Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

"Parkomat'da İnadına işler..!

16.08.2011 14:25
Allah ıslah etsin demek lazım..
Başka ne denebilir ki..?
Sakarya'da tüm sorunlar halloldu. Beyler bayanlar, Sıra geldi "Parkometre" ye. Memleket insanlar burnundan soluyormuş, insanın canı darlanıyormuş Kime ne?

Parkometre uygulaması ana cadde üzerlerinde başladı..Görevliler av peşinde. Avlar da arazi peşinde.

Dün yaşanan bir hadiyesi paylaşalımmı sizinle..?
Adam esnaf..anlatıyor..
"Dükkanımın önüne arabamı parkettim. Mallar var indirmem gerekiyor. Ama hemen görevli yanıma gelerek.."Ücret vereceksiniz" demezmi.. Ben de ya git işine kardeşim.. Hadi.. Dükkanımın önü burası, kalacak değilim. Zaten 5 dakikaya malı indirir giderim zaten diyor..Ama görevliyi ikna edemiyor.. Görevli.."Olmaz beyefendi 5 dakika da olsa para, para vereceksin!!"diyor.. Ben yine yahu oğlum delimisin, git başımdan.. konuşana kadar malı indirir giderim zaten. Saçmalama.."Görevli anlamam 2 tl. lütfen..!" Ben kızıyorum.. Ulan P..k.. madem öyle araba burada.. yaz cezada göreyim. Hadi bakalım.. sana laf anlatıyoruz anlamıyorsun. şimdi burada duracak araba bakalım ne yapacaksın? Burası Sakarya oğlum. Burada ekmek yiyeceksen biraz idareli olacaksın, yoksa yersin yumruğu küfürü oturursun aşağı" diyor..

Esnaf vatandaş devam ediyor..
"Yahu bu belediye yetkilileri nasıl bir insan.? Bunlarda hiç vicdan yok mu? Daha önceden malı indiriyor, arabayı çekiyorduk, şimdi 5 dk müsaade etmiyorlar. Ardından dayılanıyorlar. Bir de daha önceden dolmuş duraklarına araç bırakılmazdı.. Şimdi o da sorun olmaktan çıktı. adamlar yapabilseler, tretuvar üzerine araç çektirecek.. Peki ya otobüs veya dolmuş durağa yanaşırken, orada bulunan araca çarparsa bunun sorumlusu, Belediye'mi? Parkomatçılar mı? Ben mi? Yoksa dolmuş şoförü mü olur? Öte yandan, görevliye, malı boşalttıktan sonra sokak içine çekeceğim arabayı diyorum, o da bana.."Yooo birkaç gün sonra oraya da çekemeyeceksin diyor.. Yahu burası neresi Allahaşkına.. Başımızı belaya mı sokacak bunlar? Ben bir saatte 2 tl verecem, daha sonra beni oradan kaldıracaklar. Akşama kadar turnike yapacağım.. Peki günün 16 saati dükkandayım ben.. Toplamda 32 Tl yapar.Bunu nasıl ödeyeceğim.. ? Haftada 224 tl., ayda ise 960 tl yapar. Bu ne yahu? kazancımızı buraya mı yatıracağız..?".

Peki cadde üzerindekiler böyle söylüyor da, sokak aralarındakiler neler söylüyor..
Aktaralım..;
"Belediye yetkilileri sokak aralarında, ikamet edenlerden park ücreti almayacaklarmış...!İyi güzel de bunun kriteri sadece ikametgah mı olacak.Araba ruhsatı mı istenecek? Peki ya adam parasızlıktan arabayı üzerine almamışsa ne olacak? Bunun ispatı nasıl olacak..? öyle sokaklar var ki.. sokak sağlı sollu apartman dairesiyle dolu.. Her apartmanda 8 daire olsa , burada da 6 kişinin arabası olduğunu düşünürsek, sokak zaten orada oturanlar tarafından kullanılıyor olacak.. Peki o zaman buraya porkomat koymanın alemi ne? Gösteriş mi, yoksa ileriye dönük, gelir kapısı mı?"

Öte yandan
Ak Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu ve Sayın Çiceği burnunda milletvekilimiz Ali İhsan Yavuz Sakarya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile görüştüklerini açıklamışlar..
Bu girişimlerden de ikna olduklarını ve sorun olmayacağını dile getirmişler..

İyi de Sayın İl Başkanı Uncuoğlu arabasını her halde otoparka koyacak. Kendisi bildiğimiz kadarıyla bulvar üzerindeki işyerinde tüm gün. Arabası da aşağıda oluyor zaman zaman.. O da bu kurala uyacak herhalde! Ya Sayın Vekilimiz..! E o zaten pek eski bürosuna uğramaz, yoksa o da bu işin altından kalkamayacak.

Ya Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu..
İnsan çıkar da bir iki cümle bir şey söyler..
Tüm olanlara kulak tıkamış.. Hani derler ya milleti umursamaz bir halde "iftar davetleriyle" ilgileniyor..
Böyle ufak tefek işleri nasıl olsa belediyedeki bürokratlar...hallediyor..!

TV'de dün sahur programında bir sohbete takıldık..
Çok güzel bir hikaye anlattı hoca efendi..
Paylaşalım mı?
Zamanın birinde Devlet erkanından biri yoldan geçerken, yol kenarında oturmakta olan yaşlı bir zatın Kur'an okuduğunu görür.. Bundan rahatsız olan yetkili kişi..
"Kalk oradan, nedir bu her yerde okuyorsunuz.. Kılık kıyafetin de Afganlılara benzemiş..Sizi gericiler, Yobazlar" demiş.. Yaşlı yavaş yavaş toparlanırken, sessizliğini muhafaza etmiş.. Ama konuştuktan sonra ilerlemekte olan Devlet yetkilisi'ne az ilerideki bir vatandaş durdurarak..
"Yahu ne istiyorsun muhteremden.. O çok büyük alimlerdendir.. Kimseye zararı olmaz. Yaptığından utanmadın mı?"demiş..
Görevli yarı memnun, yarı gönülsüz, geri dönerek yerinden kalkmış gitmekte olan yaşlı adama..
"Yahu bey amca kusura bakma..Afet bizi, sana yanlış konuştuk galiba" demiş..
Yaşlı alim duraksamış ve adamın yüzüne dönerek..
"Oğlum ben dilekçeyi Yaradan'a verdim, geri almam mümkün değil" demiş.. ve yoluna yönelmiş.
Aradan birkaç ay geçmeden görevlinin başka birileri tarafından öldürüldüğü öğrenilmiş..

Kıssadan hisse. Anlayana..!

Medyabar.com bugun 170088 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 706 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler