Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

YUH SİZİN GİBİLERE

21.03.2010 14:45
Basın mesleğinde 35 yılımı geride bıraktım meslek yaşantımda çok değişik olaylara şahit oldum.
Ülkemizde yerel ve ulusal basın gerçekten zor günler geçiriyor yandaş medyalar keyifli çalışmaların sürdürürken yandaş olmayan medya kuruluşları ayakta durabilmek için büyük mücadele veriyorlar.
Bir çok meslektaşım işsiz kaldı , halende işten çıkarmalar devam ediyor. Bakalım bunun sonu nereye kadar uzanacak, benim dileğim bu durumun bir an önce düzelmesidir..
Bu işi çözecek olanda hükümettir, resmi ilanların kaldırılması için çalışma yapan hükümet bu tavrından vaz geçmelidir.
Evet hal böyle iken ilimizde yayınlanmakta olan bir yerel gazetenin sorumlusu öyle akıllı bir iş yapmış ki ben duydum ve araştırdım inanamadım.
Bu zat çevresindeki iş adamalarını arayarak ben birkaç öğrenciye yardım ediyorum sizlerde yardım ederseniz sevap deyip iş adamlarından para toplayıp gazetesindeki çalışanların maaşlarını ödüyormuş . Ben pes dedim diğer basın kuruluşları muhabir ve çalışanların işine son verirken o zati muhterem gazeteci ağabey " Benim gazetem iyi bir şekilde çıkıyor" deyip böbürlenip gezmesinden belli. Yahu utanmaz adam nasıl böyle bir şey yapabiliyorsun.
Mağdur öğrenicileri kullanıp onların adına iş adamlarından aldığın bağış adı altındaki paraları gazeteden de çalışanlara verebiliyorsun. Yuh sana ve senin gibi olanlara diyorum.
İş adamlarını buradan uyarmak istiyorum lütfen yardım ettiğiniz kişilere dikkat edin ve araştırın lütfen yaptığınız hayrın gerçekten yerine ulaşıp ulaşmadığını araştırın ki sevap mı , günah mı işliyorsunuz en azından onu bilin diyorum.
Gazeteci geçinen kurnaz müdür sana da sözüm yok Allah seni bildiği gibi yapsın Orhan Camisinde musallaya yattığında düşürsün diyorum…
Her zaman Kardeşim Hüseyin CUMALİ'ye kızarım köşe yazılarında biraz argo vari yazıyor vallahi haklıymış yazmakta yaz kardeşim bu tip adamların sende buldun mu yaz belki utanırda kendilerini biraz çeki düzen verirler..

Medyabar.com bugun 25220 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 1305 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler