Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Ali Gaffar Okkan ve siyasiler

24.01.2012 16:02
Hendek'li Ali Gaffar Okkan 3 yıl görev yaptığı Diyarbakır'da Hizbullah terör örgütünün pususunda şehit oldu. O'nun ölümü tüm yurtta hüzne sebep olurken, Diyarbakır'da Okkan'a olan sevginin nedeni sorgulandı. Diyarbakır'lılar O'nu ‘baba' olarak görüyordu. Ölümünün ardından çocuklarına Ali Gaffar Okkan ismini verdiler.
Hendek'teki anma törenlerine geçen sene Diyarbakır'lı ve adı Ali Gaffar olan 101 tane çocuk geldi. Daha fazlası da var elbet Diyarbakırdaki dükkanlarda hala resmi asılı olan Şehit Ali Gaffar'ın ismini taşıyan.
Sakarya'lı, Hendek'li Şehit Ali Gaffar Okkan bugün Şehit oluşunun 11. Yıldönümünde Hendek'teki kabri başında anıldı. Eşi ve ailesi yine erken geldi ve kabrine kırmızı karanfil koyarak sessizce bir kenara çekildi.
Hendek Belediye Başkanı Ali İnci Diyarbakır'dan gelen yaklaşık 100 öğrenciyi olduğu gibi törene katılan herkesi tek tek karşıladı.
Evet, Ali Gaffar Okkan bugün mezarı başında anılırken Ak Partili millletvekillerinin, İl başkanının ve Büyükşehir Belediye Başkanının töreninde yer almamaları dikkatimi çekti. Neden katılmadıklarını sebeblerinin ne olduğunu bilmiyorum ama şu var ki yakın zamanda Hendek İlçesinde düzenlenen Ak Parti ilçe kongresi öncesinde ve sonrasında yaşanan gerginliklerin devamı diye olarak insanın aklına gelmiyor değil.
Milletvekillerinin işlerinin yoğunluğundan dolayı Ankaradan gelip de katılamadığını düşünelim. Peki Büyükşehir Belediye Başkanı.. Tabi malumunuz onun da çok işi var. Gar meydanı, Orhan Camii Meydanı düzenlemesi, şehir içi trafiği derken kendisi yoğun bir şekilde çalışıyor. İl başkanı Recep Uncuoğlu ise kongreler ile ilgili çalışmalardan başını kaldıramıyor heralde.
Neticede düzenlenen anma törenine Diyarbakırdan ve çeşitli illerden yüzlerce insan katılırken sizler 35 kilometre uzaklıktaki yerden kalkıp gelemiyorsunuz.
İster istemez aklıma gelen o ‘siyasi çekişme' ihtimalini sorguluyorum da; Ali Gaffar Okkan Hendek'in, Diyarbakır'ın yani Türkiye'nin Şehidi. Ali İnci yada bir başkasının Şehidine sahip çıkma arzusuna diğerleri de en azından törene katılarak gösterselerdi güzel olurdu.

Medyabar.com bugun 13841 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 1919 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler