çok doğru Özel Halk otobüslerinin çoğunda bu ve buna benzer olaylar çok oluyor. Ne yazıkki özel otobüslerinin kontrol yetkilisi kim yoksa bunları Büyük Şehir Belediyesi olarak kontrol edemiyormusunuz Kontrol edemiyorsaniz lütfen biz bu işi yapamıyoruz deyin de Vatandaşlar bilsin. Bir sorunda Özel Halk otobüslerinin temizliği yetersiz. Belediye otobüsleri gibi her zaman temizlenmiyor gözle görülebilir kirlilikler var.
Tolga can
10.07.2019 11:10
Maalesef ki bu yazılanlar Sakarya esnafının genel sorunu eğitimin çökmüş olduğu bir ülkede gayet normal
Online Ziyaretçiler