Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

KÖŞE DÖNÜCÜLER...

08.11.2010 14:55
Köşeyi dön, köşe döndür, köşe oldu, dört köşe oldum, köşeyi kap çok kazan sözünü toplum arasında sık sık duyarız.

Evet yazdığım cümle bir nakarat gibi oldu ise de bunların ayrı ayrı anlamları olduğunu hepimiz biliriz.
Aslında yalın anlamda köşe iki doğru çizginin birleştiği yani birer uçlarının çakışarak meydana getirdiği açıların başlangıç noktasıdır.

Bugün bende kendi köşemde siyasetten köşe başı kapanları, köşe dönenleri ve köşe olanlarla ilgili olarak yazmaya çalışacağım.

İlk etapta hepimize nüktedanlık gibi gelen bu ifadelerin gerçekleşmesi durumunda muhataplar bir anda bulundukları hal ve durumdan farklı durumlara kısa zamanda ve genellikle haksız yere fırsatlar elde ederek gelmişlerdir diyebiliriz.
Şöyle bir düşünelim bir siyasi iktidar hükümet oluyor veya iktidara geldi diyelim, iktidar ne demek elbette iktidarın güç olduğunu biliyoruz.Meydana gelen bu gücün tek amacı 70 milyonluk ülkemizi içte ve dışta yönetmek temsil etmek ve çağa uygun olarak geliştirmek olmalıdır.Gelişmişlik mutlaka adil ve top yekun olmalıdır. Ama maalesef önce devlet yönetimini sıkı bir şekilde ele geçirmeye çalışan siyasi iktidar bilgi beceri tahsil kısacası liyakat esasını dikkate almadan kendi yandaşı gibi gördüğü , bilgi ve becerisine hiç bakmadan bazı kadrolara rahatça atamalar yapıyor.

Devletin malında yetimin hakkı kadar gelecek nesillerin de hakkı vardır. Maalesef bir anda kendini bu koltuklarda bulan ve hiçbir alt yapısı ve bilgi birikimi olmayan bürokratlar atandığı kurumu verimlilik ve karlılık ilkesine göre değil de etrafında oluşan yağcılar ve menfaatçiler ordusuna göre yönetmeye başlıyor.

Bu durumda yavaş yavaş her zaman olduğu gibi saadet zinciri oluşuyor.
Bu hengamede bir çok birikimli insan bu ülkenin birer ferdi değilmiş gibi muamele ve zulüm görüyor

Bunun adı da köşe kapmak kadrolaşmak oluyor.Aslında olan ülkemize oluyor.Buradaki kastım hak etmeden sadece siyasi ikbal için onun bunun adamı olduğu için bir yerlere getirenler içindir. Maalesef bu anlattığımız gerçeklerin üzücü görüntülerini bir kamu kuruluşunda dört yıldır görüyorum.

Bu kamu kuruluşunun adını yazmıyorum. Çünki Sakarya halkı bu yeri çok iyi biliyor, yönlü yönetimle yönetilen bu yerin çalışanlarını nasıl mutsuz ettiğini zaten biliyorlar.

Bu gibi yerlere has bel kader şans eseri gelmiş bu zatlar hayat standartları kısa zamanda değişiyor, bende bu durumu anlamakta güçlük çekiyorum.

Yine hepimizin bildiği gibi kamuya bağlı bir çok kurumda ihaleler yapılıyor.Bürokraside olduğu gibi bu alanlarda da ağabeyler , dayılar partililer kısa zamanda harekete geçip ihalelerin kendilerine verilmesi için benzer şekillerde işbirliği başlatılıyor.
Bir bakmışsın daha ucuz daha kaliteli olan bir hizmet sahibi şu veya bu şekilde ekarte edilerek bir yandaşa veriliyor. Kısacası tabiri caizse bu ve buna benzer olaylar zinciri ülkenin her yerinde zuhur ediyor.

İ

Medyabar.com bugun 247842 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 1739 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler