Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Sakarya kaybediyor

09.04.2011 15:56
Günlerdir, partilerin aday belirleme süreçlerini izliyorum. Ortalıkta dolaşan aday listelerine bakıyorum. Gördüğüm tablo bir Sakaryalı olarak beni çok endişelendiriyor. Genel merkez tarafından aday listelerine son şekli verilecek AKP, MHP ve CHP'de partililerin görüşlerinin hiç mi hiç değeri yok.

Genel merkezdeki yöneticilerle bir şekilde temas kuranlar adaylık şansını arttırıyor. Bu kişilerin Sakarya'ya ne verip vermeyeceklerine hiç bakılmıyor. AKP iki dönemdir Meclise gönderdiği isimlerin bazılarını beklemeye alıp yerine yeni isimler gönderecek. Ancak konuşulan isimlerin de diğerlerinden farkı yok gibi. Sakarya için kavga edecek, Sakarya için çalışacak kimse yok gibi.

MHP'de yine Münir Kutluata birinci sırada olacak. Sakarya'ya ve MHP teşkilatlarına havadan bakan Kutluata Sakarya'ya ne verebilir? Oysa MHP'nin aday adayları arasında Sakarya'yı bilen, teşkilatın içinden gelmiş çok değerli isimler hem partiye, hem Sakarya'ya çok şey kazandırabilirdi.

Bir diğer iddialı parti CHP'de de durum farklı değil. Bir liste açıklandı. Doğru mu yanlış mı bilmiyorum. Eğer bu liste doğruysa CHP'ninde Sakarya'yla ilgili bir iddiası yok demektir. Sakarya'da onlarca yıldır milletvekili çıkaramayan CHP'nin bu listeyle seçimde beklediği oyu olması çok zor. Şimdiden parti örgütleri ayaklanmış görünüyor. Bu havayla seçime giren CHP yine bir hayal kırıklığı yaşayacak.

Meclise milletvekili göndermesi muhtemel üç partinin Sakarya'daki son durumu beni endişelendiriyor. Burada benim için önemli olan partilerin ne kadar oy alacağı ve kaç milletvekili çıkaracağı değil, Ankara'ya göndereceği milletvekillerinin Sakarya'ya ne verip vermeyeceği. Ben ortada dolaşan isimlerle Sakarya'nın kaybedeceğini düşünüyorum. İnşallah yanılırım.

Medyabar.com bugun 81505 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 1409 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler