Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Sakarya için çalışın

16.06.2011 09:05
Türkiye seçimini yaptı. AKP yüzde 50 oy oranıyla yeniden iktidar. Sakarya'da da yüzde 61.70 gibi büyük bir oy oranıyla AKP 5 milletvekili seçti. Muhalefet partileri ise birer milletvekili seçildi. Toplam 7 vekilimizden 4'ü tecrübeli. 3'ü yeni milletvekili. Sakarya'lı kendilerini vekil seçerek ödevler verdi. Sakarya için yapılacak o kadar çok şey varki. Sakarya Başbakan'ın her Sakarya'ya geldiğinde hatırlattığı gibi "yüzüstü sürünüyor".Artık "ayağa kalkma" vakti geldi.
Sakarya halkının oylarıyla Ankara'ya giden milletvekilleri sürünen Sakarya'yı ayağa kaldırmak için elbirliği ile çalışmalı, muhalefete mensup olanlar gerektiğinde diğerlerini denetlemeli. Hasan Ali Çelik, Şaban Dişli ve Ayhan Sefer Üstün bu dönem tecrübelerini Sakarya için konuşturmalılar. Bir daha milletvekili seçilemeyecekler. Dolayısıyla Genel Başkanları'na yakın olmak gibi bir dertleri olmamalı. Vekillik sonrası Atatürk Bulvarı'nda dolaşırken selam verecek birilerini aramak istemiyorlarsa şimdiden Sakarya halkının sorunlarına derman olmalılar. Sakarya'nın ilk bayan milletvekili seçilen Ayşenur İslam'da bu ünvanının hakkını vermeli ve insanların beklentisinin aksine Sakarya'yla çok ilgilenmelidir. Ali İhsan Yavuz'a gelince iktidar partisi milletvekilleri için de en çok koşturması gerekenlerden biri kendisi gibi görünüyor. MHP'li Münir Kutluta ve CHP'li Engin Özkoç'un siyasi tecrübelerini Sakarya için kullanmaları da en büyük dileğimiz.
Bu seçim sonrası iktidarın elde ettiği büyük çoğunluk kendilerini havaya sokmamalı. İktidar mensupları bir sonraki sandıkta halkın kendilerinden vazgeçip sandığa gömebileceğini hiç unutmamalılar. Sonuç olarak milletvekilleri mütevaziliği hiç elden bırakmamalı, hep Sakarya için çalışmalı.

Medyabar.com bugun 77344 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 708 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler