Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Neden böyle olduk..?

07.03.2011 09:43
Türkiye'nin en gözde illerinden olan şehrimiz son günlerde yine kendisinden söz ettirmeye başladı.Tabi ki hayırlı söz ettirmek yerine Teksas şehri gibi yani herkesin koy boy olup ta birbirlerini vurmalarından bahsettirmeye başladılar.

Gün geçmiyor ki ilimizde birisi vurulmasın veya öldürülmesin il genelinin dışında ilçelerden de kötü haberler gelmeye devam ediyor.Neler oluyor güzel şehrimize ve insanlarımıza ben bunu bir türlü anlayamıyorum.Beline silah koyan bir anda kabadayı oluyor.Ancak bizim bildiğimiz kabadayıdan değil başkasının canına malına kasteden türden bir adam olup çıkıyorlar ortaya.Bu da hiç iyi görüntü yaratmıyor.İşim icabı sürekli diğer illere gittiğimde orda ki dostlarım bana yine sizin memleket karışmış Teksas gibisiniz diyorlar.Dolayısıyla bende hem kızıyorum hem de üzülüyorum.
Eskiden bu şehir böyle değildi insanlar birbirlerini gördüklerinde hatırlarını sorarlardı. Birbirlerine yardım ederlerdi.Şimdilerde ne hikmetse sebebini halen çözmüş değilim.İnsanlar birbirlerini yok etmek için adeta yarış içersine girmiş vaziyetler.Yok o benden daha çok kazanıyor ben niye kazanmıyorum.Yok o benden daha lüks araba almış ben niye alamıyorum.Yok o yazlık almış ben daha güzelini niye alamıyorum diye hayıflanıp duruyorlar.Bir an önce parayı bulup köşeyi döneyim derken bazı batakların içersine giriyorlar.Buradan da çıkmak için ne kadar çırpınsalar daha da dibe çöküyorlar.Bataklığın özelliğini hepimiz biliriz.Nedir bu yarış nedir bu hırs insanların birbirlerini kırmalarına bir anlam veremiyorum.
Bu şehir bizim yani bu şehirde doğanların ve insan gibi yaşayanlarındır.Bunun aksini kimse iddia edemez.17 Ağustos depreminden sonra bu şehir çok rant getiren bir oldu.Herkes buraya göç etmeye başladı.San ki sokaklarda altın ve topraklarından elmas fışkırıyor.
Şöyle etrafıma baktığımda artık sokak ve caddelerde yürüyen insanları güçlükle tanır hale geldik.
Eskiden insanlar kızı alıp verirken araştırma yapmadan vermezlerdi soyuna sopunu araştırır öyle verilir alınırdı.Şimdilerde bu adette tamamen kalktı ve bu yüzden şehir karman çorban bir hal aldı.
Bu şehirde yaşamamız için birbirimize saygı ve sevgi ile bakmalıyız ki yaşadığımız yerden zevk alalım.
Atalarımızın dediği gibi " Yerli Mali Yurdun Malı" Bende diyorum ki bu söze sahip çıkalım.Şehrimizin kıymetini bilelim…….

Medyabar.com bugun 91885 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 1183 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler